Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
Gruodžio 20 d. 08:14
„DS Automobiles“ pristato naujausią savo elektrinį flagmaną – „DS N°8“ kupė
Gruodžio 19 d. 20:18
Naudingi patarimai, kurie padės maksimaliai padidinti jūsų elektrinio automobilio priemonės įveikiamą atstumą
Gruodžio 19 d. 17:27
Žaidybinimas: efektyvus švietimo įrankis ar bėgimas nuo tikrovės?
Gruodžio 19 d. 14:27
Orkaitės darbymetis prasideda: 5 paprasti patarimai, kurie kalėdinius kepinius leis paruošti elektrą naudojant taupiau
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Šventinis maratonas ir dirbtinis intelektas: kas, kaip ir kada keliauja po Kalėdų eglutėmis?

Publikuota: 2021-12-24 09:30
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Mėgėjams
Autorius: Mantas Lukauskas
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt / Pranešimas žiniasklaidai

Milijonai žmonių visame pasaulyje kasmet nekantriai laukia Kalėdų. Kaip sužinoti, ko labiausiai trokšta jūsų antroji pusė? Kokioje parduotuvėje dovaną įsigyti? Ar nupirktos dovanos spės laiku atkeliauti? Pasirodo, į šiuos ir dar daug kitų šventinio maratono klausimų gali atsakyti dirbtinio intelekto technologijos.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Milijonai žmonių visame pasaulyje kasmet nekantriai laukia Kalėdų. Geri buvo ar blogi, visi šių švenčių proga iš draugų ir artimųjų laukia dovanų. Yra paskaičiuota, kad per Kalėdas visame pasaulyje dovanoms yra išleidžiama daugiau nei 23 mlrd. eurų. Suma stulbinanti, tiesa?

Kaip sužinoti, ko labiausiai trokšta jūsų antroji pusė? Kokioje parduotuvėje dovaną įsigyti? Ar nupirktos dovanos spės laiku atkeliauti? Pasirodo, į šiuos ir dar daug kitų šventinio maratono klausimų gali atsakyti dirbtinio intelekto technologijos.

Šventinis maratonas ir dirbtinis intelektas: kas, kaip ir kada keliauja po Kalėdų eglutėmis?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Idėjų paieška

Yra paskaičiuota, kad viena iš penkių kalėdiniu laikotarpiu gautų dovanų yra perdovanojama kitiems arba grąžinama. Norite savo brangiausiems žmonėms padovanoti tai, apie ką jie išties svajoja? Pažiūrėkite, kokias reklamas jie mato savo socialinių tinklų paskyrų naujienose ar internetiniuose portaluose – jos bus pritaikytos pagal tai, ko dažniausiai buvo ieškoma internete. O tai yra padaroma būtent dirbtinio intelekto pagalba.

Kiekvienam iš mūsų naršant internete ir domintis tam tikromis prekėmis ši informacija išlieka ir vėliau yra panaudojama reklamuojant tas pačias arba panašias prekes. Taip pat įvairiose internetinės komercijos svetainėse naudojamos rekomendacinės sistemos, kurios lygina jus su kitais vartotojais ir pagal tai, kokios prekės patiko kitiems vartotojams, įvertina bei prognozuoja, ar tos prekės galėtų patikti ir jums.

Kadangi dirbtinis intelektas dabar išties plačiai taikomas daugelio įmonių veikloje, egzistuoja ir tokių sprendimų, kurių tikslas padaryti dovanų išrinkimą dar paprastesnį. Pavyzdžiui, tereikia surašyti dovanų gavėjų vardus, atsakyti į trumpą klausimyną ir pagal gautus duomenis jums bus pateikti pasiūlymai, ką vienam ar kitam žmogui būtų galima dovanoti. Kai kurios įmonės siūlo net ir logistikos sprendimus, o tai reiškia, kad dovanos gali būti pristatytos tiesiai gavėjui.

Internetinė prekyba

Kiekvieno iš mūsų kalėdinių dovanų kelionė dažnai prasideda nuo apsipirkimo internetinėse parduotuvėse. Teigiama, kad 64 proc. išmaniųjų telefonų naudotojų prieš pirkdami dovanas parduotuvėse, pirmiausiai jų ieško internete.

Dirbtinis intelektas yra ypatingai plačiai pritaikomas internetinių parduotuvių veikloje – pradedant prekių paieška ir baigiant rekomendacinėmis sistemomis. Čia jis gali padėti atlikti kokybiškesnes tikslines paieškas būtent tam, kad rastumėte tai, ko ieškote.

Tačiau dirbtinis intelektas padeda ne tik pirkėjams – jis gyvybiškai svarbus ir patiems pardavėjams. Svarbus dirbtinio intelekto panaudojimas internetinėje prekyboje – vartotojų analizė, prekių planavimas, kuris leidžia net ir prieš Kalėdas pasiūlyti reikiamų prekių.

Pavyzdžiui, „Amazon“ internetinė parduotuvė kalėdiniu laikotarpiu sulaukia net 41 užsakymo per vieną sekundę, tad pagalvokite, kaip sudėtinga yra suvaldyti tokį kiekį užsakymų. Šiuo atveju dirbtinis intelektas gali padėti automatizuoti įvairių dokumentų parengimą, o užsakymus suklasifikuoti pagal iš anksto numatytas grupes ir prognozuoti pirkimus, kas leidžia tik dar labiau pasiruošti artėjančiam didesniam pirkėjų srautui.

Ne ką mažiau svarbus ir pokalbių robotų (angl. chat-bots) panaudojimas, kuris leidžia sumažinti skambučių centro darbuotojų apkrovą, o taip pat didina pirkėjų pasitenkinimą, kadangi atsakymai į klausimus yra gaunami kur kas greičiau.

Sandėliavimas

Užsisakius prekes internetinėje parduotuvėje arba norint jas įsigyti fizinėse parduotuvėse, reikia nepamiršti ir svarbaus prekių sandėliavimo klausimo. Čia taip pat galime atrasti įvairių dirbtinio intelekto sprendimų, kurie padeda optimizuoti prekių saugojimą.

Pavyzdžiui, norint, kad užsakytas prekes būtų paprasta rasti ir kad tai padaryti būtų galima kuo greičiau, pasitelkiamos automatinio rūšiavimo sistemos. Tokios sistemos gali leisti išvengti klaidingai surūšiuotų prekių net iki 50 proc., be to, visa tai atliekama kur kas greičiau.

Didžiosiose internetinės komercijos bendrovėse pasitelkiant duomenimis grįstus automatizuotus sprendimus, ne tik optimizuojamas jų keliavimo atstumas, bet ir prognozuojama, kada vienų ar kitų prekių gali prireikti per artimiausią dieną, valandą ar dvi. Galiausiai darbuotojui belieka tik paimti konkretų daiktą iš stoties, į kurią važiuoja robotas ir pastatyti ant konvejerio („Dance of the Amazon Robots“ – „YouTube“).

Kai ant dėžutės užklijuojama siuntimo etiketė, gabenimo vykdymo procesai naudoja optimizavimo algoritmus, kad nustatytų efektyviausią būdą, kuriuo siuntinys turėtų nukeliauti iš taško A į tašką B. Dėžutė siunčiama į laukiančią priekabą, atsižvelgiant į siuntimo būdą, pristatymo greitį ir vietą.

Logistika

Tačiau tik sandėliuoti dovanas neužtenka. Vienaip ar kitaip šios dovanos turi jus pasiekti. Juk visi nori, kad dovanos būtų pristatytos laiku, o kartais net užsakius jas gana vėlai, vis tiek tikimės, kad jos mus pasieks dar iki švenčių. Dirbtinis intelektas ir čia vaidina gana svarbią rolę – prekių pristatymo maršrutas gali būti optimizuotas naudojantis dirbtinio intelekto sprendimais.

Yra keletas veiksnių, turinčių įtakos maršruto efektyvumui ir į visus juos reikia atsižvelgti jį planuojant. Norint rasti geriausią kelią, reikia greitai išanalizuoti šimtus duomenų taškų ir pasinaudoti šia analize. Planuoti optimaliausius maršrutus dar sunkiau, kai įmonės susiduria su dideliu siuntų kiekiu ir didelėmis eismo spūstimis.

Laimei, dirbtinis intelektas gali padėti. Naudodami sudėtingus algoritmus, kuriuose atsižvelgiama į istorinius ir realaus laiko duomenis optimaliems maršrutams nustatyti, gali optimizuoti maršrutą, pagerinti tiekimo grandinės našumą ir, galiausiai sumažinti išlaidas bei pradžiuginti klientus, sulaukus dovanų laiku.

Jei anksčiau logistikos sprendimai dažniausiai buvo paremti tik vairuotojų patirtimi, dabar čia svarbiausi dirbtinio intelekto sudaryti optimalūs maršrutai. Būtent dėl jų galime tikėtis, kad vėlai užsakytos dovanos mus pasieks dar iki Kalėdų.

Gamyba

Dovanų gamybos procesas taip pat yra neatsiejamas nuo dirbtinio intelekto taikymų. Čia šios technologijos padeda išlaikyti optimalų žaliavų kiekį, optimalų gaminamų gaminių kiekį pagal tai, kokie yra žaliavų užsakymai ir prognozuoti pačius užsakymus.

Dirbintis intelektas gamybos įmonėse leidžia išvengti didelių nuostolių ir atsilikimo nuo gamybos plano, kadangi iš anksto gali prognozuoti, kurie įrenginiai turėtų būti apžiūrėti, o kuriems galbūt reikalingas ir remontas. Toks planavimas leidžia iki minimumo sumažinti netikėtus gamybos sustojimus.

Dėl spartaus duomenų apdorojimo inžinieriai gali rasti optimizuotą proceso receptą skirtingiems produktams. Pavyzdžiui, klausimas „kokį konvejerio greitį ar temperatūrą turėčiau įvesti, kad išeiga būtų didžiausia?“ gali būti labai greitai atsakytas. Dirbtinis intelektas nuolat mokosi iš visų registruojamų duomenų ir atitinkamai koreguoja sprendimus – adaptuojasi.

Dirbtinio intelekto sprendimai padeda ne tik optimizuoti procesus ir juos vykdyti geriau, tačiau ir užtikrinti gaminamų dovanų kokybę. Dabar kokybės kontrolei gali būti naudojamos kompiuterinės regos technologijos: remiantis vaizdais dirbtinis intelektas gali įvertinti, ar gaminys yra kokybiškas, ar jis atitinka kokybės standartus, ar supakuotas tvarkingai bei kitus elementus – tuos pačius, kuriuos kiekvienas iš mūsų žiūrėdamas į daiktą taip pat gali įvertinti. Tik, žinoma, dirbtinis intelektas tai daro kur kas sparčiau ir padeda išvengti žmogiškųjų klaidų.

Mantas Lukauskas yra KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (MGMF) doktorantas, „Zyro“ duomenų mokslininkas.


15min.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama