Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 26 d. 20:28
Augant eismo spūstims, infrastruktūros pokyčių neužteks: būtina keisti keliavimo įpročius
Lapkričio 26 d. 17:52
Kad 3D spausdintuvai mokyklose nedulkėtų – naujų technologijų mokosi ir mokytojai
Lapkričio 26 d. 14:19
Ar dirbtinio intelekto sistemų kūrėjai atsako už šių sistemų sukeltą žalą?
Lapkričio 26 d. 11:35
Dinamiškas ir universalus: antros kartos „Audi Q5 Sportback“
Lapkričio 26 d. 08:35
„Sony“ pristato antros kartos „Alpha 1 II“ pilno kadro fotoaparatą
Lapkričio 25 d. 20:25
Elektrinis sunkvežimis „Renault Trucks E-Tech T“ viena įkrova nuvažiuos 600 km
Lapkričio 25 d. 17:22
„Sony“ pristato pirmąjį „G Master“ standartinį priartinantį objektyvą su pastovia F2 diafragma
Lapkričio 25 d. 14:49
Apsaugokite savo namus: gyventojų klaidos, kurios traukia vagis, ir ekspertų sprendimai
Lapkričio 25 d. 11:20
Iš proto varanti senutė: kaip DI kovoja su telefoniniais sukčiais?
Lapkričio 25 d. 08:34
Kaip ištrinti fono paveikslėlį „iPhone“
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Kas kelia iššūkius kibernetiniam saugumui?

Publikuota: 2019-08-12 14:31
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Profesionalams
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Praėjusiais metais įsigaliojus Bendrajam duomenų apsaugos reglamentui, tarsi įžengėme į dar vieną duomenų apsaugos erą. Nors dalis organizacijų nepajėgios įgyvendinti aukštus reikalavimus duomenų apsaugai keliančių standartų, pasak saugumo ekspertų, tai – tik kelionės pradžia į duomenų saugumo ateitį.

 Rodyti komentarus (1)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Praėjusiais metais įsigaliojus Bendrajam duomenų apsaugos reglamentui (BDAR), tarsi įžengėme į dar vieną duomenų apsaugos erą. Nors dalis organizacijų nepajėgios įgyvendinti aukštus reikalavimus duomenų apsaugai keliančių standartų, pasak saugumo ekspertų, tai – tik kelionės pradžia į duomenų saugumo ateitį.

Kas kelia iššūkius kibernetiniam saugumui?

Anot IT saugumo eksperto Dariaus Povilaičio, duomenų saugumas aktualus visose gyvenimo srityse, į kurias ateina kompiuterinės technologijos, ypač ten, kur naudojame išmaniuosius įrenginius – ar tai būtų išmanusis laikrodis, ar robotas siurblys.

Kalbėdami apie augančio daiktų interneto ir išmaniųjų įrenginių naudojimo keliamus pavojus dažniausiai kalba sukasi apie eiliniams vartotojams kylančias grėsmes. Tačiau verslui kylantys iššūkiai, norint maksimaliai apsaugoti savo tinklą ir duomenis nuo kibernetinių incidentų – ne ką mažesni.

Klaidų neišvengiama

„Pagrindinis iššūkis, kylantis verslui, visų pirma, yra pasiryžti dideliems ir ilgalaikiams tinklų bei žmogiškųjų požiūrių pertvarkoms – tai visada bus susiję su vartotojų nepasitenkinimu, dėl galimų papildomų ribojimų ir panašiai, bei tokioms pertvarkoms reikalingų lėšų. Itin sudėtinga rasti IT saugumo specialistų, kurie galėtų kokybiškai suplanuoti, vadovauti bei dalyvauti šių pertvarkų įgyvendinime“, – teigia D. Povilaitis.

Rugsėjo 5 d. vyksiančioje kibernetinio saugumo konferencijoje „ESET Security Day“ pranešimą skaitysiantis IT saugumo ekspertas vardina, kad likę iššūkiai verslui susiję su duomenų apsaugos vientisumo užtikrinimu: svarbu projektuojant naujas sistemas atsižvelgti į saugumo aspektą, taip pat būtina vykdyti reguliarią įvykių stebėseną, incidentų tyrimą bei atsparumo patikrinimus.

Vertinant Lietuvos pažangą kibernetinio saugumo srityje, D. Povilaičio nuomone, situacija yra pakankamai nebloga, tačiau vis dar turime rimtų problemų: lietuviams vis dar trūksta analitinių galimybių aptikti, įvertinti ir užkardyti tiek esamas, tiek potencialias grėsmes – dažnai vietoje realių ir rimtų grėsmių tokiomis yra įvardinamos pseudogrėsmės.

„Realiai proaktyviai veikiančių įmonių kibernetinės saugos srityje yra labai nedaug – trūksta žinių bei suvokimo. Dauguma dirba reaktyviai. Dažnai saugumo didinimo katalizatorius yra koks nors kibernetinio saugumo incidentas pačioje įmonėje“, – komentuoja IT saugumo ekspertas.

Nors kibernetinis sąmoningumas kyla ir vis daugiau įmonių imasi proaktyvių veiksmų kibernetinės saugos srityje, dažnai nutinka taip, kad šie veiksmai yra gana ribotos apimties, įmonėje nežinoma, ką būtų galima patobulinti ar pagerinti. Pasak IT saugumo eksperto, dažniausiai įmonėms kyla klausimų, ar įsigytas sprendimas ar paslauga iš tiesų yra tinkami.

Naujas taikinys – išmanieji pastatai

Saugumo ekspertai atkreipia dėmesį į naują, sparčiai augančią technologijų pritaikymo sritį – Išmaniuosius pastatus. Prognozuojama, kad iki 2020 m. tokių pastatų kiekis vien JAV išaugs iki 16,6 proc. Štai Las Vegase turėtų išdygti visas skaitmeninis miestas, į kurio 6 metus truksiančias statybas „Bleutech Park Properties“ ruošiasi investuoti 7,5 milijardus JAV dolerių. Šiame mieste visi pastatai naudos atsinaujinančią energiją, bus taikomos įvairios dirbtinio intelekto, papildytos realybės ir robotikos technologijos.

Pasak ESET saugumo evangelisto Tony Anscombe, apie išmaniesiems pastatams kylančias grėsmes turėtume kalbėti ne būsimuoju, o jau esamuoju laiku. „Gerieji, vadinamieji etiniai, hakeriai išbandė galimybes perimti išmaniųjų pastatų valdymą, pavyzdžiui, IBM komanda „X-Force“ sugebėjo perimti pastato valdymo sistemą, net patys „Google“ darbuotojai įrodė, kad jų durų apsaugos sistemos yra pažeidžiamos“, – komentuoja T. Anscombe.

Išmaniųjų pastatų pažeidžiamumą įrodo ir vieno Austrijos viešbučio patirtis: 2016 m. gruodį – 2017 m. sausį, vos per dviejų mėnesių laikotarpį, jis net keturis kartus susidūrė su išpirkos reikalaujančiais programišiais, kurie pasitelkę kenksmingą programą sugadino viešbučio kambarių durų atrakinimo sistemą. Nors nuostoliai nebuvo dideli, viešbučio valdytojas, baimindamasis naujų atakų, grįžo prie tradicinių raktų sistemos.

„Hakerių motyvas perimti pastatų ar atskirų jų sistemų valdymą siejamas su finansiniais lūkesčiais, taip pat tikslu daryti įtaką, įbauginti ar įnešti sumaišties. Tai gali būti pastato durų užblokavimas, kad į organizaciją nepatektų nei darbuotojai, nei klientai, arba klimato valdymas, kad pastate pasidarytų nepakenčiama, ir verslo procesai tiesiog sustotų. Hakeriai, siekdami sugadinti įmonių serverius, gali paveikti šildymo sistemas ir perkaitinti serverių patalpas“, – galimus scenarijus vardina saugumo specialistas, konferencijoje „ESET Security Day“ skaitysiantis pranešimą apie išmaniesiems pastatams kylančias grėsmes.

Nors pastatų automatikos sistemos nėra naujas dalykas, didžiausią iššūkį kelia pastato valdymui naudojamų išmaniųjų įrenginių gausa. Pasak T. Anscombe, kibernetinio saugumo komandoms tenka nuolat rūpintis ir aiškintis, kokie įrenginiai yra naudojami, kas yra atsakingas, ar tai gali būti apsaugota, kokie duomenys yra renkami, kaip užlopyti saugumo spragas ir begalę kitų dalykų.

Jau penktą kartą Vilniuje vyksianti saugumo konferencija „ESET Security Day“ rugsėjo 5 d. tradiciškai suburs IT bendruomenę aptarti aktualias kibernetinio saugumo temas. Pranešimus skaitys saugumo evangelistas Tony Anscombe, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktorius Rytis Rainys, IT saugumo specialistai Vytautas Butrimas ir Darius Povilaitis, VDAI IT skyriaus vadovas dr. Jevgenij Tichonov, Fondia Suomija vyr. teisininkė Sari Koskela ir kiti. Pagrindinė šių metų konferencijos tema – tobula įmonės IT saugumo politika.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama