Dirbtinį intelektą vystanti kompanija „OpenAI“ pristatė patobulintą „ChatGPT“ versiją, nemokamą visiems naudotojams. Naujasis modelis atlieka teksto suvokimą, samprotauja, geba balsu reaguoti į vartotojo komandas, pagal nustatytą algoritmą vertinti žmogaus kūno kalbą, emocijas ar humoro jausmą.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Naujasis dirbtinio intelekto modelis „GPT-4o“ stebina savo gebėjimu vizualiai skaityti aplinką ir ją vertinti. Pokalbių robotės pristatyme rodoma, kaip ji apibūna kito žmogaus emociją.
„Kaip manai, kokią emociją dabar aš jaučiu?“ – modelio paklausiama prezentaciniame vaizdo įraše.
„Atrodo, kad jautiesi gana laimingas, didelė šypsena ir gal net kažkiek susijaudinimo. Kad ir kas dedasi, atrodo, esi puikios nuotaikos“, – atsako robotė.
Ir pagal tai, kaip žmogus atrodo, dirbtinis intelektas padeda jam pasiruošti, pavyzdžiui, darbo pokalbiui:
„Tau galbūt reikėtų šiek tiek susitvarkyti plaukus, šiek tiek entuziazmo irgi nepakenktų“, – patarimų negaili naujasis „ChatGPT“ modelis.
Per pristatymą atstovai uždavinėjo klausimus įgarsintai „ChatGPT“ sistemai, kuri atsakinėjo į juos juokaudama ir šmaikštaudama – visai kaip žmogus.
Robotas vertėjavo iš anglų į ispanų kalbą, padėjo išspręsti algebros uždavinį.
„Pastaruosius kelerius metus daug dėmesio skyrėme šių modelių intelekto gerinimui ir jie gana patobulėjo. Tačiau tai pirmas kartas, kai žengiame didelį žingsnį į priekį, kalbant apie naudojimo paprastumą“, – akcentuoja „OpenAI“ vyriausioji technologijų vadovė Mira Murati.
Bendrovė nurodė, kad „ChatGPT-4“ gali kurti turinį arba suprasti balsu, tekstu ar vaizdais diktuojamas komandas.
„Vartojimas ir nuolatinis kontaktas su ekranais ir technologijomis gali kelti jausmą, kad nesugebame atskirti, kas yra tikra, o kas ne. Tačiau kas yra tikresnis: kažkas išorėje, ką galime paliesti, ar kažkas ekrane, kas egzistuoja tik ekrane, bet sukelia tikras emocijas?“ – kelia klausimą menininkė Lola Zoido.
Kai kurie filosofai abejoja, kiek šį dirbtinį intelektą galime vadinti intelektu, kadangi žmogaus intelektas remiasi ir jutiminiu situacijos vertinimu, kuris tampa įmanomu tik turint kūną.
„ChatGPT“ komanda artėja prie tokio vertinimo – rodo, kaip naujasis modelis konkrečią situaciją gali padėti vertinti aklajam.
„Kaip tik dabar pamačiau atvykstantį taksi automobilį, važiuoja tavęs link kairėje kelio pusėje. Pasiruošk ir ištiesk ranką“, – dirbtinio intelekto modelis sako prezentaciniame vaizdo klipe.
Naujasis modelis bus įdiegtas „OpenAI“ produktuose per kelias ateinančias savaites, teigė bendrovė.