Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 26 d. 20:28
Augant eismo spūstims, infrastruktūros pokyčių neužteks: būtina keisti keliavimo įpročius
Lapkričio 26 d. 17:52
Kad 3D spausdintuvai mokyklose nedulkėtų – naujų technologijų mokosi ir mokytojai
Lapkričio 26 d. 14:19
Ar dirbtinio intelekto sistemų kūrėjai atsako už šių sistemų sukeltą žalą?
Lapkričio 26 d. 11:35
Dinamiškas ir universalus: antros kartos „Audi Q5 Sportback“
Lapkričio 26 d. 08:35
„Sony“ pristato antros kartos „Alpha 1 II“ pilno kadro fotoaparatą
Lapkričio 25 d. 20:25
Elektrinis sunkvežimis „Renault Trucks E-Tech T“ viena įkrova nuvažiuos 600 km
Lapkričio 25 d. 17:22
„Sony“ pristato pirmąjį „G Master“ standartinį priartinantį objektyvą su pastovia F2 diafragma
Lapkričio 25 d. 14:49
Apsaugokite savo namus: gyventojų klaidos, kurios traukia vagis, ir ekspertų sprendimai
Lapkričio 25 d. 11:20
Iš proto varanti senutė: kaip DI kovoja su telefoniniais sukčiais?
Lapkričio 25 d. 08:34
Kaip ištrinti fono paveikslėlį „iPhone“
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

„Metavisata yra natūralus kitas žingsnis mūsų evoliucijoje“ – čia per artimiausius kelerius metus pradėsime kurti savo ateitį

Publikuota: 2022-12-20 14:21
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Adelė Mažeikaitė
Inf. šaltinis: LRT.lt

Skaitmeninių technologijų evoliucija, žmogaus ir technologijų susivienijimas, besikeičianti realybė – tokios temos buvo nagrinėjamos konferencijoje „Web3: Impact the future“. Vis didesnei daliai mūsų gyvenimo persikeliant į virtualią realybę, konferencijos pranešėjai svarstė, ar metavisata galėtų būti ta erdvė, kurioje žmogus žengs į kitą evoliucijos etapą.

 Rodyti komentarus (1)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Skaitmeninių technologijų evoliucija, žmogaus ir technologijų susivienijimas, besikeičianti realybė – tokios temos buvo nagrinėjamos gruodžio 7-ą dieną Vilniuje vykusioje konferencijoje „Web3: Impact the future“. Vis didesnei daliai mūsų gyvenimo persikeliant į virtualią realybę, konferencijos pranešėjai svarstė, ar metavisata galėtų būti ta erdvė, kurioje žmogus žengs į kitą evoliucijos etapą. Ar mūsų laukia visiškai skaitmeninė ateitis?

„Metavisata yra natūralus kitas žingsnis mūsų evoliucijoje“ – čia per artimiausius kelerius metus pradėsime kurti savo ateitį
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Kas iš tikrųjų yra metavisata?

Apie metavisatą pastaruoju metu girdime vis dažniau, tačiau ši sąvoka vis dar neturi vieno apibrėžimo.

Agentūros „Diconium“ skaitmeninės strategijos vadovė Valentina Contini teigė, kad taip yra todėl, jog vienos metavisatos kol kas dar nėra – jų šiuo metu yra labai daug. Kad geriau įsivaizduotume, kaip pirmosios metavisatos atrodo dabar, galime atkreipti dėmesį, kad dauguma dabartinių metavisatos platformų yra kompiuteriniai žaidimai – tokie kaip „Minecraft“, „Roblox“, „Fortnite“ ir panašiai. „Kol neturime vienos metavisatos, kompiuteriniai žaidimai tampa eksperimentų erdve. Kūrėjai nuolatos išleidžia ir testuoja naujus elementus, kurie ateityje taps metavisatos dalimi“, – pasakojo V. Contini.

Šie žaidimai kuria virtualius pasaulius, kur vartotojai gali stilizuoti savo avatarus, pirkti skaitmenines prekes, susikurti norimą aplinką ir joje bendrauti su kitais. Tai reiškia, kad metavisata suteikia galimybę vartotojui perkelti savo realų gyvenimą į virtualią realybę.

René Schulte, įmonės „Valorem“ globalių inovacijų direktorius, dabartinę situaciją pavadino multivisata. Pasak jo, šiuo metu daug įvairių kompanijų siūlo skirtingas metavisatos patirtis, bet ateityje žmonija turėtų apsiriboti viena metavisata – tuomet ir įvyks perėjimas nuo multivisatos prie tikrosios metavisatos. Tai turėtų įvykti per artimiausius kelerius metus. „Tai, kaip metavisata vystosi šiuo metu, galima palyginti su ankstyvuoju interneto periodu. Anksčiau prie interneto prisijungti buvo gana sudėtinga, reikėdavo jungtis į tam tikrą serverį, neturėjome vieno sujungto interneto. Dabar turime interneto standartus bei galime džiaugtis lengva prieiga. Panašiai vyksta ir su metavisata – šiuo metu formuojasi standartas, kaip tai atrodys ateityje“, – pasakojo R. Schulte.

Kitas evoliucijos etapas

Bene įspūdingiausią prognozę pateikė Aragornas Meulendijks, įmonės YOM strateginis konsultantas. Pasak jo, žmonijos pokyčiai yra neišvengiami, o metavisata yra logiškas ateinantis žmonijos evoliucijos etapas: „2013 metais kalbėjome apie pirmąją skaitmeninę kartą – žmones, gimusius po išmaniųjų technologijų atsiradimo. Tiesa tokia, kad jau turime ir pirmąją virtualią kartą. Z karta ne tik daugiau laiko praleidžia virtualiame pasaulyje, bet ir parduoda, perka virtualias prekes, kuria savo virtualų įvaizdį, į jį investuoja.“

Į metavisatą reikėtų žvelgti kaip į vaizduotės įgalinimą per technologiją arba įrankį, pratęsiantį mūsų sąmonę. „Tai nėra tiesiog kompiuterinis žaidimas – tai mūsų persikėlimas iš dviejų dimensijų, limituotų skaitmeninių patirčių, į trijų dimensijų, visiškai įtraukiančias patirtis, kuriose galime neribotai kurti, todėl ateities galimybėms čia ribų nėra. Todėl būtent metavisatoje kursime savo ateities pasaulį“, – komentavo A. Meulendijks.

Tvirtą žingsnį į metavisatą nurodo ir kintantis požiūris į virtualią nuosavybę – tokias skaitmenines prekes, kaip avatarai, jų apranga, audioknygos, muzika, NFT žetonai ir panašiai. Įmonės „Virtua“ atlikto tyrimo duomenimis, per 70 proc. interneto vartotojų teigia, kad jų perkami ir turimi virtualūs daiktai yra jų asmenybės dalis. „Ateityje mums nebereikės gaminti tiek daug fizinių daiktų, nes daugelis jų bus skaitmenizuota. Metavisata – natūralus ateinantis žingsnis mūsų evoliucijoje, kuris padės mums ne tik kūrybiškai atskleisti tikrąją savo asmenybę, bet ir mažiau teršti planetą pertekline gamyba“, – svarstė A. Meulendijks.

Kokių iniciatyvų imasi verslai?

Jau dabar įgyvendinamos įvairios iniciatyvos tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje. Konferencijos dalyviai pateikė įvairių pavyzdžių.

Įvertindami 5 trilijonų dolerių finansinį potencialą, verslai suskubo kurti metavisatos strategijas. „2030 metais verslai, neturintys savo erdvės metavisatoje, bus tokia pati retenybė, kaip verslai, šiuo metu neturintys interneto puslapio“, – teigė R. Schulte.

Skaitmeninėje realybėje jau vyksta ir įvairūs renginiai – mados namai pristato naujas kolekcijas, atlikėjai rengia koncertus bei festivalius. Institucijos taip pat nepraleidžia progos išbandyti metavisatos siūlomas galimybes – Europos Komisija neseniai organizavo edukacinį renginį jaunimui būtent šioje erdvėje.

Šių iniciatyvų rezultatai kol kas nėra vienareikšmiški. Didžiajai daliai visuomenės vis dar nesant pažįstamai su metavisatos koncepcija, kyla iššūkis pritraukti auditoriją. Kai kurie renginiai pritraukia labai nedaug žiūrovų, kiti – visai nei vieno. Tačiau pranešėjai sutarė, kad renginiai metavisatoje pritrauks vis daugiau žiūrovų ateityje, kai plačiau paplis technologijos, leidžiančios į tokius renginius patekti.

Nors persikėlimas į metavisatą tik pradeda įgauti pagreitį, jau matomos tam tikros rizikos, kurias turime apsvarstyti. Tarp pranešėjų minėtų rizikų daugiausiai dėmesio teko duomenų apsaugai: kaip apsisaugosime nuo tapatybės pasisavinimo, asmeninių duomenų vagystės virtualioje erdvėje. Taip pat atsiranda naujų techninių galimybių pasisavinti turtą, kriptovaliutų vagystėms. Kol nėra pritaikyti reguliaciniai mechanizmai, sukčiai atranda galimybių ir pinigų plovimui.

„Svarstant apie virtualaus žmogaus ateitį, matyti didėjantis reguliacijos poreikis. Šiuo metu yra labai lengva apsimesti kitu žmogumi. Taip pat priekabiavimas, patyčios išlieka problema, ateinančia dar iš socialinių tinklų. Nors skaitmeninė visata be taisyklių yra puiki aplinka greitai atsirasti inovacijoms, kūrėjai ateityje turės užtikrinti, kad metavisata taptų saugia vieta visiems“, – teigė R. Schulte.


LRT



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama