Elektronika.lt
 2024 m. spalio 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 7 d. 08:30
Penki automatinių sandėliavimo sistemų privalumai verslui: kodėl verta investuoti?
Spalio 6 d. 18:32
„Fintech“ bendrovės – finansų sektoriaus transformacijos priešakyje
Spalio 6 d. 14:20
Moksleiviams – galimybė pasimatuoti verslininko rolę: Lietuvos mokyklose startavo antroji skaitmeninio verslumo programa
Spalio 6 d. 10:42
Lietuviai veržiasi į priekį dvigubų technologijų sektoriuje – lazerinių sprendimų poveikis lyginamas su šviesolaidžio interneto revoliucija
Spalio 5 d. 18:23
Įmonės „nulaužiamos“ per žmones: kaip darbuotojus paversti svarbiausiu ginklu prieš kibernetines atakas?
Spalio 5 d. 14:11
Socialiniai tinklai ir naudotojų privatumas – du tarpusavyje nesuderinami dalykai?
Spalio 5 d. 10:28
Svarbu dirbantiems iš namų: 5 patarimai, padėsiantys sumažinti elektros sąskaitas
Spalio 4 d. 20:26
Baltijos regione pradėtos didžiausio žemyninėje Europoje baterijų parko statybos
Spalio 4 d. 17:13
Fizikai aptiko naujo tipo gama spindulių blyksnį
Spalio 4 d. 14:48
„Sony“ plečia „LinkBuds“ asortimentą: „LinkBuds Fit“, „LinkBuds Open“ belaidėmis ausinėmis ir „LinkBuds Speaker“ garsiakalbiu
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Psichologė Aleksandra Jarosz atskleidė, kaip išsirinkti, kokius vaizdo žaidimus žaisti jums ir jūsų vaikui

Publikuota: 2018-10-29 17:14
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Žaisti negalima nežaisti, – kur dėsite kablelį? Jei jums vaizdo žaidimai kol kas dar nepažinta teritorija, be jų savo gyvenimo tikrai neįsivaizduoja jūsų vaikai. Lenkijos psichologė ir nuotykių žaidimo apie depresiją „Indygo“ autorė Aleksandra Jarosz atskleidė, kaip vaikui išrinkti vaizdo žaidimą ir kokius žaidimus derėtų žaisti suaugusiems.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Žaisti negalima nežaisti, – kur dėsite kablelį? Jei jums vaizdo žaidimai kol kas dar nepažinta teritorija, be jų savo gyvenimo tikrai neįsivaizduoja jūsų vaikai. Į jau šį savaitgalį vyksiantį žaidimų kultūros konventą „GameOn“ atvykstanti žinoma Lenkijos psichologė ir nuotykių žaidimo apie depresiją „Indygo“ autorė Aleksandra Jarosz atskleidė, kaip vaikui išrinkti vaizdo žaidimą ir kokius žaidimus derėtų žaisti suaugusiems.

Psichologė Aleksandra Jarosz atskleidė, kaip išsirinkti, kokius vaizdo žaidimus žaisti jums ir jūsų vaikui

Daugelis tėvų dvejoja – leisti vaikui žaisti vaizdo žaidimus ar drausti. Ką patartumėte?

Tiesą sakant, vaizdo žaidimai yra griežčiau reguliuojami ir prižiūrimi nei kino filmai. Pirmiausia, ką jūs, kaip tėtis ar mama, turėtumėte padaryti, tai edukuoti save, kad įsigalėję stereotipai ar niekuo nepagrįstos kalbos jūsų neklaidintų. Nemažai vaikams skirtų žaidimų kūrėjų, kaip, pavyzdžiui, „Pegi“, patys nurodo, kokio amžiaus vaikams žaidimas skirtas ir ko iš jo galite tikėtis. Prieš vaikui leisdami žaisti, pirkdami vieną ar kitą vaizdo žaidimą nepatingėkite juo pasidomėti. O geriausia ką galite padaryti, tai bent kartais vaizdo žaidimus pažaisti kartu su vaiku. Taip ne tik pamatysite, ką jis žaidžia, kaip reaguoja vienose ar kitose situacijose, bet ir sustiprinsite tarpusavio ryšį bei nutiesite tiltą į pasitikėjimą. Savaitgalį atvykite į „GameOn“ ir aplankykite „Eset“ šeimos erdvę – mano žodžiais įsitikinsite patys.

Bet Lietuvoje gajus stereotipas, kad vaizdo žaidimai skirti vaikams ir paaugliams, bet ne suaugusiems. Kaip galime šį stereotipą pakeisti ir, apskritai, ar reikėtų jį keisti?

Ar žinote kaip išpopuliarėjo fotografija? Dėl pornografijos! Tuo metu, kai menininkai fotografiją, kaip mediumą, pradėjo naudoti savo jausmams išreikšti, niekas nebūtų drįsęs fotografijos pavadinti menu. Šiandien fotografija – viena svarbiausių meno šakų. Vaizdo žaidimų situacija panaši. Jie išpopuliarėjo, nes žmonėms pasiūlė pramogą. Dabar mums tereikia „menininkų“, kad vaizdo žaidimai, kaip ir fotografija, taptų mediumu.

Atrodo, link to ir judame. Vaizdo žaidimai įsitvirtina ne tik pramoginiame, bet ir sporto pasaulyje, vietą jie atranda medicinoje. Jūs, pavyzdžiui, tiriate, kaip vaizdo žaidimai padeda kovoti su depresija. Galbūt vaizdo žaidimai yra slaptas ginklas medicinoje?

Nesu visų sričių gydytoja, tad negaliu kalbėti už visus. Tačiau esu įsitikinusi, kad vaizdo žaidimai gali papildyti tradicinę mediciną ir padėti įveikti kai kuriuos negalavimus, ypač susijusius su psichologine žmogaus būsena ar nervų sistema. Vaizdo žaidimai gali būti naudojami mokymo tikslais, skatinti motyvaciją, padėti sveikti ir atgauti jėgas bei sutrikusius gebėjimus, ugdyti elgesio ir pažinimo įgūdžius... Naudų sąrašas ilgas, nors vaizdo žaidimai negali išspręsti visų sveikatos problemų ir jie tikrai nėra tinkami visiems pacientams.

Šiandien žaidimų asortimentas rinkoje milžiniškas. Kokius vaizdo žaidimus reikėtų žaisti, kad iš to būtų naudos?

Pirmiausia reikia nusistatyti tikslą, kokios naudos norite iš žaidimo. Dauguma žaidimų skirti lavinti vienus ar kitus kognityvinius gebėjimus. Pavyzdžiui, jei norite lavinti atmintį, galite žaisti bet kokį komercinį vaizdo žaidimą, kurio tikslas įsiminti kuo daugiau detalių. Tačiau jei turite specifinių pageidavimų ir tikslų, verčiau rinktis ne komercinį, dažniausiai pramogai kuriamą vaizdo žaidimą, o skirtą gydymo ar lavinimo tikslams. Tokie žaidimai paprastai kuriami pasitelkiant srities, kurios problemą norima išspręsti, specialistus, todėl galite būti tikresni, kad pasieksite rezultatų.

Pati esate psichologė ir tiriate, kaip vaizdo žaidimai gali padėti gydyti depresiją, netgi padėjote sukurti žaidimą šiai problemai spręsti...

Depresija – šių laikų rykštė, o vaizdo žaidimai – šių laikų išradimas. Matau keturis būdus, kaip juos galima panaudoti gydant depresiją. Pirma, vaizdo žaidimai gali būti naudojami santykiams tarp psichologo ir paciento užmegzti. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad tai labai svarbu, nes depresija sergantys pacientai paprastai pas mus ateina ne savo noru, o yra kažkieno – gydytojo ar artimųjų – verčiami tai padaryti. Antra, vaizdo žaidimai gali būti naudojami gydymo terapijai, jais galime mokyti ne tik pacientą, bet ir jo šeimos narius. Trečia, vaizdo žaidimai gali būti naudojami kaip profilaktinė priemonė tam tikrai įtakai daryti. Galiausiai, vaizdo žaidimai padeda reguliuoti emocijas. Plačiau apie tai, kaip vaizdo žaidimai gali padėti gydyti depresiją, kalbėsiu žaidimų kultūros konvento „GameOn“ konferencijoje.

Ar sukurti gydymui skirtą vaizdo žaidimą sunkiau nei pramoginį? Kuo skiriasi šių žaidimų kūrimo procesai?

Procesai labai skirtingi. Kai kuriame gydymui skirtą žaidimą, pirmiausia turime labai aiškiai nusistatyti žaidimo tikslą. Pavyzdžiui, kurdami kovai su depresija skirtą žaidimą „Indygo“, norėjome padėti žmonėms suprasti, kaip depresija sergantis žmogus jaučiasi, elgiasi ir ką galvoja. Šis žaidimas skirtas tiems, kurių aplinkoje yra depresija sergančių žmonių. Kai esi sveikas, kartais tikrai labai sunku suprasti, kodėl depresija sergantis žmogus vienaip ar kitaip elgiasi. Nereikia savęs apgaudinėti – daugelis savo aplinkoje turime tokių žmonių, tik galbūt apie tai ne visada žinome. Be to, „Indygo“ gali būti naudojamas ir profilaktiniais tikslais. Taigi, kurdami šį žaidimą, mes pirmiausia turėjome pasitelkti įvairių sričių specialistų, kad žaidimui turėtume tyrimais paremtą, mokslinį pagrindą. Tačiau turėjome galvoti ne tik apie medicininius tikslus, bet ir pramoginę žaidimo funkciją. Jei žaidimas nebus įdomu, nekurs pramogos – niekas nenorės jo žaisti.

Ar pati žaidžiate vaizdo žaidimus?

Be abejo, taip. Jei nežaisčiau, būtų labai sunku dalyvauti žaidimų kūrime.

Kokius vaizdo žaidimus renkatės?

Labai sunkus klausimas. Man patinka žaidimai, kurie sudėtingus dalykus pateikia patraukliai, per bendravimą. Man patinka žaidimai, kurie savo žinutę perteikia per mechaninius sprendimus. Turiu pripažinti, kad esu labai išranki žaidėja ir man įtikti nėra paprasta.

Susitikti su Aleksandra Jarosz bus galima jau lapkričio 2–3 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“, didžiausiame šalyje žaidimų kultūros konvente „GameOn“. A. Jarosz kartu su pusšimčiu kitų pranešėjų dalyvaus renginio konferencijoje „Nordcurrent“ Žaidžia visi“ ir skaitys pranešimą apie vaizdo žaidimų panaudojimą depresijos gydyme. „GameOn“ bus galima ne tik pasiklausyti įdomių ir naudingų pranešimų, bet ir išbandyti šūsnį įvairiausių žaidimų, net ir tokių, kurie dar nėra prieinami viešai.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama