Nėra šiandien žmogaus, kuris nežinotų apie konsoles. Jas turi ir jomis žaidžia milijonai žmonių pasaulyje. Tačiau ar kas gerai žino žmogaus, sukūrusio pirmąją konsolę, istoriją?
Ralphui Baeriui (Ralph Baer) šiandien 88 metai. Jis tebesidarbuoja savo laboratorijoje, Naujajame Hampšyre, Jungtinėje Karalystėje. Šis žmogus pasižymėjo ne tik pirmąja sukurta konsole, bet ir visiems gerai žinomu žaidimu „Simon“. Neveltui Ralphas Baeris yra pramintas „video žaidimų tėvu“. Pirmoji jo konsolės versija buvo sukurta 1966 metais ir buvo pavadinta „Brown Box“. Vėliau šio įrenginio licenciją gavo „Magnavox“ kompanija ir pervadino „Brown Box“ į „Magnavox Odyssey“. 1972 metais šis įrenginys buvo pradėtas pardavinėti.
Kitas įžymus šio išradėjo kūrinys yra prie konsolių jungiamas šautuvas, kuriuo šaudant į televizorių yra atliekami tam tikri veiksmai. Ko gero jau dabar jums iškyla daug prisiminimų iš vaikystės, kai tuo plastikiniu šautuvėliu kelias valandas pyškindavote į ekraną.
Ralphas Baeris emigravo iš Vokietijos į JAV 1938-iais. Likimas susiklostė taip, kad jam teko tarnauti Amerikos kariuomenėje per Antrąjį pasaulinį karą. Mokydamas kitus karius kaip elgtis su įvairiais ginklais, jie Ralphui tapo vis artimesni. Šiek tiek pramokęs vokiečių, prancūzų ir ispanų kalbos bei susipažindamas su vis daugiau įvairios artilerijos, šis įžymus žmogus tapo tikru ginklų ekspertu. Ilgainiui, jie tapo Ralpho aistra. Tiesiog jis apie ginklus žinojo labai daug. Pasibaigus karui, „video žaidimų tėvas“ gyveno Paryžiuje, tačiau 1946 m. sausį jis sugrįžo į Ameriką ir Kanzaso valstijoje įkūrė ginklų muziejų.
1949 metais Ralphas paliko armiją ir tapo inžinieriumi. Jis net du dešimtmečius dirbo su viskuo – nuo medicinos įrenginių iki radarų. Šis žmogus jau turėjo omenyje, kad žaislinis ginklas turėtų būti žaidimų konsolės dalis. Apie 1966–1967 metus ir jo pagalbininkai sukūrė paprastutę įrangą, su kuria buvo galima žaisti labai paprastus žaidimus. Pats konsolės kūrėjas buvo labai sužavėtas laisve judėti ekrane, žaisti, kad ir nelabai pasisekusį, žaidimą.
Ginklas, kuris buvo jungiamas prie konsolės, buvo sukurtas ganėtinai įdomiai. Ralphas pasiuntė vieną iš pagalbininkų į žaislų parduotuvę, nupirkti žaislinį šautuvą. Į plastikinį šautuvėlį technikai primontavo įvairios technikos, šiek tiek modifikavo patį gaiduką ir pirmasis veikiantis ginklas su konsole buvo pagamintas.
„Neturėjome scenarijaus, kokį jūs turite šiandien su interaktyviais taikiniais, begiojančiais po visą ekraną, kas sudaro labai didelį skirtumą“, – kalbėjo išradėjas. Ralpho taikinys stovėdavo vietoje nejudėdamas, dėl to nebuvo įmanoma pajusti kokios nors šaudyklės dvasios.
„Dažniausiai žaisdavom ping-pongą, rankinį ir tinklinį (video žaidimai), maniau, kad tai smagiau nei šaudyti taikinius“, – dalinosi mintimis Ralphas Baeris.
Taigi, galime sakyti, kad viskas prasidėjo nuo žmogaus, kuris apie ginklus ir techniką išmanė daugiau, nei daugelis šiandien dirbančių kūrėjų. Ralphas Baeris mums padovanojo tai, be ko daugelis šiandien sunkiai įsivaizduoja laisvalaikį. Štai tokia įžymaus kūrėjo istorija.