Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
Lapkričio 21 d. 16:45
5 tendencijos 2025-iesiems: žmonės ieško pusiausvyros tarp technologijų ir realybės, vis labiau vertina autentiškumą
Lapkričio 21 d. 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
Lapkričio 21 d. 12:29
Palygino IT ir automobilių gigantus: į akis krenta sudėtinga problema
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

Ko netekome dėl interneto?

Publikuota: 2011-02-12 14:24
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Bernardinai
Inf. šaltinis: Bernardinai.lt

Sunku įsivaizduoti dabartinį gyvenimą be kelių naujovių, atsiradusių per pastarąjį dešimtmetį. Pasaulyje, kuriame viskas yra susaistyta naujosiomis technologijomis, yra keletas tradicijų, vertybių, prietaisų, kurie, atsiradus internetui, po truputį traukiasi iš žmonių gyvenimo – nyksta. Čia pateikiamas sąrašas dalykų, palikusių mūsų gyvenimą ar po truputį besitraukiančių iš jo dėl atsiradusio mobiliojo telefono ryšio ar interneto.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Sunku įsivaizduoti dabartinį gyvenimą be kelių naujovių, atsiradusių per pastarąjį dešimtmetį. Pasaulyje, kuriame viskas yra susaistyta naujosiomis technologijomis, yra keletas tradicijų, vertybių, prietaisų, kurie, atsiradus internetui, po truputį traukiasi iš žmonių gyvenimo – nyksta. Čia pateikiamas sąrašas dalykų, palikusių mūsų gyvenimą ar po truputį besitraukiančių iš jo dėl atsiradusio mobiliojo telefono ryšio ar interneto.

Ko netekome dėl interneto?

Darbo diena – nuo 9 val. iki 17 val.

Darbuotojas niekada negalėjo būti tikras, kaip vadovas vertina jo darbo laiką – nuo 9 val. iki 17 val., iki išmaniųjų telefonų atsiradimo rinkoje. Tad dabar galime užtikrintai teigti: atsiradus internetui, pagarbių darbdavių sumažėjo. Internetas suteikė galimybę atsiųsti užduočių vėlai vakare, naudingos informacijos kupinų laiškų ryte ar savaitgalį. Išeidami iš biuro norite darbą palikti ten? Nejuokaukite, tai neįmanoma, tik ne interneto amžiuje.

Videoparduotuvės ar vaizdo kasečių, diskų nuomos punktai

Prieš dvidešimt penkerius metus „Blockbuster“ Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) įkūrė pirmąjį parduotuvių tinklą, kuris darbo vietomis aprūpino daugiau nei 3 tūkst. žmonių. Šį rugsėjį bendrovė paskelbė apie savo bankrotą. Ir ne tik ji – parduotuves uždaryti pradėjo ir šio prekybos tinklo konkurentai. Nors paštu užsakomo DVD nuomos tinklas „Netflix“, atrodė, buvo užsitikrinęs savo vietą rinkoje, spaudimo jis taip pat neatlaikė, nes vartotojai internete turi daug galimybių atsisiųsti ir legaliai, ir nelegaliai platinamų filmų. „Netflix“ generalinis direktorius yra patvirtinęs, kad jo verslo prioritetu tapo internete žiūrimi filmai.

Koncentracija, susikaupimas

Ar kada bandėte rašyti esė, atvėrę „Facebook“ langą? Internetas šiandien kaltinamas dėl dabartinio jaunimo išsiblaškymo. Be to, sakoma, jog tik atsiradus internetui, jaunuoliai knygų skaitymą pakeitė naršymu socialiniuose tinklalapiuose.

JAV novelistas ir eseistas Jonathanas Franzenas tyrinėjo interneto poveikį kūrybingumui. Galiausiai jis pripažino, jog kurti gali tik tada, kai atsisėda prie kompiuterio ir atjungia interneto ryšį.

Visgi ne visi sutinka, kad išsiblaškymas informacijos sklidiname pasaulyje vertintinas tik neigiamai.

Mandagumas

Iš visų išradimų, kuriuos informacinių technologijų verslo atstovai sugalvojo, anonimiškas interneto vartotojas yra tai, ką mandagaus ir etiško elgesio šalininkai norėtų sunaikinti. Nejautrūs interneto vartotojai, besispjaudantys sarkastiškomis pastabėlėmis komentaruose po naujienomis, tinklaraštininkai, kurie virtualioje erdvėje publikuoja negražias įžymybių nuotraukas, tyčiojasi iš jų, pamiršo tai, ką kažkada „Telegraph“ komentatorius Matthew Moore buvo pavadinęs „mandagaus nesutarimo menu“. Taip, kažkada tai egzistavo.

CD

Pradžioje buvo MP3 – suspaustas garso failas, išpopuliarinęs dainų saugojimą skaitmeniniu formatu, leidęs lengvai pildyti statistinio interneto vartotojo kietąjį kompiuterio diską – virtualių vertybių ir gėrybių aruodą.

Tada atsirado „Napster“ ir kitos patogios dalijimosi skaitmeniniu turiniu paslaugos internete, nors tai buvo nelegalu.

Kompanijai „Apple“ pristačius muzikos grotuvą „iPod“, šis greitai tapo kultiniu ir visų mėgstamu įrenginiu, perkėlusiu kompaktines plokšteles į blusturgius. Jei jie dar nepadėti šalia senų lempų ir analoginių įrašų laikmenų, netrukus turėtų ten atsirasti.

Telefonų knyga

Ar anksčiau, panorėję rasti piceriją, šiurendavote geltonaisiais telefonų knygos puslapiais ir ieškodavote raidės „P“?

Jei jūs užaugote su „Google“, „Yelp“ miesto gidais, tokiu atveju į klausimą atsakysite neigiamai. Paieškos sistemos mums padeda atsijoti internete esančią informaciją, taip pat suteikia galimybę pasidomėti plačiau. Vartydami geltonuosius telefonų knygų puslapius apie tai net svajoti negalėjome.

Laiškų rašymas

Skirtingose šalyse ar miestuose gyvenantys mylimieji turi begalę būdų, kaip bendrauti, tačiau ranka rašyti laiškai jau nėra tokie populiarūs kaip anksčiau. O šiandieniniai pasaulio lyderiai paliks daug mažiau turto, nei paliko buvęs JAV prezidentas Thomas Jeffersonas, dažnai citavęs asmeniškai gautus laiškus.

Šiandien internetu keliauja ne tik svarbi informacija, slapti dokumentai, bet ir asmeniniai duomenys. Pavyzdžiui, pranešti apie santykių su žmogumi pabaigą galite tiesiog pakeisdami profilį socialiniame tinkle „Facebook“. Tik ar tai žmogiška?

Atostogos

Internetas suteikia galimybę prie mėgstamų svetainių prisijungti visur, kur tik nukeliaujate, – beveik visame pasaulyje. Tad ar atostogas su internetu galima laikyti tikromis atostogomis?

Sunku pasakyti, tačiau aišku viena: iki elektroninio pašto atsiradimo biuras po darbo būdavo paliekamas be sąžinės graužaties, nesijaučiant kaltam. O kai žmogus atsidurdavo paplūdimyje, jis skaitė knygas, o ne tekstus „Blackberry“ išmaniajame telefone.

Privatumas

„Newsweek“ komentarų autorė Jessica Bennett privatumo internete apsaugos paslaugas teikiančios kompanijos paprašė surasti kaip įmanoma daugiau informacijos apie ją. Po 30 minučių kompanija J. Bennett atsiuntė jos socialinio draudimo numerį. Gerai, kad jis buvo klaidingas, kaip ir didelė informacijos, esančios internete, dalis.

Beje, informacija, Jums nepageidaujant, įdėta tokiose svetainėse kaip „Youtube“ ar „Facebook“, taip laikoma privatumo pažeidimu.

Faktai

Internetas suteikia galimybę pigiai, o gal net nemokamai, pasisakyti. Tai – visai sveikintina interneto misija. Tačiau ji netenka prasmės tada, kai kas nors pradeda piktnaudžiauti šia teise ir skleidžia melagingą informaciją.

Politikai, apžvalgininkai, lobistai ir tinklaraštininkai paskleidžia tiek daug netikslios ir klaidingos informacijos, kad žiniasklaidos priemonės ir universitetai pradėjo kurti faktų tikrinimo algoritmus.

Geriausiai žinomas ir PoliFact gavo Pulitzerio prizą už pastangas. Jis itin pravertė per 2008 m. JAV vykusius rinkimus.

„Polaroidas“ ir juostelės fotoaparatams

Skaitmeninės technologijos leido fotografams pakeisti tamsiuosius kambarėlius „Photoshop“ kompiuterine programa, o analoginius fotoaparatus – į kišenę telpančiomis skaitmeninėmis kameromis. Tada džiaugsmas, pamačius momentines „Polaroido“ nuotraukas, dingo.

Sunku būtų įsivaizduoti, ar skaitmeniniai fotoaparatai rinkoje būtų pritapę, jei ne interneto ryšys, leidžiantis dalytis. Tad, kai kitąkart siųsite mielojo savo kačiuko ar besišypsančio vaiko nuotrauką draugams, galite padėkoti internetui.

Bibliografinių nuorodų katalogai

Storos bibliografinių nuorodų, katalogų knygos, gulinčios bibliotekose, jau paseno. Jose išspausdintą informaciją galima pasiekti elektroniniu būdu. Enciklopedijos atsilieka nuo globalaus pasaulinio informacijos tinklo, pasiduoda mažiau patikimai, tačiau operatyviau atnaujinamai informacijai, tokiai kaip „ Wikipedia“.

Kam nešiotis žodyną, enciklopediją ar atlasą, kai turite prieigą prie interneto ir galite naršyti „Google“?

Metraščiai

Internetas negali sunaikinti metraščių, tačiau neabejotinai jis pasiūlė alternatyvą. Atsirado mokyklų, kurios gamina skaitmenines metraščių kopijas, platina jas diskuose ar internetu. Akademinės bendruomenės nariai nuotraukų katalogus kuria internete, pildo juos ne tik vaizdais, bet ir asmeniniais įrašais.

Atsirado ir specifinių puslapių: populiarėja MyYearbook.com.

Parengta pagal „Newsweek“





Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama