Elektronika.lt
 2025 m. sausio 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
Sausio 7 d. 17:50
Namų interneto ateitis: ko tikėtis?
Sausio 7 d. 14:41
„Garmin“ pristato du naujus produktus – HRM 200 širdies ritmo matuoklį ir „Instinct 3“ laikrodžių seriją
Sausio 7 d. 11:30
Įdomiausi metų išradimai: į delną telpantis gydytojas ir santuokos registracija internetu
Sausio 7 d. 08:48
Priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų vaikai – alfa kartos realybė
Sausio 6 d. 20:12
Lietuvių mokslininkai kuria inovatyvias nanodaleles ankstyvajai odos vėžio diagnostikai
Sausio 6 d. 17:25
„Solet“ įrengė penkias saulės elektrines Armėnijoje
Sausio 6 d. 14:21
Kaip garsios kompanijos paslydo dėl BDAR – keletas vertingų pamokų
Sausio 6 d. 11:25
Kaip „macOS“ nurodyti pamiršti nereikalingus Wi-Fi tinklus
Sausio 6 d. 08:21
Lietuviškos saulės elektrinės – Armėnijos švietimo įstaigoms, klinikoms, muziejui
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Planšetinis kompiuteris švenčia pilnametystę: kas pasikeitė per 18 metų?

Publikuota: 2018-11-13 20:32
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Prieš 18 metų, Kompanijos „Microsoft“ įkūrėjas Bilas Geitsas pirmą kartą viešai pademonstravo įrenginio „Microsoft Tablet PC“ prototipą. Tai tapo pirmuoju planšetiniu kompiuteriu, kuris buvo sukurtas siekiant nekuklaus tikslo – pakeisti asmeninį kompiuterį.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

2000 metai, lapkričio 12 diena. Vakar, prieš 18 metų, Kompanijos „Microsoft“ įkūrėjas Bilas Geitsas pirmą kartą viešai pademonstravo įrenginio „Microsoft Tablet PC“ prototipą. Tai tapo pirmuoju planšetiniu kompiuteriu, kuris buvo sukurtas siekiant nekuklaus tikslo – pakeisti asmeninį kompiuterį. Ir nors pirmąją pilnavertę planšetę pasauliui pristatė Bilas Geitsas, tik prabėgus 18-ai metų nuo šios dienos technologijų ekspertai pakrikštijo naująjį „iPad Pro“ kuo tikriausiu kompiuterio pakaitalu. Ta proga „Bitės Profai“ užpūtė 18-ojo planšetinio kompiuterio gimtadienio žvakutės, pasidžiaugė, kad planšetei pagaliau pavyko pasiekti nuo pradžių užsibrėžtą tikslą ir pasiaiškino, kuo dar iki šių dienų pasikeitė planšetiniai kompiuteriai.

Planšetinis kompiuteris švenčia pilnametystę: kas pasikeitė per 18 metų?

„Nors bandymų sukurti kažką panašaus į planšetę buvo dar 1968 metais, „Microsoft“ pirmieji pristatė tokią planšetę, kokias jas esame įpratę įsivaizduoti ir matyti. O šiandien stebime, kad jos ir toliau tobulėja bei stebina naujais technologiniais pasiekimais. Tai lemia ne vienas dalykas. Pradedant nuo to, kad Bilo Geitso pristatytas, tačiau kompanijos „Apple“ gerokai patobulintas planšetinis kompiuteris iki šiol dar neatskleidė viso savo potencialo ir baigiant tuo, kad planšetė tapo vienu lengviausiai prie žmogaus poreikių prisitaikančiu prietaisu. Tačiau kaip ir visi labai geri dalykai, planšetinis kompiuteris mėgstama technologija netapo per vieną dieną“, – sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė ir išskiria penkis dalykus, kurie per 18 metų stipriai patobulino planšetę.

1. Planšetė tapo prieinama visiems

Nors, pasak A. Adomaitytės, planšetinis kompiuteris nuo pačių pradžių buvo skirtas dirbantiems žmonėms, kurie ja naudotųsi darbe, bėgant metams viskas kardinaliai apsivertė aukštyn kojomis.

„Kai laikė rankose pirmąjį „Microsoft Tablet PC“ prototipą, Bilas Geitsas teigė, kad planšetiniam kompiuteriui nėra ribų ir kad per penkis metus nuo jo pardavimo pradžios, tai bus pats populiariausias asmeninis kompiuteris JAV. Dėl pirmojo teiginio jis tikrai neklydo, o štai antrasis, galima teigti, taip ir neišsipildė. Spėjama, kad taip nutiko dėl to, kad iš pat pradžių buvo bandoma planšetinį kompiuterį pritaikyti būtent verslininkams, o pats prietaisas per daug bandė nukonkuruoti stipriai žmonių gyvenimuose įsitvirtinusį asmeninį kompiuterį. Tačiau kai 2010 metais kompanija „Apple“ startavo su savo planšete „iPad“ – viskas pasikeitė, nes šis planšetinis kompiuteris buvo skirtas šeimoms, o vietoje bandymo atkartoti kompiuterius, „iPad“ tiesiog išnaudojo ir stiprino būtent planšečių privalumus“, – pažymi A. Adomaitytė.

2. Atsirado galimybė pačiam rinktis turinį

Kitas labai svarbus pokytis, kuris gerokai padidino žmonių susidomėjimą planšetėmis, buvo galimybė patiems rinktis ir siųstis programėles savo planšetiniame kompiuteryje.

„Nuo to momento, kai kompanijos „Apple“ ir „Samsung“ leido žmonėms savo planšetėse naudotis programėlių parduotuvėmis, susidomėjimas šiuo įrenginiu natūraliai paaugo. Būtent parduotuvės leido planšečių turėtojams naudotis ne vien gamintojų sudėliotomis programėlėmis, bet siųstis ir naudotis tomis, kurios reikalingos ar domina. Tuo pat metu tai leido planšetėms perimti vieną geriausių dabartinių telefonų savybių – programėlių gausą ir kasdien atnaujinamą jų parduotuvę bei pradėti pilnaverčius duomenų ar informacijos mainus tarp skirtingų įrenginių, nuo asmeninio kompiuterio iki planšetės ir išmaniųjų telefonų“, – sako A. Adomaitytė.

3. Dydžio evoliucija

A. Adomaitytė pastebi, kad tobulėjant technologijoms, vienas labiausiai kintančių planšečių dalykų tapo jų dydis: „Kadangi planšetės kurį laiką buvo viduriniuoju broliu tarp asmeninio kompiuterio ir išmaniojo telefono, per metus gerokai keitėsi ir planšetės dydis. Planšetinių kompiuterių dydžių amplitudė kito nuo 7 colių, kai įrenginiai primindavo skaitykles, iki 13 ar net beveik 14 colių. Tai, koks turėtų būti planšetės dydis gamintojams diktavo pačių įrenginių galimybės, kurios prasidėjo tiesiog nuo naršymo internete ar dokumentų skaitymo mažesniame nei asmeninio kompiuterio ekrane, bet būnant bet kur, tarsi turint telefoną, o išsiplėtė iki planšetės naudojimo netgi profesionaliam darbui, kam šiandien didžioji dalis gamintojų siūlo specialius pieštukus.“

4. Nuo kosmoso iki lovos

„Planšetinių kompiuterių populiarumas neslopsta ir dėl smarkiai prasiplėtusio jų funkcionalumo. Jei įsigiję pirmąsias planšetes pirkėjai galvodavo, ką čia su jomis būtų galima nuveikti, šiandien viskas kitaip. Atėję pirkėjai nori ne tik lengvesnės asmeninio kompiuterio versijos, bet ir renkasi planšetę konkrečiai filmų žiūrėjimui, knygų skaitymui, žaidimams, naršymui internete ar tiesiog ieško draugiškiausio šeimai įrenginio. Pirkėjų apsisprendimą įsigyti planšetę ilgainiui palengvino ir tai, kad jos tapo labai lengvai susiejamos su kitais įrenginiais, o tai reiškia, kad atsiranda didesnis poreikis turėti planšetę nuolat po ranka, net jei neketinai ja artimiausiu metu naudotis. Dėl šių pačių priežasčių, planšetinius kompiuterius lengviau prisijaukina netgi NASA astronautai arba kariuomenės visame pasaulyje. Todėl planšetė tapo įrenginių, kuriuo patogu naudotis tiek lovoje prieš miegą, tiek skriejant kosmose“, – teigia A. Adomaitytė.

5. Planšetės lengvai prisijaukina naujas technologijas

Kaip išskiria A. Adomaitytė, planšetės pasižymi tuo, kad greitai prisijaukina naujausias technologijas ir išnaudoja jas savo stipriausių savybių paryškinimui.

„Planšetiniai kompiuteriai eina išmaniųjų telefonų praminamu keliu, tik geriausias pastarųjų savybes prisitaikydamos sau. Pavyzdžiui, pasirodo telefonai su ryškiausiais ar jautriausiais lietimui ekranais – planšetės greitai pasirodo su tokiais pačiais, tik didesniais ekranais. Išmanieji telefonai prisijaukina išmanų pieštuką – netrukus tai tampa ir svarbiu planšečių atributu. Geras to pavyzdys yra ką tik pasirodęs naujas planšetinis kompiuteris „iPad Pro“ – jame, kaip ir naujuose „iPhone“, išnykęs legendinis „home“ mygtukas, ekranas užima kaip niekada daug vietos, o norintys daugiau vietos gali rinktis netgi 1 terabaito talpos modelius. Tuo metu kitas šiuo metu dar karštas planšetinis kompiuteris „Google Pixel Slate“, jei žiūri iš tolo, visai niekuo nesiskiria nuo nešiojamo kompiuterio: didelis ekranas, jungimas su klaviatūra, kuri stipriai primena kompiuterių klaviatūrą ir itin lengvas prisijungimas prie monitoriaus, televizoriaus ar pieštuko“, – išskiria „Bitės Profė“.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama