Išaušus 2025-iesiems verslo sektorius skuba ne tik detaliai apžvelgti 2024-ųjų rezultatus, tačiau ir ruošti savo naujųjų metų tikslų planą. Ne paslaptis, jog rinkodara šiame plane užima ypatingą vietą. Dėka gerai paruoštos skaitmeninės rinkodaros strategijos verslas gali ne tik pralenkti konkurentus, bet ir rasti tiesiausią kelią pas savo tikslinę auditoriją. Tačiau tam, kad galėtų sukurti veiksmingiausią strategiją, svarbu numatyti ne tik rinkoje vyraujančias tendencijas, bet ir pokyčius ar galimas grėsmes.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Anot skaitmeninės rinkodaros agentūros „Raibec“ vadovo Remigijaus Kuliešiaus, 2025-ieji pasiūlys ne vieną rinkodaros naujieną, kurią, norint būti konkurentų priešaky, rekomenduojama gerai išanalizuoti, ar net įtraukti į savo strategiją. Eksperto teigimu, viena tokių bus dar labiau populiarėjantis dirbtinio intelekto panaudojimas skaitmeninės rinkodaros procesuose.
„Manoma, jog 2025-aisiais dėl dirbtinio intelekto naudojimo ženkliai sumažės skaitmeninės reklamos kūrimo kaštai. Vis daugiau tekstų, reklaminių skydelių, video medžiagos bus kuriama ne žmonių, o dirbtinio intelekto pagalba. 2024-aisias technologijų sektoriaus milžinė „Google“ pristatė naują DI paremtą įrankį video medžiagos kūrimui „Google Vids“. Naudojant šį įrankį lengvai galima sukurti tokį turinį kaip mokomieji video, projekto pristatymas ar kt. Šis ir kiti panašūs įrankiai labai palengvins rinkodaros ekspertų dalį, nereikalaus ypatingų kompetencijų, taupys biudžetą bei, žinoma, laiką“, – dėsto R. Kuliešius.
Nors DI ir toliau drąsiai veršis į priekį, 2025-aisiais apsigaus verslai, kurie aklai juo kliausis. Manoma, jog dirbtinio intelekto kurto turinio bus tiek daug, jog dalis verslų savo komunikacijoje gali prarasti autentiškumą, o tai nemenkai pakenks įmonės ar prekinio ženklo įvaizdžiui. Prognozuojama, kad socialinių tinklų platformose atsiras „human-made“ (liet. žmogaus kurtas) žyma, ji atskirs žmogaus ir dirbtinio intelekto kurtą turinį.
Nemažiau svarbi tendencija skaitmeninės rinkodaros sektoriuje, tai griežtėjantys įstatai vartotojų duomenų apsaugos srityje. Didžiosios reklamos platformos tokios kaip „Google“, ar „Meta“ ir toliau griežtina vartotojų duomenų rinkimo ir jų naudojimo reklaminėse kampanijose taisykles. Klientų duomenų apsaugos teises atstovaujančios institucijos vis dažniau tikrina įmones dėl BDAR įstatymų laikymosi ir skiria baudas. Verslai, kurie ir 2025-aisiais atsainiai žiūrės į šią sritį bei neseks jos pokyčių, rizikuos ne tik baudomis, tačiau ir klientų pasitikėjimo praradimu.
„Jei dar buvo manančių, jog šios baudos jų niekad nepasieks, 2024-ieji parodė ne vieną atvejį kuomet galėjome pasimokyti iš įtakingų tarptautinių įmonių klaidų. Airijos duomenų apsaugos komisija bendrovei „Linkedin“ skyrė 310 mln. eurų baudą dėl netinkamo teisinio pagrindo, kurį ji taikė tvarkydama žmonių asmeninius duomenis reklamos tikslais. Prisiminkim ir vietinius pavyzdžius. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija praėjusių metų vasarą, už duomenų apsaugos pažeidimus, „Vinted“ skyrė beveik 2,4 mln. eurų administracinę baudą. Tokių istorijų galimai išgirsime daugiau, tad vartotojų duomenų apsaugos sričiai, jos pokyčiams šiemet derėtų skirti ypatingą dėmesį, užtikrinant, jog įmonė laikosi visų BDAR reikalavimų“, – teigia „Raibec“ vadovas R.Kuliešius.
Ekspertas dalinasi, jog 2025-aisiais reikėtų atkreipti dėmesį į daug metų puikiai veikusias reklamines kampanijas pagal raktinius žodžius, „Google“ ar „Bing“ paieškos sistemose. Anot jo, šiemet jos taip sėkmingai nebeveiks arba veiks tik išskirtiniais ir pavieniais atvejais. Įvairūs pokyčiai rinkoje, plačios pasirinkimo galimybės lems tai, jog produkto pardavimo kelias tik ilgės, o tam, kad klientai juo susidomėtų ir įsigytų prireiks vis daugiau rinkodaros pastangų. Didesnė tikimybė parduoti išliks jei produktas bus matomas skirtingose reklamos platformose įvairiomis formomis. Taip pat, šiemet dar daugiau reikšmės turės statistika ir duomenys, kurie padeda DI paremtoms reklaminėms kampanijoms pasiekti vartotojų auditorijas greičiau ir efektyviau. Verslai, kurie gebės teisingai rinkti, atrinkti ir panaudoti šiuos duomenis, įgaus didesnį konkurencinį pranašumą ir 2025-aisiais galės tikėtis jiems palankesnių rezultatų.