Elektronika.lt
 2024 m. rugsėjo 30 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 30 d. 20:13
Paprastos gudrybės, kurios leis tausoti įrenginio bateriją
Rugsėjo 30 d. 17:11
Fizikas prof. G. Valušis apie Vilniuje vyksiančią žymią optoelektronikos ir terahercų mokslo konferenciją: „Žmonės moksle jau kalba apie 6G ir 7G ryšį“
Rugsėjo 30 d. 14:35
„Porsche Design“ ir „AGON by AOC“ pristato naują bendrą projektą: naujasis žaidimų monitories sukurtas tobulam vaizdui ir pergalėms
Rugsėjo 30 d. 11:51
Lietuvių tyrimas apie švytinčias daleles – prestižiniame fizikos žurnale „Nanophotonics“
Rugsėjo 30 d. 08:37
Keli mažiau žinomi „iOS“ „Mail“ patogumai
Rugsėjo 29 d. 18:45
Įprastus skambučius keičia naujos technologijos: kai kuriems jas išbandyti trukdo vienas dalykas
Rugsėjo 29 d. 15:12
Geriausios „Galaxy S24“ funkcijos – pigiau: „Samsung“ flagmanų gretas papildė „Galaxy S24 FE“
Rugsėjo 29 d. 12:36
Vaizdo stebėjimas klasėse pamokų metu. Ar tai legalu?
Rugsėjo 29 d. 09:28
„Xiaomi“ pristatė naujus išmaniųjų telefonų flagmanus – dirbtinio intelekto funkcijos, naktinė fotografija ir produktyvumas
Rugsėjo 28 d. 18:28
Daugiau nei pusė apklaustųjų nori, kad dirbtinis intelektas palengvintų kasdienybę
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Dirbtinio intelekto technologijos versle 2022 metais: matomos trys tendencijos

Publikuota: 2021-12-13 14:46
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: LRT.lt

Technologijų tyrimų bendrovės „Gartner“ neseniai išleistoje tyrimo ataskaitoje atskleidžiama, kad ateinančiais metais daugiausiai augs verslo investicijos į informacinių technologijų sprendimus. Jos augs 3,6 proc. daugiau nei buvo 2021 m. Tad kokios technologijų ir inovacijų tendencijos laukia verslo 2022 metais?

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Prasidėjus pandemijai verslas visame pasaulyje buvo susifokusavęs į išgyvenimą. Šiandien situacija keičiasi ir ateinantys metai diktuoja visai kitus prioritetus – bandymą grįžti į augimo kelią. Technologijų tyrimų bendrovės „Gartner“ neseniai išleistoje tyrimo, kurio metu buvo apklausti beveik 2400 bendrovių atstovai visame pasaulyje, ataskaitoje atskleidžiama, kad ateinančiais metais daugiausiai augs verslo investicijos į informacinių technologijų sprendimus, rašoma „Tilde IT“ pranešime žiniasklaidai. Jos augs 3,6 proc. daugiau nei buvo 2021 m. Tad kokios technologijų ir inovacijų tendencijos laukia verslo 2022 metais?

Dirbtinio intelekto technologijos versle 2022 metais: matomos trys tendencijos
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„Didžiausias dėmesys kitąmet ir ateityje versle bus skiriamas dirbtiniu intelektu paremtiems sprendimams. Būtent dirbtinis intelektas jau leidžia ir leis dar stipriau didinti verslo organizacijų veiklos efektyvumą, taupyti žmogiškuosius ir finansinius kaštus, gerinti vartotojų patirtį. To supratimas ir lemia augančias verslo įmonių investicijas į IT struktūras ir sprendimus – nemaža investicija šiandien leis ateityje lygiavertiškai konkuruoti besikeičiančiose rinkose, o tie, kurie laiku neįšoks į dirbtinio intelekto pagrindu veikiančių technologijų traukinį, paprasčiausiai ateityje praloš konkurencines kovas, mat negalės prilygti technologiškai pažengusių įmonių veiklos rodikliams“, – situaciją komentuoja Renata Špukienė, kalbos technologijas kuriančios bendrovės „Tilde IT“ vadovė.

Investicijos į pokalbių robotus viršys visus buvusius lūkesčius

Tarptautinės duomenų korporacijos (angl. International Data Corporation – IDC) tyrimo apie pokalbių dirbtinį intelektą duomenimis, investicijos pažinimo ir dirbtinio intelekto sistemoms 2022 m. sieks 77,6 milijardus JAV dolerių. Tai yra triskart daugiau nei 2022-iesiems buvo prognozuojama 2018 m., kai buvo manoma, kad tokios investicijos kitąmet sieks tik 24 milijardus.

„Pasaulinės investicijų į pokalbių dirbtinio intelekto technologijas prognozės tik patvirtina faktą, kad pandemija pagreitino pokalbių asistentų (angliškai – chatbots) įsišaknijimą versle. Reali situacija, kai žmonės negalėjo fiziškai lankytis parduotuvėse ir aptarnavimo centruose, paskatino įmones visame pasaulyje pradėti naudoti pokalbių robotus ir taip užtikrinti gerą vartotojų patirtį bei klientų aptarnavimą. IDC tyrimui antrina ir „Statista“ duomenys, kuriuose atskleidžiamas pokalbių robotų rinkos dydis: prognozuojama, kad 2025 m. tarptautinė pokalbių robotų rinka peršoks 1,25 milijardo vertės ribą. Tai yra dramatiškas augimas, mat dar 2016 m. šios rinkos vertė siekė vos 190 milijonų JAV dolerių. Tad visi duomenys sako, kad pokalbių robotų naudojimas ir toliau stipriai augs, o matant jų proveržį versle pandemijos metais, kitąmet galime tikėtis didelių šuolių verslo sektoriuje“, – komentuoja R. Špukienė.

Generatyvinio arba padedančio susikurti dirbtinio intelekto naudojimo augimas

„Gartner“ tyrimo išvadose pažymima, kad pastaraisiais metais padidėjo susidomėjimas ir investicijos į vadinamąjį generatyvųjį arba kitaip – padedantį susikurti – dirbtinį intelektą. Šios rūšies dirbtinis intelektas remiasi algoritmais, leidžiančiais naudoti esamą turinį, pavyzdžiui, garsą, vaizdą ar tekstą, kuriant naują turinį. „Gartner“ prognozuoja, kad per ateinančius trejus su puse metų generatyvinio dirbtinio intelekto sukurtas turinys sudarys apie 10 proc. viso sukuriamo turinio, kai šiuo metu šis skaičius siekia mažiau nei 1 proc. Kaip jis bus realizuojamas versle?

„Pavyzdžiui, toks dirbtinis intelektas bus naudojamas kaip pagalba kuriant programinę įrangą, ieškant kandidatų trūkstamoms talentų pozicijoms užpildyti ir panašiai. Galimybės pasitelkti tokio tipo dirbtinio intelekto technologijas yra neribotos, o ateitis, prognozuojama, yra šių robotų rankose. Verslai, kurie tai supras šiandien, ateityje, tikėtina, pranoks savo konkurentus, kurie su technologijomis koja kojon nežengs“, – sako R. Špukienė.

Dirbtinis intelektas dalyvaus priimant verslo sprendimus

Dar viena sritis, kurios augimą prognozuoja minėto „Gartner“ tyrimo išvados – sprendimų intelektas (angl. decision intelligence). Manoma, kad per ateinančius dvejus metus apie trečdalis didelių pasaulio įmonių naudos šią technologiją tam, kad priimtų geresnius ir sistemingsnius sprendimus, mat ši dirbtiniu intelektu paremta technologija naudojant automatizavimą modeliuoja duomenimis paremtus sprendimus, kad šie būtų efektyvesni. Toks būdas priimti sprendimus yra greitesnis už žmogaus intelektą.

„Tokia dirbtiniu intelektu paremta technologija didžiulėse verslo įmonėse, turinčiose milžiniškus kiekius per ilgus metus sukauptų duomenų, pasitarnaus patiems įvairiausiems sprendimams priimti. Sprendimų intelektas leis bendrovėms nuspręsti greičiau, didinti veiklos efektyvumą ir išvengti klaidų, galinčių atsirasti dėl didelių apimčių procesų“, – aiškina R. Špukienė.

Pasak R. Špukienės, popandeminiai metai žada daug pokyčių verslui, norinčiam grįžti į buvusias vėžes: „Technologinis progresas pastaruoju metu yra greitesnis nei buvo prognozuojama iki pandemijos, verslai kur kas lengviau priima ir savo veikloje adaptuoja inovacijas, tad tie, kurie to nedarys, gali stipriai pralošti“.


LRT



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama