Elektronika.lt
 2024 m. spalio 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 8 d. 08:35
„iOS 18“ pasiūlė ne tik lietuvių kalbą, bet ir daugiau įvairių naujovių
Spalio 7 d. 20:19
Wi-Fi 7 – ateities belaidis internetas
Spalio 7 d. 18:24
Galvojate, kad elektriniai automobiliai atsirado tik dabar? Jūs labai stipriai klystate
Spalio 7 d. 16:41
„Philips“ pristato naują verslo monitorių linijos papildymą: naujasis modelis pasiūlys viską, ko gali prireikti
Spalio 7 d. 14:50
Nykstantis internetas grasina sunaikinti mūsų istoriją: kas daroma dėl jo išsaugojimo?
Spalio 7 d. 12:37
Prie Kauno – galingiausia Baltijos šalyse saulės elektrinė virš elektromobilių įkrovimo parko su 40 įkrovimo taškų
Spalio 7 d. 10:26
Dirbtinis intelektas pamokose – anksti įgytas skaitmeninis raštingumas užtikrins sėkmę ateityje (2)
Spalio 7 d. 08:30
Penki automatinių sandėliavimo sistemų privalumai verslui: kodėl verta investuoti?
Spalio 6 d. 18:32
„Fintech“ bendrovės – finansų sektoriaus transformacijos priešakyje
Spalio 6 d. 14:20
Moksleiviams – galimybė pasimatuoti verslininko rolę: Lietuvos mokyklose startavo antroji skaitmeninio verslumo programa
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

„Facebook“ skatina pavydą porų santykiuose?

Publikuota: 2012-04-26 09:27
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Ar „Facebook“ kursto įsimylėjėlių pavydą? Ar šeiminės padėties statuso pasirinkimas jūsų profilyje gali turėti įtakos jūsų santykiams? Šiuos meilės klausimus „Facebook“ laikais nagrinėja trys straipsniai žurnale „Cyberpsychology & Behavior“. Gali būti, kad taip, mat „Facebook“ ištrina ribas tarp to, kas yra vieša ir privatu.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

„Facebook“ skatina pavydą porų santykiuose?Ar „Facebook“ kursto įsimylėjėlių pavydą? Ar šeiminės padėties statuso pasirinkimas jūsų profilyje gali turėti įtakos jūsų santykiams? Šiuos meilės klausimus „Facebook“ laikais nagrinėja trys straipsniai žurnale „Cyberpsychology & Behavior“.

Amy Muise straipsnyje „More Information than you Ever Wanted“ („Daugiau informacijos negu kada nors norėjote“) klausia, ar socialiniai tinklalapiai skatina pavydo jausmą porų santykiuose? Gali būti, kad taip, mat „Facebook“ (FB) ištrina ribas tarp to, kas yra vieša ir privatu. Poros santykiai atsiduria tarsi ant delno: bet kas iš „socialinio rato“ kasdien gali sekti jų būseną ir jūsų bei jūsų širdies draugo komentarus.

Be to, FB sudaro puikias galimybes bendrauti su buvusiais partneriais, kurie gali kelti pavydą dabartiniam jūsų draugui. A. Muise tai vadina „seksualiniu šiurpu“: meilės vaiduokliai iš praeities nuolat vaidenasi dabartyje. Tai patvirtina ir viena autorės apklausa. 75 proc. respondentų prisipažino, kad priimtų buvusius partnerius į savo FB draugų ratą.

Socialiniai tinklai taip pat padeda išlaikyti santykius, kurie kitomis aplinkybėmis jau būtų seniai nutrūkę, ir sujungia žmones, kurie kitomis aplinkybėmis niekada nebūtų bendravę. Visa tai gali skatinti pavydą ir įtarumą, rašoma „Psychology Today“. Kad patikrintų savo hipotezes, mokslininkė internetu apklausė 308 respondentus nuo 17 iki 24 metų amžiaus. Ji nustatė, jog egzistuoja svarbus ryšys tarp pavydo ir socialiniam tinkle praleisto laiko.

Iš esmės įsimylėjėliai atsiduria uždaram grįžtamajam pavydo rate. FB suteikia partneriui prieigą prie informacijos, kurios jis kitais būdais nesužinotų, ir tai kelia pavydą. Pavydas, savo ruožtu, verčia atidžiau sekti savo mylimojo „Facebook“ puslapį. Šis nuolatinis sekimas potencialiai didina galimybę aptikti pavydą keliančių „kabliukų“.

A. Muise teigia, jog kai kurių partnerių poreikis sekti savo mylimojo žinutes tampa beveik nepasotinamas. Kai kurie respondentai įprotį tikrinti mylimojo veiksmus FB tiesiai šviesiai pavadino „priklausomybe“.

Įdomesni respondentų komentarai:

„…Negaliu nieko padaryti, bet pradedu abejoti savimi, kai kas nors parašo ant mano merginos sienos… Tada pradedu manyti, kad iš tikrųjų nepažįstu savo partnerės“.

„[Facebook] tikrai kelia klaidingą pavydo jausmą“. „Aš jau buvau šiek tiek pavydus ir nepasitikintis, bet manau, kad FB dar labiau pablogino situaciją“.

Vienas netikėtas atradimas buvo tas, kad merginos socialiniame tinkle praleidžia daugiau laiko negu vaikinai. Jos taip pat surinko daugiau balų, vertinant šio socialinio tinklalapio paskatintą pavydą.

A. Muise studiją papildo straipsnis „Time to Face It“ („Laikas tai pripažinti“), kuriame nagrinėjamas FB įsibrovimas į kasdienį žmonių gyvenimą ir kaip jis gali perpildyti taurę, sukeldamas nepasitenkinimą meilės santykiais.

Rachel Elphinston ir kiti mokslininkai viename Australijos universitete paprašė 342 socialinio tinklo vartotojų savaitę stebėti savo FB veiklos įpročius, o tada užpildyti anketą apie pavydą ir pasitenkinimą savo meilės santykiais.

Jie nustatė, kad lankymasis susijęs su nepasitenkinimu meilės santykiais ir kad šis nepasitenkinimas kyla per pavydą. FB yra „gerai matomas viešas forumas, kuriame FB draugų skelbiama informacija gali būti dviprasmiška. Jūsų partneriui ji gali sukelti įtarumą“, rašė apklausos autoriai. FB taip pat kelia neribotą skaičių potencialių grėsmių iš trečiųjų asmenų, vadinamų „draugais“. Tai skatina pavydžias mintis ir norą sekti savo partnerį, teigia jie.

Socialiniai tinklai dėl savo unikalių savybių – viešo asmeninio gyvenimo, lengvai įgyjamų „draugų“, vaiduokliško buvusių partnerių figūravimo ir abstrakčių, fragmentiškų pasisakymų ant sienos, kuriuos lengva neteisingai interpretuoti – tampa savotišku inkubatoriumi pavydui, paranojai ir sekimui, tvirtina autoriai.

Ar šeiminio statuso jūsų FB profilyje („vienišas, - a“, „susituokęs, -usi“) deklaravimas turi įtakos jūsų poros laimei? Aišku, kad taip. Straipsnis „Are We Facebook Official?“ („Ar mes oficialūs „Facebook“ asmenys?“) nagrinėja santykių statusus „Facebook“ profiliuose ir jų ryšį su pasitenkinimu meilės santykiais. Mokslininkas Laurenas Pappas ir jo kolegos stebėjo 58 poras iš nedidelio Midvesto miesto.

Be kitų tyrimo rezultatų, jie nustatė įdomius skirtumus tarp lyčių. Vyrų ir moterų nesutarimai dėl jų santykių statuso tinkle FB nepasitenkinimą santykiais su partneriu kėlė tik moterims, bet ne vyrams.

Jei vyras savo FB profilyje nurodydavo turįs draugę, didesnį pasitenkinimą santykiais jausdavo tiek vyras, tiek jo partnerė. Tačiau kai moteris savo profilyje nurodydavo turinti draugą, jos partnerio pasitenkinimui santykiais tai nedarydavo jokios įtakos. Kai moteris į savo profilio nuotrauką įtraukdavo ir savo draugą, didesnį pasitenkinimą santykiais nurodydavo abu partneriai. Tačiau tokio ryšio nebūdavo, kai vyras paskelbdavo nuotrauką su savo partnere.

Mokslininkai pažymi, kad šie „netikėti lyčių skirtumai“ rodo, jog vyrai ir moterys viešam santykių demonstravimui socialiniuose tinkluose teikia nevienodą reikšmę. Moterims, regis, svarbiau, kad jų meilės santykiai atsispindėtų „Facebook“, ir patiria daugiau pasitenkinimo, kai jie paviešinami.

Šie tyrimai patvirtina pusiau humoristines spėliones, jog interneto, socialinių tinklų, pokalbių svetainių ir virtualių pažinčių laikais meilė iš tikrųjų yra kitokia ir panašu, kad kuo toliau, tuo labiau skirsis nuo įprastų jausmų.


Delfi.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama