Įmonių poreikis transformuoti IT vis didėja. Praėjusiais metais „Dell EMC“ ir „Enterprise Strategy Group“ (toliau ESG) atliktas tyrimas parodė, kad 71 proc. bendrovių IT transformaciją laiko būtinu procesu siekiant išlaikyti konkurencinį pranašumą rinkoje. Šiemet analogiško tyrimo duomenimis, jau 81 proc. apklaustųjų patvirtino šį teiginį. Taip yra todėl, kad šiandien įmonės, skaitmeniniame pasaulyje siekdamos geriausiai patenkinti klientų poreikius, vis dažniau ima pasitelkti naujausias technologijas ir pritaiko sudėtingus duomenų apdorojimo procesus, tad IT transformacija tampa neišvengiamu procesu.
„Begalinis kaupiamų duomenų kiekis pamažu tampa įmonių kasdienybe. Tačiau jos pradeda suprasti, kad sukauptiems duomenims greitai paversti naudinga informacija reikia puikiai išvystytos IT infrastruktūros, kuri gali valdyti, analizuoti, talpinti ir saugoti duomenis visur, kur jie yra. Čia pasitarnauja IT transformacijos procesas“, – sako „Dell Technologies“ produktų ir operacijų viceprezidentas Jeff‘as Clarke‘as, papildydamas, kad savo IT infrastruktūrą pertvarkiusios ir rinkai naujus produktus ar paslaugas pateikusios įmonės gali būti net 22 kartus konkurencingesnės nei iki to.
Kuo pranašesnės IT transformaciją vykdančios įmonės?
ESG ir „Dell EMC“ 2018 m. IT transformacijos tyrimo metu buvo siekta išsiaiškinti šio proceso naudą verslui, perteikti visiškai persitvarkiusių kompanijų patirtį ir nustatyti technologijų vaidmenį IT transformacijos procese. Tyrime dalyvavo 4 tūkst. pasaulio organizacijų.
Išsiaiškinta, kad net 88 proc. įmonių jaučia spaudimą vis dažniau kurti naujus produktus ir paslaugas savo klientams, o tai sunku padaryti neturint labai gerai išvystytos sėkmingos IT infrastruktūros. Taip pat įmonės vis labiau jaučia poreikį vykdyti IT transformacijos procesus, nes tos, kurios jau įvykdė IT transformaciją, yra 2,5 karto labiau linkusios per kelerius ateinančius metus sėkmingai konkuruoti ir veikti.
Tuo tarpu iki galo persitvarkiusios įmonės yra linkusios 18 kartų dažniau priimti greitesnius ir geresnius sprendimus su duomenų valdymu susijusiais klausimais, nei persitvarkymo neįvykdę jų konkurentai. Taip pat tyrimo duomenys atskleidė, kad, palyginti su konkurentais, visiškai persitvarkiusios įmonės, tikėtina, 2 kartus labiau viršys savo planuojamas pajamas.
Reali situacija – nuo pasenusių procesų iki įvykdytos IT transformacijos
Siekiant nustatyti, kaip tyrime dalyvaujančios įmonės yra pasirengusios IT transformacijai, jų veikla buvo suskirstyta į 4 etapus. Paaiškėjo, kad iš 4 tūkst. apklaustųjų tik 6 proc. įmonių gali būti priskirtos prie pirmojo – pasenusių procesų etapo, kur, remiantis ESG surinktais duomenimis, įmonės atsilieka daugumoje arba visuose IT transformacijos lygmenyse.
Didžioji dalis organizacijų priklauso antrajam – naujų procesų atsiradimo (45 proc.) arba trečiajam – naujų procesų plėtros etapams (43 proc.). Tai reiškia, kad beveik 90 proc. įmonių demonstruoja IT transformacijos pažangą ir siekia diegti IT metodus.
Labiausiai pažengusios kompanijos priskiriamos ketvirtam – jau įvykusios transformacijos – etapui, kur IT transformacijos iniciatyvos yra įgyvendintos. Iš visų apklaustųjų šiuo metu jų skaičius siekia tik 5 proc.
96 proc. įmonių imasi skaitmeninės transformacijos iniciatyvos
Tyrimo duomenimis, net 96 proc. įmonių imasi skaitmeninės transformacijos iniciatyvos ir jau yra jos planavimo, pirminio įgyvendinimo, vykdymo arba persiformavimo stadijose. Tos įmonės, kurios jau pasiekė „transformuotos“ statusą, yra 16 kartų labiau linkusios vykdyti skaitmeninės transformacijos projektus, negu esančiosios vos pirmame etape. Taip pat 84 proc. įmonių, kuriose skaitmeninė transformacija laikoma įvykusia, vertindamos konkurencingumo ir sėkmės rodiklius nurodo, kad jų pozicija rinkoje yra „stipri“ arba „labai stipri“.
Taip pat nustatyta, kad įmonių pasirengimas IT transformacijai padeda skatinti augimą, didina IT našumą, sumažina patiriamas išlaidas ir netgi pagreitina su inovacijomis susijusius procesus. Pavyzdžiui, persitvarkiusios kompanijos yra pajėgios naujovėms skirti 17 proc. daugiau IT biudžeto. Šios įmonės baigia tris kartus daugiau nei planuota IT projektų ir yra 10 kartų labiau linkusios panaudoti daugumą turimų projektų anksčiau nei buvo numatyta. Turėdamos tą patį biudžetą, jos sugeba įvykdyti 14 proc. daugiau IT projektų ir 31 proc. mažiau išleidžia lėšų svarbiausioms verslo programoms.