Elektronika.lt
 2025 m. sausio 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“?
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
Sausio 7 d. 17:50
Namų interneto ateitis: ko tikėtis?
Sausio 7 d. 14:41
„Garmin“ pristato du naujus produktus – HRM 200 širdies ritmo matuoklį ir „Instinct 3“ laikrodžių seriją
Sausio 7 d. 11:30
Įdomiausi metų išradimai: į delną telpantis gydytojas ir santuokos registracija internetu
Sausio 7 d. 08:48
Priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų vaikai – alfa kartos realybė
Sausio 6 d. 20:12
Lietuvių mokslininkai kuria inovatyvias nanodaleles ankstyvajai odos vėžio diagnostikai
Sausio 6 d. 17:25
„Solet“ įrengė penkias saulės elektrines Armėnijoje
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Socialiniuose tinkluose plintanti keista NPC tendencija – kas tai ir kodėl kūrėjai iš jos uždirba tūkstančius?

Publikuota: 2023-09-19 11:23
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Naudojantis „TikTok“ ar kitu socialiniu tinklu ekrane galima išvysti vaizdą, kaip iš kompiuterinių žaidimų pažįstami personažai monotoniškai atlieka tuos pačius veiksmus ir kartoja prasmės neturinčias frazes. Nuostabą kelia tai, kad šiuos personažus įkūnija žmonės, o tokie vaizdo įrašai ne tik surenka milijonus peržiūrų, bet ir padeda kūrėjams gerai užsidirbti.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 
Socialiniuose tinkluose plintanti keista NPC tendencija – kas tai ir kodėl kūrėjai iš jos uždirba tūkstančius?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Naudojantis „TikTok“ ar kitu socialiniu tinklu ekrane galima išvysti vaizdą, kaip iš kompiuterinių žaidimų pažįstami personažai monotoniškai atlieka tuos pačius veiksmus ir kartoja prasmės neturinčias frazes. Nuostabą kelia tai, kad šiuos personažus įkūnija žmonės, o tokie vaizdo įrašai ne tik surenka milijonus peržiūrų, bet ir padeda kūrėjams gerai užsidirbti. Pasak eksperto, sparčiai išpopuliarėjusi NPC (angl. „non-player character“) tendencija netrukus gali netekti pagrindo – žaidimų industriją sparčiai keičia dirbtinio intelekto technologijos.

„Tendencija pasijuokti suvaidinant vaizdo žaidimų veikėjus nėra nauja. Prieš penketą metų lietuviai puikiai suvaidino „Grand Theft Auto“ žaidimo stilių kirpyklos reklamoje, tuomet jų buvo pilnas internetas. Nors dažniausiai NPC veikėjai yra apkalbinėjami žaidimų entuziastų, kartas nuo karto ši tema išlenda į platesnius vandenis“, – sako Lukas Keraitis, „Tele2“ inovacijų ekspertas.

Kas yra NPC?

Paprastai tariant, NPC yra tie vaizdo žaidimų veikėjai, kurių negali valdyti patys žaidėjai. Jie dažniausiai yra antraplaniai personažai, sukurti tam, kad žaidimų pasaulis atrodytų labiau tikroviškas ir gyvas, pasižymėtų įvairesnėmis siužeto linijomis. NPC žaidimuose neretai pasirodo kaip pagrindinio pasakojimo dalis, pavyzdžiui, nukreipia žaidėją prie tolesnių veiksmų.

Kadangi visi šių veikėjų veiksmai yra valdomi kompiuterio, NPC judesiai ir kalba yra riboti – tiek kalbėdami, tiek judėdami jie veikia pasikartojančiai, nekūrybiškai. Svarbiausia priežastis, dėl kurios žaidimų kūrėjai nekuria išradingesnių NPC veikėjų, dažniausiai susijusi su žaidimuose taikomais duomenų dydžio apribojimais. Kūrėjams gerokai paprasčiau sukurti tam tikrus „judėjimo šablonus“, veiklos „kilpas“ arba duoti veikėjams vieną scenarijų, kurį jie galėtų kartoti.

Labiausiai atpažįstami NPC veikėjai sutinkami tokiuose žaidimuose, kaip „The Elder Scrolls“, „Pokémon“, „Portal“, „Animal Crossing“, „Zelda“, „Halo“ ar „Undertale“. Tiesa, kai kuriais atvejais NPC sulaukia ir didesnio dėmesio bei nustelbia pagrindinius žaidimų herojus, o tarp tokių pavyzdžių – piratų lyderis Vaas Montenegro žaidime „Far Cry“, erzinanti fėja Navi žaidime „Legend of Zelda“ ar drakonas Paarthurnax žaidime „Skyrim“.

„TikTok“ tendencija grąžino populiarumą

Nors iki šiol NPC tema daugiau buvo aptarinėjama vaizdo žaidimų entuziastų, neseniai ją plačiau išgarsino socialinio tinklo „TikTok“ kūrėjai. Kurdami vaizdinį turinį, platformos kūrėjai keistai ir tikroviškai atkartoja gerai žinomų NPC veikėjų judesius ir garsiausias frazes. Dažniausiai šios frazės neturi jokios realios reikšmės. Nepaisant to, tendencija netruko išgarsėti ir vien per liepos mėn. autoriai, „TikTok“ naudojantys žymą „#NPC“, įkėlė daugiau nei 47 tūkst. vaizdo įrašų, kurie bendrai buvo peržiūrėti 835 mln. kartų.

Šią tendenciją labiausiai išgarsino „TikTok“ kūrėja slapyvardžiu PinkyDoll, kurią įkvėpė kultinių „Grand Theft Auto“ serijos žaidimų pasaulyje gyvenantys antrojo plano veikėjai. „TikTok“ programėlėje galima pamatyti, kaip PinkyDoll sėdi prie virtuvės stalo ir sparčiai dėlioja nesąmoningas pasikartojančias frazes, naudodama vis tą pačią linksmą veido išraišką ir toną, atkartodama judesius, iš tiesų labiau primenančius žaidimo veikėją, o ne tikrą žmogų.

„Tas keistas jausmas, kurį patiriame žiūrėdami į NPC vaidinančius aktorius, humanoidus robotus ar ne iki galo tikrovišką vaizdo grafiką angliškai dar vadinamas „uncanny valley“ – netikrumo slėniu. Taip jaučiamės matydami tikrovišką, tačiau ne iki galo kokybišką realistiškumą. Stebėdami NPC judesius atkartojančius aktorius patiriame panašų jausmą – vienu metu ir žavimės, ir bjaurimės“, – pastebi L. Keraitis.

Tapo būdu užsidirbti

Toks turinys gali būti ir interaktyvus. NPC veikėjus „TikTok“ kūrėjai atkartoja per tiesiogines transliacijas, kurias žiūrėdami programėlės naudotojai gali kūrėjui siųsti virtualias dovanas: ledus, rožes, keksiukus ir širdeles, kurie ekrane pasirodo kaip animacinė grafika. Kūrėjas gali reaguoti į gautas dovanas naudodamas užprogramuotas frazes, kurias paprastai naudoja jo kuriamas personažas. Gautos virtualios dovanos tampa realiu uždarbiu – nuo vienos dovanos kūrėjui atitenka nuo kelių centų, iki kelių JAV dolerių.

Milijonus peržiūrų „TikTok“ platformoje surinkusi PinkyDoll laikraščiui „New York Times“ pasakojo, kad iš tokių gerbėjų jai siunčiamų dovanų per vieną tiesioginę transliaciją vidutiniškai uždirbo nuo 2000 iki 3000 JAV dolerių, o daugiausiai yra uždirbusi net 7000 dolerių.

Naujosios technologijos pakeis ir NPC

Vis dėlto, naujausios technologijos gali pakeisti kvailų ir neišradingų NPC dabartį. Pažangūs dirbtinio intelekto (DI) sprendimai suteikia žaidimų kūrėjams galimybę paprasčiau kurti automatizuotus dialogus, kuriuos galėtų pasitelkti ir NPC personažams.

„Pastaraisiais metais stipriai patobulėjus generatyvaus dirbtinio intelekto technologijoms, žaidimų kūrėjai suskubo pritaikyti į „ChatGPT“ panašius įrankius ir savo žaidimuose. Kompanija „Replica“ neseniai pademonstravo savo „Unreal Engine“ žaidimų varikliui pritaikytą įrankį, kurį ims naudoti vis daugiau kūrėjų. Pirmiausia kalbėjimosi su praeiviais galimybė pademonstruota „Matrix Awakens“ žaidime – stipriai ironiška, turint omenyje „The Matrix“ iškeliamas idėjas apie tai, kad gyvename kompiuterinėje simuliacijoje. Su specialiu žaidimo rėžimu „GTA 5“ žaidime jau taip pat galima kalbėtis su praeiviais. Kaip ir galima tikėtis, pirmieji išbandę naująją funkciją mėgino įkalbinti NPC veikėjus, kad šie gyvena simuliacijoje“, – sako L. Keraitis.

Tokius pokyčius paskatino 2023 m. balandžio mėn. Stanfordo universiteto ir „Google Research“ paskelbto tyrimo rezultatai. Tyrėjai sukūrė DI paremtą žaidimo aplinką su NPC personažais, kad ištirtų veikėjų, galinčių kūrybiškai imituoti į žmogų panašų elgesį, galią. Paaiškėjo, kad net ir turėdami siaurai apibrėžtas užuominas, NPC pradėjo formuoti nuomonę, kūrybiškai bendravo su kitais, o jų socialinis elgesys buvo natūralus.

„Teksto pavertimo garsu technologijai vis labiau populiarėjant, matysime dar daugiau žaidimų su dar spalvingesnių charakterių NPC. Kol kas šie kalbantys veikėjai ir stebina savo išmone, ir vis dar yra stipriai netobuli – puiki akimirka naujovėms dažnai skeptiškiems ir žaidimo ribas nuolat testuojantiems geimeriams“, – priduria ekspertas.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama