Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
Lapkričio 21 d. 16:45
5 tendencijos 2025-iesiems: žmonės ieško pusiausvyros tarp technologijų ir realybės, vis labiau vertina autentiškumą
Lapkričio 21 d. 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
Lapkričio 21 d. 12:29
Palygino IT ir automobilių gigantus: į akis krenta sudėtinga problema
Lapkričio 21 d. 10:12
Elektronikos prekių pardavimai per Juodąjį penktadienį: taupysime ne tik dėl akcijų
Lapkričio 21 d. 08:20
Ką turime nuveikti šiandien, kad taptume konkurencingesni ateities inovacijų srityje?
Lapkričio 20 d. 20:21
Su vietos trūkumu susiduria daugelis „Gmail“ naudotojų: pateikiame paprastas gudrybes, kurios leis išspręsti opią problemą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Naujas KTU mokslininkų sukurtas metodas leis programavimo mokytis žaidžiant

Publikuota: 2023-11-17 08:43
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Mėgėjams
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Besikeičianti informacinių technologijų (IT) industrija, naujausios pagalbinės dirbtinio intelekto (DI) programos, didelė IT specialistų paklausa bei kintantys mokymosi poreikiai skatina ieškoti naujovių švietimo srityje, leisiančių esamiems ir būsimiems darbuotojams įgyti žinių jiems priimtinu, šiuolaikišku būdu. Tai ypač aktualu programavimo srityje, kurioje dėl šio proceso kompleksiškumo dažnai kyla mokymo sunkumų. Kauno technologijos universiteto (KTU) bei Lenkijos, Portugalijos ir Italijos universitetų mokslininkai siūlo šį procesą sužaidybinti.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Besikeičianti informacinių technologijų (IT) industrija, naujausios pagalbinės dirbtinio intelekto (DI) programos, didelė IT specialistų paklausa bei kintantys mokymosi poreikiai skatina ieškoti naujovių švietimo srityje, leisiančių esamiems ir būsimiems darbuotojams įgyti žinių jiems priimtinu, šiuolaikišku būdu. Tai ypač aktualu programavimo srityje, kurioje dėl šio proceso kompleksiškumo dažnai kyla mokymo sunkumų. Kauno technologijos universiteto (KTU) bei Lenkijos, Portugalijos ir Italijos universitetų mokslininkai siūlo šį procesą sužaidybinti.

Naujas KTU mokslininkų sukurtas metodas leis programavimo mokytis žaidžiant
Asociatyvi DI sugeneruota „Pixabay“ nuotr.

„Žaidybinimas – tai mokymosi metodas, kuriame procesas yra pateikiamas panašiai kaip tradicinis žaidimas – panaudojant elementus ir principus, tokius kaip lygiai, taškai ar lyderių lentelės“, – paprastai sukurto sprendimo esmę paaiškina KTU mokslininkas Rytis Maskeliūnas. Pasak jo, pagrindinė tokio metodo siekiamybė – mokymąsi paversti tokia pat malonia ir iššūkius keliančia veikla kaip ir žaidimas. Šis dinamiškas būdas turėtų besimokančiuosius paskatinti labiau įsitraukti į mokymosi veiklą bei padėti lengviau įsiminti informaciją. Kuria asmeninį mokymosi procesą

Kaip vieną iš pagrindinių mokymosi žaidžiant privalumų KTU profesorius išskiria galimybę asmeniškai adaptuoti mokymosi procesą pagal kiekvieno besimokančiojo konkrečius poreikius, gebėjimus ir pažangos lygį.

R. Maskeliūnas pasakoja, kad pateiktų užduočių asmeniškas adaptavimas – kompleksiškas procesas, kurio pradžioje nustatomos studento pradinės žinios, gebėjimai ir stipriosios bei silpnosios pusės. Tuomet padedant DI ar dėstytojui parenkami tikslai, numatoma, ką studentas turi pasiekti ir sugeneruojamas jo individualus mokymosi planas.

„DI ar dėstytojas nuolat stebi besimokančiojo pažangą – jei asmuo mokosi greitai, jis gali judėti toliau, o jei kyla sunkumų – pasilikti tame pačiame temos ar užduoties lygyje. Akivaizdu, kad toks asmeniškas pritaikymas padeda pasiekti maksimalų mokymosi efektyvumą ir suteikia besimokančiajam progą tobulėti pagal savo galimybes“, – asmeniško prisitaikymo procesą komentuoja sprendimo bendraautorius. R. Maskeliūnas prideda, kad dabartiniame pasaulyje tai ypač svarbu naujajai Z kartai ir jos motyvacijai.

Mokslininko teigimu, klasikiniai mokymo metodai nesugeba atsinaujinti pakankamai greitai, kad leistų šiuolaikiniam mokiniui priimtina forma įgyti naujausių programavimo žinių, ypač jei mokymosi procese jaučiamos tam tikros spragos. Tokios naujovės IT sferoje leidžia jas dalinai išspręsti. Pirmieji mokymosi žaidžiant efektyvumą išbandė mokytojai

Nors ir naujas, šis žaidybinimo sprendimas jau pradedamas naudoti Lietuvoje – pagal specialų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos projektą, KTU vykdomos informatikos mokomojo dalyko modulio studijos, leidžiančios mokytojams persikvalifikuoti ir įgyti papildomų IT kompetencijų. Būtent jų metu besimokantieji ir išbandė šį metodą.

KTU profesorius Tomas Blažauskas, žaidybinimo sprendimą naudojęs su mokytoju grupe, teigia esąs patenkintas sėkmingu naujovių pritaikymu ir teigiamais atsiliepimais: „Iš tiesų, mokytojai į siūlomus sprendimus žiūrėjo pozityviai, buvo jaučiamas didelis susidomėjimas ir naujovių palaikymas“.

Profesorius priduria, kad šio metodo išskirtinumas besimokančiuosius sudomino, o tikslas – motyvuoti mokytis, taip pat buvo pasiektas.

„Sužaidybintos užduotys buvo neprivalomos, todėl smagu matyti, kad dauguma, vedami smalsumo, ryžosi jas atlikti. Tai, kaip parodė rezultatai, ilgainiui užtikrino ir geresnius mokytojų pasiekimus“, – pamini T. Blažauskas.

Kaip didžiausią sėkmę metodo išbandyme jis įvardina mokytojų norą šias priemones panaudoti savo mokyklose pamokų metu.

„Tai, kad švietimo srityje dirbantys ekspertai supranta žaidybinimo teikiamą naudą ir jaučia potencialą, teikia daugiausiai prasmės“, – dalinasi jis, kalbėdamas apie tolimesnę metodo integraciją.

Tolimesnė integracija Lietuvos švietimo srityje – problematiška

Žaidybinimo sprendimui sukurti buvo pasitelktos plačiai elektroninėje prekyboje ir žiniasklaidos svetainėse naudojamos progresyvios žiniatinklio programos (PWA), kurios, pasak R. Maskeliūno, leidžia turinį lengvai pasiekti iš bet kokio įrenginio, atitinkamai jį adaptuoti. Neretai programos veikia ir be interneto prieigos.

Deja, nors PWA turi didelį potencialą palengvinti mokymosi procesą, šių žiniatinklio programų integracija Lietuvos švietime ne tokia aktyvi, kaip norėtųsi.

Pirmoji priežastis, lemianti esamą padėtį – tinkamo skaitmeninio turinio paruošimo iššūkiai. R. Maskeliūnas teigia, kad šalyje vis dar gajūs tradiciniai įsitikinimai, turinys – griežtai reglamentuojamas, o jo apipavidalinimas, paverčiant įprastą formatą nauju, reikalauja atskiro techninio personalo, o tuo pačiu – papildomų finansinių išteklių.

„Tas pats galioja ir naujų technologijų įvedimui – norėti neužtenka, tikėtinas susidūrimas su biurokratinėmis kliūtimis ir pasipriešinimu pokyčiams“, – tvirtina KTU profesorius.

Tačiau mokslininkas iškart priduria, jog įrenginių pasiekiamumas tikrai nėra pagrindinė lėtos integracijos priežastis, nes daugelis besimokančiųjų turi bent vieną išmanųjį įrenginį, o socialiai jautrioms grupėms tokie įtaisai gali būti suteikiami švietimo įstaigose.

R. Maskeliūnas pamini ir žmogiškąjį pasiruošimo naujovėms faktorių: „Šalia biurokratinių ar infrastruktūrinių dalykų žymiai svarbiau mokančiųjų, dėstytojų ar mokytojų, požiūris – jie turi suprasti šias technologijas, jų prasmę ir gebėti jomis naudotis“.

Profesorius taip pat pabrėžia, kad naujojo turinio kūrimas neturėtų tapti papildoma mokytojų atsakomybe – toks požiūris tik nutolintų naujoves.

Plačiau skaitykite publikacijoje.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama