Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 27 d. 08:16
Ar plaunant elektromobilį, gali nutrenkti elektra? Ką būtina žinoti?
Lapkričio 26 d. 20:28
Augant eismo spūstims, infrastruktūros pokyčių neužteks: būtina keisti keliavimo įpročius
Lapkričio 26 d. 17:52
Kad 3D spausdintuvai mokyklose nedulkėtų – naujų technologijų mokosi ir mokytojai
Lapkričio 26 d. 14:19
Ar dirbtinio intelekto sistemų kūrėjai atsako už šių sistemų sukeltą žalą?
Lapkričio 26 d. 11:35
Dinamiškas ir universalus: antros kartos „Audi Q5 Sportback“
Lapkričio 26 d. 08:35
„Sony“ pristato antros kartos „Alpha 1 II“ pilno kadro fotoaparatą
Lapkričio 25 d. 20:25
Elektrinis sunkvežimis „Renault Trucks E-Tech T“ viena įkrova nuvažiuos 600 km
Lapkričio 25 d. 17:22
„Sony“ pristato pirmąjį „G Master“ standartinį priartinantį objektyvą su pastovia F2 diafragma
Lapkričio 25 d. 14:49
Apsaugokite savo namus: gyventojų klaidos, kurios traukia vagis, ir ekspertų sprendimai
Lapkričio 25 d. 11:20
Iš proto varanti senutė: kaip DI kovoja su telefoniniais sukčiais?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

Mobiliųjų telefonų evoliucija nuo 1983 iki 2010 metų (II dalis)

Publikuota: 2010-10-26 07:03
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Jonas Bunevičius
Aut. teisės: ©MobiNews.lt
Inf. šaltinis: MobiNews.lt

Tęsdami straipsnį, trumpai apžvelgsime laikotarpį trunkantį nuo 2000 iki 2010 metų. Tikėtina, kad šį mobiliųjų telefonų tobulėjimo laikotarpį dauguma jau bus patyrę savo kailiu, tačiau patikėkite, sužinosite ir daug naujų dalykų apie kuriuos ankščiau net nepagalvojote.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Pirmoje straipsnio dalyje susipažinote su svarbiausiais mobiliais įrenginiais, kurie buvo pristatyti iki 2000 metų

Tęsdami straipsnį, trumpai apžvelgsime laikotarpį trunkantį nuo 2000 iki 2010 metų. Tikėtina, kad šį mobiliųjų telefonų tobulėjimo laikotarpį dauguma jau bus patyrę savo kailiu, tačiau patikėkite, sužinosite ir daug naujų dalykų apie kuriuos ankščiau net nepagalvojote.

2000 metai

„Sharp J-SH04“

Mažiau sėkmingi mūsų žemynui buvo 2000 metai, nes šiais metais nebuvo pristatyta nieko ypatingai naujo. Visgi, jeigu mobiliųjų telefonų „evoliuciją“ vertinsime kaip globalų reiškinį, 2000 metai mobiliųjų telefonų radai taip pat buvo labai svarbūs.

Būtent 2000 metais Japonijos rinkai buvo pristatytas pirmasis mobilusis telefonas, kuris jau turėjo fotokamerą. Tai buvo „Sharp“ kompanijos „J-SH04“ mobilusis įrenginys. Pirmasis skaitmeninis fotoaparatas buvo pristatytas prieš 25 metus (1975 metai), taigi, fotografavimo funkcijos įgyvendinimo mobiliuose telefonuose reikėjo laukti tikrai nemažai.

Nors kamera šiame telefone buvo su „CMOS“ vaizdo jutikliu, o jos raiška siekė vos 0,11 megapikselio, tačiau tai reiškė, kad telefonuose atsiranda dar viena nauja technologija, kuri nuolatos bus tobulinama. Be to, „Sharp J-SH04“ jau turėjo ir 256 000 spalvų atkurti gebantį ekraną, kuris esant integruotai kamerai tapo tiesiog privalomas. Šis mobilusis jau buvo ir ganėtinai lengvas, nes svėrė vos 74 gramus, todėl ir šiuo aspektu jį taip pat galima pavadinti išskirtiniu. Kadangi „J-SH04“ modelis sulaukė gana didelio susidomėjimo, tais pačiais metais „Sharp“ kompanija pristatė atlenkiamo tipo korpusą turėjusį „J-SH05“ mobiliųjų telefoną.

Sharp J-SH04

2001 metai

„Ericsson T39“

„Ericsson“ kompanija 2001 metais pristatydama savo naują mobiliųjų telefoną „Ericsson T39“ pasiūlė naują technologiją be kurios šiuos metu jau neberasime nei vieno telefono. Ta technologija kaip ir ankščiau taip ir dabar yra vadinama „Bluetooth“ pavadinimu, o „Ericsson“ turi garbę vadintis pirmąja kompanija, kuri šią technologiją panaudojo mobiliajame telefone.

Be tuo metu naujos „Bluetooth“ technologijos, „Ericsson T39“ turėjo ir „WAP“ naršyklę bei palaikė GPRS duomenų perdavimo technologiją kas tuo metu taip pat dar buvo pakankamai didelė naujovė. Telefonas tikriausiai būtų dar labiau pamėgtas pirkėjų, bet populiarumą stabdė išorėje kyšanti antena bei nespalvotas, palyginti mažų matmenų ekranas. Vartotojai labiau buvo linkę rinktis tuo metu kitų kompanijų produktus, kurios šioje srityse jau buvo technologiškai daug pranašesnės. Visgi, „Ericsson“ savo gerbėjų ilgai laukti nevertė ir dar tais pačiais metais pristatė „Ericsson T68“ mobilųjį telefoną, kuris jau turėjo tiek spalvotą, gana platų ekraną, tiek korpuse integruotą anteną, kuri negadino telefono dizaino.

Ericsson T39

2003 metai

„Nokia N-Gage“

Nokia“ kompanija 2003 metais į mobiliųjų telefonų rinką bandė įnešti naujų vėjų. Pristatydama „N-Gage“, kompanija siekė apjungti mobiliųjų telefoną ir kišeninę žaidimų konsolę į vieną įrenginį, kuris būtų sukurtas remiantis S60 serijos vartotojo sąsaja. Be to, „Nokia“ kompanija siekė savo pusėn pritraukti mobiliųjų žaidimų gerbėjus, kurie anuomet negalėjo „atlipti“ nuo tokio nešiojamo žaidimų kompiuterio kaip „Game Boy Advance“ ir tikėjosi, kad tai padaryti pavyks be didesnio vargo. Buvo manyta, kad kiekvienas „Game Boy“ savininkas jei ko ir pasigenda savo konsolėje, tai tik mobiliojo telefono funkcijos.

Tačiau „Nokia“ suklydo ir bandymas sukurti naujos kartos įrenginį, kuris patiktų užkietėjusiems žaidėjams ir pasiūlytų patogaus bei funkcionalaus telefono funkcijas nepavyko. „N-Gage“ nesulaukė didelio populiarumo ir tapo visiškai nuostolingu produktu. Tai įvyko dėl kelių priežasčių. Visu pirma dėl to, kad įprastam mobiliajam telefonui būdingas klaviatūros išdėstymas visiškai netiko konsolės korpusą turinčiam įrenginiui. Su „N-Gage“ tiesiog nebuvo patogu žaisti. Antra, įrenginys turėjo žaidimams išties per mažą ekraną, kuris lyginant su „Game Boy“ prietaisu buvo prastesnis ir detalumo bei spalvingumo atžvilgiu. Trečia, su „N-Gage“ buvo nepatogu skambinti. Įsivaizduokite, kad nuotraukoje pavaizduotą įrenginį prie ausies reikėdavo laikyti šonu (mikrofonas bei pokalbių garsiakalbis buvo įdiegtas prietaiso viršutinės dalies šone). Toks neįprastas inžinerinis sprendimas neigiamai nustebino telefono pirkėjus, kurie nepasitenkinimą liete liejo internetinėje erdvėje.

Vis dėlto „Nokia“ nenuleido rankų ir, atsižvelgus ir vartotojų kritiką, 2004 metais pristatė „N-Gage QD“ – tokio paties tipo įrenginį su šiokiais tokiais techniniais bei dizaino patobulinimais, kurie turėjo ištaisyti pirmojo modelio klaidas. Tačiau ir šis modelis patyrė visišką fiasko, o „Nokia“ nesiryžo tęsti šios nuostolingos telefonų serijos – „N-Gage“ buvo pamirštas, o jo gamyba ir prekyba nutraukta.

Nokia N-Gage

2004 metai

„Motorola Razr V3“

Ilgą laiką tylėjusi „Motorola“ kompanija vėl sužibėjo 2004 metais, kai pristatė „Razr V3“ mobiliųjų telefoną. Daugumą šis modelis sužavėjo savo išskirtiniu dizainu, kurio iki 2004 metų dar nebuvo pasiūlysi nei viena kompanija. „Razr V3“ buvo išskirtinis tuo, kad tai buvo telefonas, kuriame buvo panaudota daugiausia metalo korpuso dekoracijomis negu kada nors ankščiau. Galima sakyti, kad telefone nebuvo įmanoma rasti vietos, kurioje nebūtų panaudota aliuminio danga. Maža to, įrenginys buvo itin plonas, o tuo metu vartotojams būtent ir reikėjo telefono, kuris būtų ne tik stilingas, bet ir kompaktiškas korpuso storio aspektu.

Jeigu dar pamenate 1996 metais buvo pristatytas „Motorola StarTAC“ mobilusis telefonas, kuris, kaip sužinojote, taip pat sulaukė didžiulio susidomėjimo. Kompanija pristatymo metu minėjo, kad kuriant „Razr V3“ įkvėpimo buvo semtasi iš šio, pakankamai seniai pristatyto modelio. Bandymas pasisemti idėjų iš seniau pristatytos produkcijos buvo sėkmingas, nes kaip ir „StarTAC“, taip ir „Razr V3“ patėko į 2005 metais „PC World“ žurnale sudarytą 50 geriausių per 50 metų pristatytų prietaisų sąrašą, tačiau užėmė žemesnę 12 vietą.

„Motorola Razr V3“ tuo metu naudojo daugumą pažangių technologijų, tokių kaip „Bluetooth“ ar „VGA“ kamera, be to, turėjo platų spalvotą ekraną, kuris dar labiau visus žavėjo. Kadangi, pirmasis telefono leidimas susilaukė didelio fanų susidomėjimo, „Motorola“ nesivaržydama po to dar išleido daugybę atnaujintų šio telefonų variantų, kurie buvo pavadinti tokiais vardais kaip „Razr V3c“, „Razr V3i“, „Razr V3i DG“, „Razr V3x“ ir panašiai. Tokios sėkmės „Motorola“ nesugeba pakartoti net iki šių dienų, todėl, akivaizdu, kai tai vienas iš sėkmingiausių kada nors pristatytų šios kompanijos kūrinių.

Motorola Razr V3

2005 metai

„Nokia 6680“

Jeigu pastebėjote, dar nė karto nepaminėjome šiuo metu jau labai populiaraus 3G ryšio. Žinoma trečiosios kartos mobiliojo ryšio standarto pristatymas bei techninis įgyvendinimas įvyko šiek tiek ankščiau nei 2005 metais, nes 3G mokslinių tyrimų ir plėtros projektas buvo pradėtas dar 1992 metais, tačiau, žvelgiant iš šių laikų perspektyvos, reikėjo nemažai metų, kol 3G technologijos buvo sėkmingai adaptuotos komerciniams tikslams. 2005 metais pristatytas „Nokia 6680“ mobilusis telefonas buvo vienas iš pirmųjų, galinčių visaverčiai išnaudoti šį ryšį, nes turėjo visus reikalingus komponentus, tačiau teigti, kad tai buvo pirmasis „3G“ telefonas tikrai negalima, nes 3G ryšį palaikantis įrenginys buvo pristatytas dar 2002 metais („Nokia 6650“), tačiau jis neturėjo priekyje integruotos pokalbiams skirtos kameros.

„Nokia 6680“ jau 2005 metais naudojo visiems gerai žinomą „Symbian S60“ operacinę sistemą bei turėjo puikų, daug spalvų gebantį atkurti ekraną. Visgi svarbiausia yra tai, kad priekinėje korpuso dalyje šis modelis jau turėjo ir 0,3 megapikselio kamerą, kuri yra tiesiog privaloma, jeigu norime visaverčiai išnaudoti „3G“ ryšio teikiamas galimybes. Žinoma, galinėje dalyje taip pat puikavosi 1,3 megapikselio kamera, kuri tuo metu dar buvo irgi gana didelis stebuklas. Tuo metu „Nokia 6680“ atsižvelgiant į jo funkcijas, buvo pristatomas kaip aukštosios klasės „3G“ telefonas, nors, žinoma, dabar dauguma su tuo tikriausiai nenorėtų susitikti, nes žymiai geresnėmis specifikacijomis pasižymi ir kai kurie žemos klasės telefonai.

Nokia 6680

2007 metai

„iPhone“

Mobiliųjų telefonų technologinės pažangos raidai iš tiesų labai svarbūs buvo 2007 metai ir šio fakto tikriausiai nepaneigs niekas. Būtent šiais metais buvo pristatyta pirmoji „Apple“ kompanijos išmaniojo telefono „iPhone“ versija. Tai buvo revoliucinis įrenginys, kuris pasiūlė daugybė iki to laiko plačiai netaikytų ar iš viso neregėtų funkcijų. Kad tai tikrai išskirtinis produktas įsitikinti leidžia ir tai, kad, kaip teigia guardian.co.uk internetinis naujienų portalas, „iPhone“ reklaminė kompanija buvo pradėta likus šešiems mėnesiams iki produkto pasirodymo. Per tą laiką buvo parašyta dešimtys tūkstančių pristatomųjų straipsnių, o internete tai peržiūrėjo milijonai žmonių kas statistikoje iš tiesų labai atsispindi, nes net šeši ir dešimties amerikiečių žinojo kada bus pristatytas „iPhone“, todėl akivaizdu, kad tai tikrai išskirtinis produktas mobiliųjų telefonų rinkoje.

„iPhone“ jau tada naudojo akselerometrą, turėjo „multi-touch“ sensorių ir visavertę sensorinę valdymo sąsają, kuri buvo naudojama vietoje įprastos fizinės, pilno dydžio QWERTY ar raidinės-skaitinės klaviatūros. Dauguma žmonių dar labiau stebino ir 3,5 colio įstrižainės lietimams jautrus ekranas gebantis atkurti 320 x 480 taškų raišką, kuris anuomet atrodė iš tiesų labai didelė. Vienintelis šio išmaniojo telefono trūkumas buvo tai, kad jis nepalaikė „3G“ ryšio, tačiau į tai buvo atsižvelgta ir jau 2008 metais buvo pristatytas „iPhone 3G“ modelis, kuris šią problemą išsprendė.

Pristatydama „iPhone“, bendrovė „Apple“ telefonų galimybes pakėlė tikrai į naują lygmenį, nes dauguma suprato, kad telefonas gali būti tikrai daugiau negu įrenginys suteikiantis galimybę susisiekti per atstumą. Be to, tais pačiais 2007 metais „Time“ naujienų portale „iPhone“ buvo skirta metų išradimo nominacija (angl. „Invention Of the Year“), kas tik patvirtina apie šio išmaniojo telefono pasaulinę sėkmę.

iPhone

2008 metai

„LG KC910 Renoir“

Laikui bėgant po truputėlį vis didesnį vaidmenį telefone pradėjo užimti kamera. Būtent 2008 metais įvyko didžiulis lūžis pakeitęs požiūrį į telefonu daromas nuotraukas, nes „LG“ kompanija pasiūlė tuomet neregėtas galimybes. Jų pristatytas „LG KC910“ telefono modelis, kitaip dar žinomas „Renoir“ vardu, turėjo net 8 megapikselių kamerą su „Schneider-Kreuznach“ optika bei ksenonine blykste. Palyginimui galime paminėti 2005 metais pristatytą „Nokia 6680“ mobiliųjų telefoną, kuris turėjo vos 1,3 megapikselio kamerą. Akivaizdu, kad per keletą metų kameros technologijos telefone labai patobulėjo.

Galimas variantas, kad pristatydama šį telefoną „LG“ kompanija siekė sukurti didesnę konkurenciją „Apple“ bendrovei, nes „LG KC910“ turėjo tiek didelį lietimams jautrų ekraną, tiek daugumą kitų labai svarbių funkcijų ir techniniu aspektu tikrai nenusileido „iPhone“. Vis dėlto nors „LG KC910“ ir nebuvo nuostolingas „iPhone“ sėkmės šis produktas nesulaukė. Taip įvyko tikriausiai dėl ne tokio stipraus prekės ženklo bei paprastos ir funkcionalios internetinės programų platinimo sistemos nebuvimo.

Be šio „LG KC910“ telefono modelio su 8 megapikselio kamera, „Schneider-Kreuznach“ optika bei ksenonine blykste, tais pačiais metais buvo pristatyta įrenginių ir su 5 megapikselių kameromis, „Carl Zeiss“ optika bei „Tessar“ lęšiais. Šiuos fototechnikos elementus savo įrenginiuose plačiai naudojo „Nokia“, dėl ko susilaukė nemažai sėkmės su daugeliu savo išmaniųjų telefonų. Apibendrinus daugelį tuo metu pristatytų įprastų mobiliųjų bei išmaniųjų telefonų, galima teigti, kad 2008 metai mobiliųjų telefonų industrijai buvo ypatingi dėl to, kad būtent šiais metais tarp plačiosios masės vartotojų paplito fotokamera turintys telefonai.

LG KC910 Renoir

2009 metai

„HTC Dream“

Tikrai labai svarbūs mobiliųjų telefonų „evoliucijai“ buvo ir 2009 metai, kuomet „T-Mobile“ mobiliojo ryšio tiekėjas pristatė „T-Mobile G1“ (dar žinomą „HTC Dream“ vardu) išmanųjį telefoną. Akylesni skaitytojai, aktyviau sekantis mobiliąsias naujienas gali ir nesutikti, kad šis įrenginys buvo išleistas 2009 metais. Taip, tai iš dalies yra tiesa, nes tikrasis jo debiutas įvyko Jungtinėse Amerikos Valstijose 2008 metų spalio mėnesį, tačiau didžiąją dalį Europos „HTC Dream“ pasiekė tik 2009 metų pradžioje, o būtent praeitais metais šis įrenginys ir išpopuliarėjo labiausiai. Svariausias aspektas, kodėl „T-Mobile G1“ svariai prisidėjo prie mobiliųjų telefonų evoliucijos yra tai, kad tai buvo pirmasis išmanusis telefonas, kuris naudojo visiems šiuo metu puikiai žinomą „Android“ operacinę sistemą. Atrodo, kad „Android“ naudojama jau visą amžinybę, o pasirodo, šiai operacinei sistemai dar tik dveji metai. Sunku patikėti kiek daug „Google“ kompanija sugebėjo nuveikti per tokį trumpą laiko tarpą. „Android“ operacinės sistemos populiarumas su kiekvienu metų ketvirčiu auga vis sparčiau, todėl sunku net įsivaizduoti kokių šios operacinės sistemos populiarumo rodiklių galime sulaukti dar po keleto metų, atsižvelgiant į tai, kad „Google“ kompanija jau bando įsitvirtinti ir planšetinių kompiuterių rinkoje.

HTC Dream

2010 metai

„Samsung Galaxy S“

Nors 2010 metai dar nepasibaigę ir jie gali pasiūlyti naujų reikšmingų laimėjimų mobiliųjų įrenginių industrijoje, tačiau nusprendėme šiek tiek apžvelgti ir juos. „Mobinews“ komandos manymu, šiuo metu geriausias tiek techniniu, tiek funkciniu aspektu mobilusis įrenginys pristatytas 2010 metais yra „Samsung Galaxy S“, o ar ši nuomonė nepasikeis iki šių metų galo parodys tik laikas.

Vienas iš didžiausių ir pagrindinių „Galaxy S“ išmaniojo telefonų išskirtinumų yra tai, kad tai yra sparčiausias pasaulyje pramoniniu būdu gaminamas išmanusis telefonas su „Android“ operacine sistema. Žinoma, telefone integruotas jau greit ne taip sparčiai atrodysiantis 1 GHz taktinio dažnio centrinis procesorius, tačiau jis pagamintas remiantis išskirtine „Intrinsity“ 45 nanometrų technologinio proceso technologija, kuri suteikia žymiai didesnį našumą šiam procesoriui. Džiugina ir tai, kad telefone šiuo metu naudojama „Android 2.1“ operacinės sistemos versija, tačiau jau dabar yra aišku, kad „Galaxy S“ sulauks ir „Froyo“ atnaujinimo, kas dar šiek tiek praplės šio išmaniojo telefono galimybes.

Žinoma, reikėtų paminėti ir tai, kad telefone puikuojasi „Super AMOLED“ 800×480 taškų raiškos ekranas. Tikriausiai dauguma girdėjote daugybę gerų žodžių apie šią naują ekranų technologiją, tačiau visos kalbos iš tiesų yra pagrįstos, nes ryškumu šiems ekranas prilygti negali niekas. Pasirinkdami šį modelį taip pat atsižvelgėme ir į tai, kad „Samsung Galaxy S“ galima įsigyti jau ir Lietuvoje, be to, išmanusis telefonas turi absoliučiai visas reikalingas funkcijas skirtas tiek darbui („Offline“ ir „No SIM“ režimai, valdymas balsu, RSS skaitytuvas, mobilieji įrankiai, išmanioji apsauga, elektroninis paštas ir t. t.), tiek pramogom („Augmented Reality“ su „Layer Reality“ naršykle, 5 megapikselių kamera, „Wi-Fi“ 802,11 b/g/n ir t. t).

Samsung Galaxy S

Išvados

Taigi, šiame dviejų dalių straipsnyje turėjote galimybę susipažinti su svarbiausiais technologiniais laimėjimais mobiliųjų telefonų srityje ir, kaip jau supratote, kol kas tenka apsistoti ties „Galaxy S“ modeliu, kuris, mūsų nuomone, yra tas, kurį verta vadinti metų telefonu. Tačiau viskas tuo toli gražu nesibaigia. Žinoma, nuo pirmųjų išmaniųjų telefonų pristatymo, mobiliųjų įrenginių gamintojai vis dažniau eksperimentuoja su naujais programiniais bei techniniais sprendimais, todėl „Galaxy S“ po metų (gal dviejų) taps tik puikiu prisiminimu bei pavyzdžiu naujiems pristatomiems modeliams. Jeigu pastebėjote, laikas nuo laiko atsiranda vis naujų nešiojamų kompiuterių tipų, tačiau tarpusavyje jie yra gana panašūs.

Akivaizdu, kad telefonai vis labiau panašėja į nešiojamus kompiuterius, todėl išmaniuosius telefonus jau galime laikyti tiesiog daugiafunkciniais įrenginiais, kurie su laiku visiškai integruos kitų mobilių įrenginių funkcijas ir jas netgi praplės, tačiau liks išskirtiniai dydžio bei mobilumo atžvilgiu. Kas žino kokias galimybes mums pasiūlys komerciškai pritaikyti nanotechnologijų pasiekimai (prisiminkime „Nokia Morph“ konceptą)? Esame įsitikinę, kad būtent lankstūs ekranai, „žaliųjų technologijų“ pritaikymas bei anglies pluoštai kartu su tobulėjančiomis lazerinėmis technologijomis bus būtent tai, kas visiškai ištrins ribas tarp nešiojamojo, internetinio, ultra mobilaus bei kitų tipų kompiuterių.

O kokią ateities viziją matote jūs?


MobiNews.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama