Elektronika.lt
 2024 m. spalio 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 7 d. 08:30
Penki automatinių sandėliavimo sistemų privalumai verslui: kodėl verta investuoti?
Spalio 6 d. 18:32
„Fintech“ bendrovės – finansų sektoriaus transformacijos priešakyje
Spalio 6 d. 14:20
Moksleiviams – galimybė pasimatuoti verslininko rolę: Lietuvos mokyklose startavo antroji skaitmeninio verslumo programa
Spalio 6 d. 10:42
Lietuviai veržiasi į priekį dvigubų technologijų sektoriuje – lazerinių sprendimų poveikis lyginamas su šviesolaidžio interneto revoliucija
Spalio 5 d. 18:23
Įmonės „nulaužiamos“ per žmones: kaip darbuotojus paversti svarbiausiu ginklu prieš kibernetines atakas?
Spalio 5 d. 14:11
Socialiniai tinklai ir naudotojų privatumas – du tarpusavyje nesuderinami dalykai?
Spalio 5 d. 10:28
Svarbu dirbantiems iš namų: 5 patarimai, padėsiantys sumažinti elektros sąskaitas
Spalio 4 d. 20:26
Baltijos regione pradėtos didžiausio žemyninėje Europoje baterijų parko statybos
Spalio 4 d. 17:13
Fizikai aptiko naujo tipo gama spindulių blyksnį
Spalio 4 d. 14:48
„Sony“ plečia „LinkBuds“ asortimentą: „LinkBuds Fit“, „LinkBuds Open“ belaidėmis ausinėmis ir „LinkBuds Speaker“ garsiakalbiu
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

„Facebook“ išleidžia naują programėlės „Messenger“ versiją: pokyčių gausybė

Publikuota: 2018-10-25 08:25
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Socialinių tinklų gigantas „Facebook“ pradeda platinti atnaujinto dizaino programėlės „Messenger“ versiją – tikimasi tokiu būdu sugrąžinti naudotojų dėmesį į bendravimą ir neblaškyti jo pertekline papildomų funkcijų gausa, rašo „The Verge“.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Socialinių tinklų gigantas „Facebook“ pradeda platinti atnaujinto dizaino programėlės „Messenger“ versiją – tikimasi tokiu būdu sugrąžinti naudotojų dėmesį į bendravimą ir neblaškyti jo pertekline papildomų funkcijų gausa, rašo „The Verge“.

Keletą pastarųjų metų, siekiant didinti įmonės pajamas, programėlė „Messenger“ buvo apkarstyta visu rinkiniu funkcijų, kurios nukreipinėjo dėmesį nuo bendravimo – botais, žaidimais, mokėjimo priemonėmis ir kitais dalykais. Ir nors naujausioje versijoje visos šios funkcijos vis dar yra, jos mažiau kris į akį ir bus išslapstytos taip, kad jas bus daug paprasčiau ignoruoti.

Nors „Messenger“ vis dar laikosi savo pagrindinio į verslą orientuoto tikslo, atnaujintos programėlės naudotojai galės džiaugtis paprastesniu ir patogesniu jos naudojimu. „Programėlė „Messenger“ yra labai galinga. Bet nemanau, kad į ją vos pažvelgus pirmas į galvą šaunantis žodis vis dar būtų „paprasta“, – sakė šio produkto vadybininkas Davidas Bregeris, išsiilgęs senosios programėlės versijos, kuri per penkerius metus mutavo į monstrą su devyniais skirtingais skirtukais.

„Facebook“ išleidžia naują programėlės „Messenger“ versiją: pokyčių gausybė

Pertekliniai priedai

Verta peržvelgti, kaip per keletą metų išsipūtė „Messenger“. Programėlėje atsirado skirtukai žaidimams, žmonėms, verslui. Taip pat – atskiras skirtukas draugams, kurie tuo metu yra įsijungę „Messenger“, grupėms, skambučių istorijai. Naujos žinutės rašymo mygtukas tapo mažu kvadratėliu šalia paieškos eilutės, o daugiausiai vietos išskirta mygtukui, kuriuo filmuojama ar fotografuojama. „Messenger“ struktūroje buvo ir nelabai aiški „dienos įvykių“ juostos versija, pavadinta „Day“, kuri kybojo visų jūsų pokalbių viršuje. Kaskart pasidalinus privačia nuotrauka „Messenger“ pasiūlydavo ją išplatinti ir viešai (ir kai kurie žmonės tą padarydavo visai netyčia).

Ilgainiui „Day“ funkcijos buvo atsisakyta, bet ją pakeitė „rinktiniai“ (reklaminiai) įrašai iš „Facebook“. Iš pradžių „Messenger“ buvo paprastas būdas susirašinėti „Facebook“ naudotojams, nelabai trukdantis užsiimti kitais dalykais kompiuterio ekrane. Tačiau 2014 metais buvo sukurta atskira susirašinėjimo programėlė, o produktui vadovauti buvo pasikviestas buvęs „PayPal“ prezidentas Davidas Marcusas.

Gigantiško socialinio tinklo vadovybė pradėjo stebėti konkurentus – ypač itin sėkmingą kinų „WeChat“ programėlę, kuri tapo skaitmeninės piniginės bei identifikavimo sistema – ir nusprendė, kad jiems tokių galimybių taip pat reikia.

„Per daugelį metų pridėjome nemažai funkcijų, tačiau dėl to „Messenger“ tapo nebe tokia paprasta programėle, kokia ji buvo kelionės pradžioje. Teko priimti sprendimą: ar ir toliau ant viršaus krauti naujas funkcijas, ar sukurti naują pamatą, kuris suteiktų galimybę naujas funkcijas pridėti paprastai ir netrikdančiai, naudojant kažką naujo, bet nenutolusio nuo savo šaknų“, – sakė vadovavimą „Messenger“ šiais metais perėmęs Stanas Chudnovsky.

Iššūkius, kylančius „Messenger“ kūrėjams, galima suprasti. Jų tikslas yra sukurti didelį verslą ganėtinai gausiai užpildytame susirašinėjimo pasaulyje, kuriame vykdyti veiklą tikrai nėra pigu. Tai nėra paprasta – štai programėlė „Snapchat“ pastaruoju metu sparčiai praranda vartotojus. Be to, nors vartotojai neretai mėgsta pasiskųsti dėl pernelyg išsipūtusios „Messenger“ programėlės, ja iki šiol naudojasi 1,3 mlrd. žmonių per mėnesį. Kai vartotojų kiekiai yra tokie dideli, net ir sunkiausiai randamą funkcionalumą gali naudoti milijonai vartotojų, todėl to, kas jau įdiegta, atsisakyti yra be galo sudėtinga.

Vartotojų reikalavimai

Tačiau kokių nors veiksmų imtis reikėjo. Atlikus „Facebook“ vartotojų apklausą išaiškėjo, kad 70 proc. jų mano, jog pagrindinė geros susirašinėjimo programėlės savybė yra paprastumas. Būtent dėl to ir buvo grįžta prie projektavimo lentos. Ir visos funkcijos, kurių nebuvo įmanoma tiesiog imti bei išnaikinti, buvo sujungti į atskirą erdvę.

Naujoji „Messenger“ programėlė, kurios išankstinę versiją jau buvo galima pamatyti gegužės mėnesį, per „Facebook“ kūrėjų konferenciją, devynis skirtukus užėmusias funkcijas konsolidavo į tris skirtukus. Tačiau tai neapsunkina funkcijų paieškos. Programėlės pirmajame skirtuke, kaip ir anksčiau, matysite savo pokalbius. Naujajame programėlės dizaine kiek daugiau baltos, tuščios erdvės, tačiau viename ekrane vis dar telpa tiek pat pokalbių gijų, kaip ir anksčiau.

Didysis fotografavimo/filmavimo mygtukas buvo pašalintas – jį pakeitė mažesnė fotoaparato piktograma šalia didelės žinutės išsiuntimo piktogramos. Centrinis programėlės skirtukas yra pavadintas „žmonės“ ir atlieka adresyno funkciją. Šiuo metu aktyviai „Messenger“ programėle besinaudojantys žmonės adresyne bus parodomi aukščiausiai, šalia jų vardo bus rankelės emodžis, leidžiantis draugui „pamojuoti“.

Naujojoje programėlės versijoje išliko ir senosios versijos siekis paskatinti žmones užmegzti kuo daugiau pokalbių, taigi programėle naudotis ilgiau. Tuo tikslu ekrane, „žmonių“ skirtuke, matysite ir ženklelį, kuriame esantis skaičius parodo, kiek tuo metu jūsų draugų yra įsijungę „Messenger“ (jį, beje, galima paslėpti).

Skirtuke „atrasti“ (angl. discover) rasite suslėptas kai kurias funkcijas, kurios anksčiau užimdavo vietą pagrindiniame ekrane – žaidimus, verslus ir „suasmenintą“ turinį, kuris nebūtinai bus įdomus jums. Be funkcijų konsolidavimo į stambesnius skirtukus, „Messenger“ kūrėjai šiek tiek pakoregavo ir individualius susirašinėjimus.

Dabar galėsite pokalbio lango spalvą pakeisti į gradientinę, besikeičiančią judant pokalbio žurnalu aukštyn ir žemyn. Be to, kiekvienam pašnekovui galima priskirti paties susigalvotą vardą. Norint žmogui paskambinti balsu ar balsu ir vaizdu, tereikia brūkštelėti per jo vardą dešinėn ir pamatysite reikiamas piktogramas. Ateinančiais mėnesiais „Messenger“ turėtų pasipildyti ir „tamsiuoju“ režimu.

Žinoma, susirašinėjimo galimybių funkcionalumas nėra apribotas – kaip ir anksčiau, galėsite siųsti tekstą, emodžius, balso žinutes, nuotraukas, vaizdo įrašus. O spustelėjus daugtaškio piktogramą pamatysite ir mažiau reikalingas „Messenger“ funkcijas: vietos dalijimosi, žaidimų, GIF paveikslėlių siuntimų, botų, priminimų. „The Verge“ žurnalistas atnaujintą ir supaprastintą „Messenger“ versiją įvertino labai teigiamai – dabar ji primena tuos laikus, kai „Messenger“ buvo tik tekstinių pranešimų rašymo programėlė, dar neapaugusi ne kiekvienam įdomių funkcijų sluoksniu ir neatitraukinėjanti naudotojo dėmesio į nereikalingus dalykus. Viso pasaulio vartotojus naujoji programėlės versija turėtų pasiekti per kelias artimiausias savaites.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama