Elektronika.lt
 2025 m. sausio 11 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 11 d. 13:28
Dopaminas ir mūsų kasdienybė: kaip socialiniai tinklai „apdovanoja“ smegenis?
Sausio 10 d. 17:25
Abiturientų dilema: kaip išsirinkti tinkamą karjeros kelią?
Sausio 10 d. 14:23
„Samsung“ CES parodos naujienos: DI gins namus nuo programišių ir atpažins šeimos narius
Sausio 10 d. 11:40
Tiksliausios prognozės 2025 metams, kurios buvo pateiktos dar prieš 100 metų
Sausio 10 d. 08:41
Telefoniniai sukčiai koordinuotai taikosi į klientus Lietuvoje, naudojasi „Facebook“
Sausio 9 d. 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

Mobiliųjų telefonų evoliucija nuo 1983 iki 2010 metų (I dalis)

Publikuota: 2010-10-19 07:06
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Jonas Bunevičius
Aut. teisės: ©MobiNews.lt
Inf. šaltinis: MobiNews.lt

Šiandieniniame sparčios mokslinės raidos pasaulyje visiems jau tapo įprasta nuolatos ir vis dažniau susidurti su naujomis kompiuterinėmis bei telekomunikacinėmis technologijomis ir kas be ko džiaugtis jų teikiama nauda. Ar kas nors kada galėjo pagalvoti, kad mobilieji telefonai taps neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi?

 Rodyti komentarus (3)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Šiandieniniame sparčios mokslinės raidos pasaulyje visiems jau tapo įprasta nuolatos ir vis dažniau susidurti su naujomis kompiuterinėmis bei telekomunikacinėmis technologijomis ir kas be ko džiaugtis jų teikiama nauda.

Žinoma, galima teigti, kad ne visi šiuo metu kuriami įrenginiai mums yra reikalingi, tačiau praėjus tam tikram laikui net nepastebime kaip greitai tampame nuo jų priklausomi. Ar kas nors kada galėjo pagalvoti, kad mobilieji telefonai taps neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi? Kiekvienam užtektų tik apsidairyti aplinkui, norint suvokti kaip šis įrenginys integravosi į mūsų buitį. Dažnas skaitytojas ant savo stalo galbūt pamatytų galbūt net ne vieną telefoną, todėl akivaizdu, kad tai labai svarbus technologinis laimėjimas kiekvienam iš mūsų. Tikriausiai dauguma puikiai atsimena ką kiekvienam iš mūsų galėjo pasiūlyti pirmas įsigytas mobilusis telefonas, tačiau šiuo metu tokios galimybės gali atrodyti daugiau nei juokingos.

Beveik kiekvienais metais sulaukiame kažko naujo mobiliųjų telefonų rinkoje, todėl būtų įdomu apžvelgti visą telefonų tobulėjimo raidą, kurios suvokimas skaitytojams padės ne tik susipažinti (o kai kuriems prisiminti) nuo ko viskas prasidėjo, objektyviau įvertinti dabartinius technologinius pasiekimus, bet ir pabandyti numatyti tam tikras ateities vystymosi tendencijas.

Straipsnis apie mobiliųjų telefonų evoliuciją susideda iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje susipažinsite su svarbiausiais mobiliais įrenginiais, kurie buvo pristatyti iki 2000 metų, o kitoje apžvelgsime likusius dešimt metų. Taigi, pradėkime apie viską nuo pradžių.

1983 metai

„Motorola DynaTAC 8000X“

Pirmasis mobilusis telefonas pasirodė 1983 metais, kuomet visiems puikiai žinomai „Motorola“ kompanijai pavyko gauti pritarimą iš Jungtinių Amerikos Valstijų Federalinės komunikacijų komisijos (angl. U.S. Federal Communications Commission). Tai buvo pats pirmasis nešiojamas telefonas, kuriam buvo suteiktas „Motorola DynaTAC 8000X“ vardas. Su šio įrenginio pasirodymu prasidėjo ilga „DynaTAC“ serijos telefonų era, kuri tesėsi net iki 1994 metų.

Kad ir kaip dabar tai atrodytų juokinga, su šiuo pirmuoju nešiojamu telefonu buvo galima kalbėti tik apie 30 minučių, o budėjimo rėžime jis laikydavo apie 8 valandas, todėl akivaizdu, kad intensyvus ir kasdienis šio įrenginio naudojimas buvo gana sunkiai įmanomas. Be to, visiškas baterijos įkrovimas trukdavo net apie 10 valandų, o tai yra net dviem valandom ilgesnis laiko tarpas negu telefonas gali išlaikyti budėjimo rėžime. „Motorola DynaTAC 8000X“ matmenys ir svoris buvo taip pat gana stulbinantys neigiama prasme – korpuso išmatavimai siekė 33 x 4,45 x 8,89 centimetrų (aukštis x ilgis x storis), o svoris – net 785 gramus. Tarp įspūdingų funkcijų prekybos starto pradžioje buvo minimas šviesos diodų ekranas (LED) bei trisdešimties rinktų numerių vidinė atmintis!

Nors kiekvienas aptariamas telefono komponentas atrodo labai įspūdingai, bet kaina tuo metu buvo dar įspūdingesnė – ji siekė 3995 dolerius, kas mūsų valiuta sudarytų apie 10500 litų. Nors kaina buvo labai didelė, tačiau 1984 metais mobiliojo ryšio abonentų (o kartu ir šių įrenginių savininkų) skaičius jau siekė 300 000. Žinoma, tai yra labai mažas skaičius, jeigu jį lyginsime su daugiau kaip penkiais milijardais abonentų šiandienos pasaulyje. Visam šiam reikalui „Motorola“ paaukojo net 15 metų tyrimams ir dar investavo daugiau kaip 100 milijonų siekdami patobulinti jau esamas technologijas. Taigi, kaip matote, šiuo metu lyderio pozicijas praradusi kompanija, kažkada buvo pirmoji, kuri sugebėjo pasauliui pristatyti revoliucinį įrenginį be kurio šiais laikais neįsivaizduojame savo dienos.

Motorola DynaTAC 8000X

1989 metai

„Motorola MicroTAC 9800X“

Labai džiugu, kad tuo metu didelio susidomėjimo sulaukusi „Motorola“ kompanija neužmigo ant laurų ir toliau dirbo kurdama vis naujus mobilius įrenginius. Kažkas ypatingai naujo buvo pasiūlyta jau 1989 metais, kuomet buvo pradėta kurti naujoji telefonų serija „MicroTAC“. Pirmasis šios serijos telefonas buvo pavadintas „Motorola MicroTAC 9800X“ vardu. Būtent šį prietaisą jau galima vadinti pirmuoju tikru mobiliuoju telefonu, nes jo dydis buvo pakankamai mažas, kad jis tilptų į kišenę ar rankinę. Visi iki šio modelio kurti telefonai pasižymėjo išties dideliais išmatavimais, todėl dažniausiai jie buvo naudojami daugiau kaip automobiliniai ryšio prietaisai, kurių patogaus nešiojimosi galimybė buvo gana sunkiai įsivaizduojama.

Didžiausias „Motorola MicroTAC 9800X“ išskirtinumas buvo gana patrauklus ir naujoviškas dizainas, kuris pasižymėjo dalinai lankstomu korpusu (kaip matote juose buvo galimybe uždengti klavišus, jeigu jie yra nenaudojami). Prietaisas taip pat turėjo ir 8 simbolių ilgio raudonų šviesos diodų (LED) taškinės matricos ekraną, kuris galėjo pateikti dar daugiau informacijos negu visi kiti prieš tai rinkoje buvę modeliai. Žinoma, taškinės matricos ekranai turėjo dar pakankamai ribotas galimybes, jeigu juos lygintume su šiuolaikiniais ekranų standartais.

Šio pirmojo tikrojo mobiliojo telefono kaina tuo metu svyravo tarp 2495 ir 3495 dolerių, kas vėl gi šiuo metu yra gana sunkiai išsivaizduojama. „Motorola MicroTAC 9800X“ buvo pardavinėjamas net iki 1990 metų, kuomet šį pamėgtą modelį pakeitė atnaujinta to paties modelio versija.

Motorola MicroTAC

1992 metai

„Motorola International 3200“

Laikas nuo laiko „Motorola“ sugebėdavo pasiūlyti vis kažką naujo, tačiau tai ką jie įgyvendino 1992 metais buvo labai svarbu visai mobiliųjų telefonų industrijai. Jų pristatytas mobilusis telefonas „Motorola International 3200“ jau priimdavo skaitmeninį signalą. Tai įgyvendinti pavyko panaudojus GSM technologiją, apie kurią tikriausiai dauguma yra ką nors girdėję.

Nors „Motorola International 3200“ buvo sukurtas dar prieš 18 metų, tačiau jau tada jis naudojo standartines „SIM“ korteles, kurias mes naudojame iki šiandienos. Be to, „GSM 900“ standarto tinklas operatorių yra palaikomas, o tai reiškia, kad šiuo mobiliuoju telefonu galima pasinaudoti dar ir šiandien.

Visgi, kad ir kokia revoliucija buvo pasiekta, šį prietaisą buvo galima įsigyti tik Šiaurės Europoje, todėl tai tuo metu sumažino „GSM“ technologijos paplitimo galimybę. Žinoma, jeigu atsižvelgtume į telefono dizainą jis nėra gana patrauklus ir šiuo atveju buvo žengtas gana didelis žingsnis atgal, tačiau tai visiškai kompensuoti galėjo naujasis skaitmeninis signalas.

Motorola International 3200

„Nokia 1011“

Po truputėlį, 1992 metais, mobiliųjų telefonų rinkoje pradėjo įsitvirtinti jau ir visiems puikiai žinoma „Nokia“ kompanija. Didžiausias žingsnis į priekį buvo žengtas tada, kai „Nokia“ pristatė telefono modelį pavadintą „Nokia 1011“, kuris taip pat palaikė dar neseniai atsiradusį „GSM“ standartą. Kaip buvo minėta ankščiau, pirmąjį „GSM“ telefoną pristatė „Motorola“ tačiau jų pristatytą modelį buvo galima įsigyti tik tam tikrose vietovėse, taigi to padaryti tiesiog negalėdavo visi norintys. Būtent „Nokia“ kompanijos pristatytas „Nokia 1011“ mobilusis telefonas buvo pirmasis masinės gamybos „GSM“ telefonas, o tuo metu tai lėmė nemažą jo populiarumą.

Labai įdomus faktas yra tai, kad modelio pavadinimas nėra atsitiktinumas. Būtent šie skaičiai simbolizuoja įrenginio išleidimo dieną ir mėnesį, todėl belieka žinoti kuriais metais jis buvo pristatytas. Taigi, akivaizdu, kad „Nokia 1011“ buvo pristatytas 1992 metais lapkričio 10 dieną.

Nors „Nokia 1011“ buvo šiek tiek dailesnis už tais pačiais metais pristatytą „Motorola International 3200“ telefoną, tačiau įrenginio svoris išliko išties didelis – jis siekė net 475 gramus. Tuo metu dar buvo naudojamos ir kitokio tipo baterijos (nikelio – kadmio, o ne ličio jonų kaip dabar), kurios buvo ne tik mažiau efektyvios nei dabartinės (jų dėka telefonas be elektros lizdo „išgyvendavo“ apie 90 minučių nuolat kalbant arba vos 12 valandų budėjimo rėžime), bet ir daug didesnių išmatavimų. Žinoma, tuo metu reikėjo džiaugtis tuo, kad nuo pirmojo telefono išleidimo baterijos galimybės padidėjo beveik dvigubai, o tai buvo tikrai didelis žingsnis pirmyn. „Nokia 1011“ jau turėjo ir 99 telefonų numerių atmintį, bet negalėjo pasigirti standartine „Nokia Tune“ melodija, kurią dabar galime išgirsti kiekviename šios kompanijos telefone. „Nokia Tune“ visuose telefonuose buvo diegiama jau nuo 1994 metų, būtent iki šių metų ir buvo leidžiamas „Nokia 1011“ modelis, kurį vėliau pakeitė „Nokia 2100“ mobilusis telefonas.

Nokia 1011

1993 metai

„BellSouth“ / „IBM Simon Personal Communicator“

Nors 1992-ieji buvo labai sėkmingi, tačiau nemažai naujovių jau buvo pasiūlyta ir sekančiais metais. 1993 m. „IBM“ ir „BellSouth“ kompanijos pristatė savo naują produktą, kuris buvo pavadintas „Simon Personal Communicator“ vardu. Tai buvo iš tiesų revoliucinis telefonas, nes be įprastų funkcijų, jis galėjo pasiūlyti ir delninio kompiuterio galimybes, o tokio pobūdžio „hibridas“ tuo metu atrodė tarsi prietaisas iš mokslinės fantazijos pasaulio. „Simon Personal Communicator“ buvo pirmasis kada nors sukurtas tokio tipo įrenginys, kurio koncepcija buvo pasiūlyta dar 1992 metais.

Šiuo metu galime tik įsivaizduoti kaip žmonės stebėjosi pirmą kartą į rankas paėmę įrenginį, kuris suteikė galimybę skambinti, turėjo skaičiuotuvą, adresų knygą, faksą, elektroninį paštą ir kitas naudingas funkcijas. Be to, neturėjo fizinės klaviatūros ir naudojo lietimams jautrų ekraną. Būtent šios dvi pagrindinės savybės ir suteikė didžiausią išskirtinumą. Gaila, kad tuo metu „Simon Personal Communicator“ buvo prieinamas tik Jungtinių Amerikos Valstijų gyventojams ir kainavo apie 900 JAV dolerių. Tikėtina, kad pirkėjus labiausiai turėjo džiuginti kaina, kuri tuo metu nebuvo labai didelė, atsižvelgiant į tokią funkcijų gausą.

BellSouth/IBM Simon Personal Communicator

1996 metai

„Motorola StarTAC“

Tikriausiai kaip jau spėjote pastebėti, „Motorola“ kompanija laikas nuo laiko pasiūlydavo kažkąlabai naujo ir išskirtinio. Galima beveik net ir teigti, kad būtent „Motorola“ tuomet buvo reikšmingiausia mobiliųjų telefonų industrijos kompanija, daugiausiai prisidėjusi prie šių įrenginių technologinės pažangos. 1996 metais bendrovė pristatė „Motorola StarTAC“ mobiliojo telefono modelį, kurio didžiausias išskirtinumas buvo tai, kad jis buvo atlenkiamas. Tai buvo pirmasis kada nors pristatytas tokio dizaino mobilusis įrenginys.

„Motorola StarTAC“ dizaino idėja kilo įvertinus 1989 metais pristatyto „Motorola MicroTAC 9800X“ mobiliojo telefono blogąsias savybes. Būtent tais metais pristatytas įrenginys turėjo uždengiamą klaviatūrą, tačiau toks sumanymas nepasiteisino, nes tiesiog sukeldavo daugiau nepatogumų nei naudos. Atsižvelgus į šį trūkumą buvo sukurtas „Motorola StarTAC“ telefonas, kurio dangtelis atsiversdavo į viršų, kaip ir šiuolaikinių telefonų, todėl daugiau nebereikėjo jaudintis, kad jis netyčia bus užkabintas ir nulaužtas.

Galbūt sunku patikėti, bet šis telefonas svėrė jau vos 88 gramus, ir buvo iš tiesų labai mažas, jeigu jį lyginsime su 1993 metais pristatytais įrenginiais. „Motorola StarTAC“ net ir šiuo laikotarpiu dar yra labai populiarus tarp kolekcionierių. Be to, 2005 metais „PC World“ žurnale sudarytame 50 geriausių per 50 metų pristatytų prietaisų sąraše, šis telefono modelis užėmė garbingą šeštąją vietą.

Motorola StarTAC

„Nokia 9000 Communicator“

„Nokia“ kompanija 1996-uosius pažymėjo dar vienu svarbiu įvykiu. Būtent šiais metais buvo pristatytas pirmasis pasaulyje išmanusis telefonas (angl. smartphone), kuris buvo pavadintas „Nokia 9000 Communicator“ vardu. Tai kartu buvo ir pirmasis „Communicator“ serijos mobilusis telefonas. Prietaisas buvo palyginti sunkus, kadangi svėrė 397 gramus. Tačiau techniniu aspektu įrenginys buvo inovacinis, kadangi jame buvo naudojamas „Intel 386“ centrinis procesorius, kurios sparta siekė tuo metu stulbinančius 24 MHz, be to „Nokia 9000 Communicator“ turėjo 8 MB vidinės atminties, kuri buvo atitinkamai išdalinama tam tikriems veiksmas atlikti. Žinoma, kadangi tai išmanusis telefonas, tai jis jau ir tada turėjo operacinę sistemą, kuri buvo pavadinta „GEOS 3.0“.

„Nokia 9000 Communicator“ išsiskyrė ir gana įdomiu dizainu, kuris suteikdavo galimybę įrenginį naudoti arba kaip delninį kompiuterį, arba kaip paprastą mobiliųjų telefoną. Daugumai didelį įspūdį tuomet turėjo palikti platus ir raiškus, tačiau nespalvotas „LCD“ ekranas, bei pilno dydžio „QWERTY“ tipo klaviatūra, kuri šiuo metu tampa vis labiau populiaresnė mobiliuose įrenginiuose.

Atrodytų, kad išmanieji telefonai rinkoje pasirodė dar nelabai seniai, bet būtent pažintis su „Nokia 9000 Communicator“ leis jums susidaryti visai kitokį įspūdį apie išmaniųjų raidą. Žinoma, dauguma dar ir dabar naudoja visiškai paprastus mobiliuosius telefonus be operacinių sistemų, tačiau tikėtina, kad jau pakankamai greitai rinką visiškai užkariaus išmanieji telefonai, nes jų populiarumas kiekvienais metais vis auga.

Nokia 9000 Communicator

1998 metai

„Nokia 5110“

Galima sakyti, kad 1996 metai buvo paskutiniai, kada „Motorola“ kompanija pristatė kažką labai išskirtinio ir naujo. Nuo 1998 metų prasidėjo „Nokia era“, kuri, galima sakyti, tęsiasi netgi iki šių dienų (žinoma su tuo būtų galima pagrįstai nesutikti).

Būtent šiais metais kompanija pristatė „Nokia 5110“ mobiliojo telefono modelį, kuris turėjo gana didelį pasisekimą. Žmonės jį vertino todėl, kad šis modelis pasižymėjo puikia surinkimo kokybe, bei dar puikesne baterija. Dizainas gal dar ir nebuvo unikalus ar kažkuo išsiskiriantis, tačiau tuo laiku atrodė gana patraukliai. „Nokia 5110“ išsiskyrė ir tuo, kad turėjo spalvotus ir ganėtinai lengvai pakeičiamus korpuso dangtelius, todėl tai šiam telefonui suteikdavo dar daugiau patrauklumo (o juk gražius įrenginius mėgsta visi).

Kaip įdomų faktą pristatant šį „Nokia“ kompanijos kūrinį, galima paminėti ir tai, kad tai buvo vienas iš pirmųjų telefonų, kuriame buvo įdiegtas visiems tikriausiai puikiai žinomas žaidimas pavadinimu „Snake“. Galima teigti, kad šis žaidimas tapo neatsiejama „Nokia“ produktų dalimi. Tradicija diegti naujesnes šio arkadinio žaidimo versijas tęsiasi net iki šių dienų (nors žaidimas diegiamas jau ne visuose naujausiuose modeliuose).

Nokia 5110

„Nokia 8810“

Tai pačiais metais, tai yra 1998, „Nokia“ pristatė dar vieną revoliucinį įrenginį. Jeigu atkreipsite dėmesį, visi iki šio modelio sukurti telefonai turėjo gerai išorėje matomą anteną, tačiau pristačius „Nokia 8810“ įvyko tikras perversmas. Kaip matote paveikslėlyje, šis mobilusis telefonas jau neturėjo antenos, todėl, kad ji buvo integruota telefono korpuse.

Būtent šis mažas ir kompaktiškas „Nokia 8810“ pasižymėjęs puikiu dizaino sprendimu, tuo metu pakerėjo daugumą žmonių. Vienintelis vartotojų nemėgstamas dalykas buvo tik niekam nereikalingas klaviatūros dangtelis, kuris sukeldavo daugiau problemų nei naudos, todėl daugelis šio telefono savininkų tiesiog jį išvis nuimdavo ir nebenaudodavo. Kadangi, daugumai patiko „Nokia 8810“ dizainas, „Nokia“ nesivargino kurdami kažką naujo ir gana ilgai tiesiog tobulino šį dizaino stilių, į rinką išleidžiant naujus telefono modelius. Pavyzdžiui, 1999 metais buvo pristatytas beveik identiško dizaino „Nokia 8210“ telefonas, tačiau jis jau neturėjo klaviatūrą dengiančio dangtelio.

Nokia 8810

1999 metai

„Nokia 7110“

„Nokia“ kompanijai 1999 metai taip pat buvo pakankamai sėkmingi, jeigu sėkmę vertinsime naujovių diegimo mobiliuosiuose telefonuose aspektu. Būtent 1999 metais buvo pristatytas „Nokia 7110“ mobilusis įrenginys, kuris buvo pirmasis telefonas su WAP (angl. „Wireless Application Protocol“) naršykle. Naršymas per WAP suteikdavo ribotą prieigą prie tam tikro tipo tinklapių, kuriuose dažniausiai būdavo pateikiama tik tekstinė informacija. Tokia naršymo technologija telefonuose buvo naudojama kažkur iki 2002 metų, nes senesni telefonai dar nesugebėdavo apdoroti tokių didelių informacijos kiekių, kurie yra pateikiami paprastuose šiuolaikiniuose internetiniuose tinklapiuose. Tokio tipo naršymas tapo dar mažiau populiarus, kai rinkoje pradėjo atsirasti vis daugiau išmaniųjų telefonų.

„Nokia 7110“ modelio dizainas turi gana įdomią ir nestandartinę istoriją. Dar 1996 metais buvo pristatytas „Nokia 8810“ mobilusis telefonas, kuris kitaip dar buvo vadinamas „banana phone“. Būtent šį pseudonimą turintis telefonas buvo naudojamas 1999 metais pristatytame filme „The Matrix“. Kadangi šis filmas sulaukė gana didelio pasisekimo, „Nokia“ kompanija sugalvojo išleisti naują, šiek tiek patobulintą šio telefono versiją, o tai būtent ir buvo „Nokia 7110“. Šis mobilusis „Nokia“ įrenginys netgi ir šiomis dienomis yra laikomas vienu stilingiausiu kada nors pristatytu telefonu.

Nokia 7110

„Benefon Esc!“

1999 metais taip pat pavyko sužibėti ir tikriausiai mažai kam šiuo metu žinomai „Benefon“ kompanijai. Daugiausiai dėmesio kompanija susilaukė tuomet, kai pristatė „Benefon Esc!“ mobiliųjų telefoną. Galbūt jis nepasižymėjo ypatingai gražia išvaizda, nors ir turėjo keičiamus spalvotus dangtelius, tačiau rinkoje išsiskyrė dėl kitos reikšmingos funkcijos. Tai buvo pirmasis telefonas, kuriame buvo integruota šiuo metu vis labiau populiarėjanti navigacijos arba tiesiog „GPS“ funkcija. Nors navigacijos paplitimas telefonuose dar nėra toks didelis, tačiau, kaip matote, pirmąjį kartą telefone ji buvo panaudota dar prieš 11 metų. Daugumą nudžiuginti turėjo ir tai, kad telefono korpusas buvo pagamintas iš ypatingos medžiagos, kuri apsaugojo jį tiek nuo smūgių, tiek nuo vandens. Daugiausia šio mobiliojo telefonų vienetų buvo parduoda Europos žemyne, kur jis ir susilaukė daugiausiai dėmesio.

Benefon Esc!

Tęsinys – antrojoje straipsnio dalyje.


MobiNews.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama