Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 25 d. 17:22
„Sony“ pristato pirmąjį „G Master“ standartinį priartinantį objektyvą su pastovia F2 diafragma
Lapkričio 25 d. 14:49
Apsaugokite savo namus: gyventojų klaidos, kurios traukia vagis, ir ekspertų sprendimai
Lapkričio 25 d. 11:20
Iš proto varanti senutė: kaip DI kovoja su telefoniniais sukčiais?
Lapkričio 25 d. 08:34
Kaip ištrinti fono paveikslėlį „iPhone“
Lapkričio 24 d. 15:39
Interneto greitis: kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
Lapkričio 24 d. 11:39
Lietuvos ekranų tendencijos
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Dirbtinis intelektas „perrašė“ internetą: kokią jo ateitį žada populiarieji „ChatGPT“ ir „Google Bard“ robotai?

Publikuota: 2023-10-18 12:25
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Mėgėjams
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Dar pernai „Google“ paieškos eilutė atrodė kaip nepajudinamas interneto pamatas, tačiau šią iliuziją vos per metus sugriovė „ChatGPT“ pokalbių robotas. Prieš rugsėjo pabaigoje minėtą „Google“ 25 m. sukaktį net pats kompanijos vadovas paskelbė įrašą, kuriame dirbtinį intelektą (DI) pripažino esant didžiausiu mūsų laikų proveržiu ir pasidalino spėjimu, kad jo galimybių mastas netrukus aplenks visą internetą.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Dar pernai „Google“ paieškos eilutė atrodė kaip nepajudinamas interneto pamatas, tačiau šią iliuziją vos per metus sugriovė „ChatGPT“ pokalbių robotas. Prieš rugsėjo pabaigoje minėtą „Google“ 25 m. sukaktį net pats kompanijos vadovas paskelbė įrašą, kuriame dirbtinį intelektą (DI) pripažino esant didžiausiu mūsų laikų proveržiu ir pasidalino spėjimu, kad jo galimybių mastas netrukus aplenks visą internetą. Į kovą su „ChatGPT“ kylant „Google Bard“ ir netgi „Amazon“, „Telia“ Skaitmeninės pažangos centro ekspertai atskleidžia šių DI pokalbių robotų skirtumus, ir kaip jie pakeis internetą.

„Adobe Stock“ nuotr.
„Adobe Stock“ nuotr.

Šių metų kovą „Aberdeen Strategy & Research“ atlikta darboviečių apklausa nustatė, kad 6 iš 10 dirbančiųjų jau yra išbandę generatyvinio DI įrankius, kai 2022 m. lapkritį išleistas „ChatGPT“ vos per tris mėnesius spėjo sumušti visų laikų greičiausiai išpopuliarėjusios technologijos rekordą. Tai ne juokais išgąsdino „Google“, kuri jau vasarį išleido „ChatGPT“ analogą „Bard“, o prieš porą savaičių viešumą pasiekė ir žinios apie 4 mlrd. JAV dolerių siekiančią „Amazon“ investiciją į „Anthropic“ startuolį.

„Kad ir kaip gerai mokėtume naudotis internetine paieška, visi žinome, jog galėdami paskambinti reikiamos srities specialistui, reikiamą informaciją gautume kur kas greičiau. DI asistentai yra bene arčiausiai to – su jais galime kalbėti lyg su žmonėmis, paprašyti už mus apdoroti duomenis ir prireikus pasinaudoti įvairiomis kompetencijomis. Vis dėlto DI asistentų kūrėjų filosofijos šiek tiek išsiskiria – „ChatGPT“ koncentruojasi į turinio kūrimą, „Google Bard“ taikosi būti tiesiog geresne paieškos alternatyva, kai „Amazon“ siekia pasiūlyti abu konkurentus galia lenkiančią paslaugą“, – teigia „Telia“ Skaitmeninės pažangos centro ekspertė Diana Gold.

DI robotai kuriasi vis arčiau mūsų

Pernai pasirodęs „ChatGPT“ pasaulį sudrebino už mokinius ruošdamas namų darbus, rašydamas pranešimus naujienų portalams bei gebėjimu atlikti daugybę kitų pakankamai aukštos kvalifikacijos reikalaujančių užduočių. Visgi D. Gold įsitikinusi, jog šis pokalbių robotas buvo veikiau ją sukūrusios „OpenAI“ kompanijos turimų DI technologinių pajėgumų demonstracija, nei didelę perspektyvą turintis atskiras produktas.

„Šių metų vasarį, kai susidomėjimas šiuo įrankiu pasiekė aukščiausią tašką, estafetę perėmė „Microsoft“, dar 2019 m. į „OpenAI“ investavusi 1 mlrd. JAV dolerių. Programinės įrangos milžinė išleido savo vystomo „Bing“ paieškos variklio papildinį „Bing AI Chatbot“, paremtą dar naujesnės kartos didžiuoju DI kalbos modeliu, nei naudojamu „ChatGPT“. Tai buvo logiškas sprendimas, nes „ChatGPT“ puslapio lankytojų skaičius pamažu krenta, o jo galimybių integravimas populiarumo stokojančioje paieškos sistemoje turi potencialo pritraukti naujų vartotojų ir įpratinti juos pokalbių robotą naudoti vietoje įprastos internetinės paieškos, ne tik ypatingomis progomis“, – samprotauja pašnekovė.

Bandant naująjį DI įrankį priartinti dar arčiau paprastų žmonių, „ChatGPT“ galiomis pasipildė ir „Micorsoft 365“ biuro paketas. Jo papildinys „Copilot“ pademonstravo galintis analizuoti „Excel“ lenteles, konspektuoti „Teams“ pokalbius ir net kurti ištisas „PowerPoint“ prezentacijas. Kone analogišku keliu nusekė ir „Google“, pristačiusi „Bard“ ir jo integracijas su pagrindinėmis kompanijomis paslaugomis. Pavyzdžiui, su kolegomis planuojant kelionę į kalnus, „Bard“ per „Gmail“ gali suderinti visiems tinkamą datą, surasti skrydį ir viešbutį, per „Google Maps“ nuvesti iki oro uosto bei parekomenduoti „YouTube“ vaizdo įrašą apie tai, ką geriausia nuveikti pasiekus kelionės tikslą.

„DI robotai siekia fundamentaliai pakeisti mūsų darbo ritmą. Padedant jiems, turėdami kokią nors užduotį, galime susikoncentruoti į rezultatą, o ne jos įgyvendinimo procesą, kas išlaisvina mus nuo mechaninių ir pasikartojančių užduočių. Tokiu būdu kiekvienas mūsų tampa savotišku savo dienotvarkės vadybininku, galinčiu savo dėmesį sutelkti į produktyvumą ir DI dar „neįkandamų“ veiklų vykdymą“, – akcentuoja „Telia“ Skaitmeninės pažangos centro ekspertė.

Pranašumų daug, bet trūkumų taip pat yra

Iš pirmo žvilgsnio „Bard“ ir „ChatGPT“, kuriuo paremti „Bing“ DI įrankiai, gali pasirodyti panašūs lyg du vandens lašai, bet D. Gold atkreipia dėmesį į skirtumus, kurie atskleidžia skirtingas jų kūrėjų vizijas. Kol „Google“ robotas blizga tikslesniais atsakymais, „ChatGPT“ asistentas džiugina „žmogiškesne“ kalba ir galingesnėmis turinio kūrimo galimybėmis.

„Google“ savo DI asistentą mato labiau kaip funkcionalesnį „Google“ paieškos eilutės įpėdinį – tai demonstruoja daug patogesnė vartotojo sąsaja, gebėjimas atsakymams panaudoti pačią naujausią informaciją ir net apačioje pateikiami duomenų šaltiniai. Dėl to „Bard“ yra daug geresnis mokslinių straipsnių rašymo bei informacijos apibendrinimo pagalbininkas. Tačiau abiejų asistentų paprašius sukurti socialinio tinklo įrašą tam tikram produktui, „ChatGPT“ laimi į vienus vartus. Jis sugeneruos natūraliai skambantį tekstą, kurį be didesnių problemų bus galima skelbti viešai, kai jo konkurentas tiesiog pateiks keletą prekės privalumų, kuriuos būtų galima paminėti įrašą kuriant savo jėgomis“, – skirtumus detalizuoja skaitmeninimo ekspertė.

Nepaisant to, kad abu robotai nuolat tobulėja ir pildomi naujomis funkcijomis, jų progresą ir potencialą pakeisti tradicinius paieškos variklius riboja techninių išteklių trūkumas. Skaičiuojama, kad viena paieška, naudojant „Bard“, kompanijai kainuoja maždaug 10 kartų daugiau, nei užklausą įvedus „Google“ laukelyje, nes tam reikia kur kas didesnių skaičiavimo pajėgumų ir daugiau elektros.

Nenuostabu, jog tame nišą pamatė vienus didžiausių pasaulyje skaičiavimo centrų valdanti „Amazon“, kuri investicijomis į „Anthropic“ startuolį tikisi padėti jam toliau vystyti įspūdingai galingą „Claude 2“ DI kalbos modelį ir taip „užsiauginti“ sau būsimą klientą. Pastarasis rinkoje jau spėjo sužibėti net 100 tūkstančių simbolių konteksto apimtimi, kas „Claude 2“ leidžia jau dabar generuoti net storiausių knygų santraukas ir atlikti kitas konkurentams „neaprėpiamas“ užduotis

„Perėjimą nuo tradicinio interneto prie DI paremtų įrankių apsunkins ir būtinybė ieškoti naujo verslo modelio. Tradicinės reklamos, kurios iki šių dienų išlieka didžiausiu „Google“ pajamų šaltiniu, čia paprasčiausiai sunkiai pritaikomos, todėl horizonte kol kas šviečia neišvengiama prenumeratos mokesčio prievolė. Abejoju, ar vartotojas norės matyti reklamas, DI sugeneruotame turinyje. Kita vertus, rinka generatyvinio DI tema išlieka įkaitusi iki raudonumo, todėl vargu, ar tai pastos kelią didžiausiai šio amžiaus interneto revoliucijai“, – reziumuoja D. Gold.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama