Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 30 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 29 d. 17:47
KTU mokslininkai sukūrė dirbtinio intelekto įrankį depresijos diagnostikai
Lapkričio 29 d. 14:22
Išmanieji telefonai: kaip išsirinkti telefoną, turintį kokybišką ekraną?
Lapkričio 29 d. 11:19
Pajėgiausio prabangaus elektrinio visureigio belaukiant: „Range Rover Electric“ prototipai testuojami ypač karštame ore
Lapkričio 29 d. 08:27
Dirbtinis intelektas kūryboje: partneris ar konkurentas?
Lapkričio 28 d. 20:29
Finansiniai sukčiai metų pabaigoje itin aktyvūs: pateikė patarimus, kaip atpažinti apgaules ir neprarasti pinigų
Lapkričio 28 d. 17:23
Autorių teisių pokyčiai: kas turėtų gauti atlygį už dirbtinio intelekto sugeneruotą paveikslėlį? (1)
Lapkričio 28 d. 14:39
Nuo triukšmo gelbėjatės ausinukais? Vaistininkė – apie tinkamą jų naudojimą
Lapkričio 28 d. 11:23
Nuo idėjos iki grąžos: ko reikia, kad DI sprendimai atsipirktų?
Lapkričio 28 d. 08:27
Vagys savo aukas gali surasti pasitelkiant „Google“ žemėlapių programėlę, tačiau jūs galite užkirsti jiems kelią
Lapkričio 27 d. 20:30
Didiesiems metų išpardavimams įpusėjus būkite budrūs: populiariausia sukčių schema – įvelti kurjerius ir siuntų tarnybas
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Išaiškėjo, kiek gali pabrangti telefonai dėl „Google“ konflikto su Europos Sąjunga

Publikuota: 2018-10-23 12:21
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Leidinys „The Verge“ gavo konfidencialų kainyną, kuriame surašyta, kokių licencinių mokesčių „Google“ reikalaus iš išmaniųjų telefonų gamintojų, ketinančių prekiauti savo produktais Europos Sąjungoje. Kai kuriais atvejais sumos yra labai solidžios. Kainyne numatytas mokestis už galimybę įrenginius vartotojams pateikti su iš anksto įdiegtu „Google Mobile Services“ programėlių rinkiniu, kuriam priklauso ir „Google Play Store“ programėlių parduotuvė.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Leidinys „The Verge“ gavo konfidencialų kainyną, kuriame surašyta, kokių licencinių mokesčių „Google“ reikalaus iš išmaniųjų telefonų gamintojų, ketinančių prekiauti savo produktais Europos Sąjungoje. Kai kuriais atvejais sumos yra labai solidžios.

Kainyne numatytas mokestis už galimybę įrenginius vartotojams pateikti su iš anksto įdiegtu „Google Mobile Services“ programėlių rinkiniu, kuriam priklauso ir „Google Play Store“ programėlių parduotuvė. Kainos įsigalios įrenginiams, kurie bus aktyvuoti nuo 2019 m. vasario 1 dienos. Tiesa, tai nebūtinai reiškia, kad telefonai brangs arba gamintojai turės įrašyti licencinius mokesčius į savo nuostolių eilutę: „Google“ gamintojams pasiūlys ir atskirus susitarimus, numatančius pilną ar dalinį licencinių mokesčių padengimą, jeigu telefonuose ir toliau bus diegiama naršyklė „Chrome“ ir „Google“ paieška. Patys „Google“ šios nutekintos informacijos nekomentavo.

Išaiškėjo, kiek gali pabrangti telefonai dėl „Google“ konflikto su Europos Sąjunga

„Google“ licencijavimo sąlygos Europoje keičiamos dėl to, kad Europos Komisija uždraudė įmonei komplektuoti „Google Chrome“ ir „Google“ paieškos valdiklį (angl. widget) su likusiu programėlių rinkiniu. Iki šiol viešai nebuvo skelbiama, kokia bus būsimų licencijavimo mokesčių struktūra, tačiau nutekintas dokumentas atskleidžia, kad mokesčio dydis priklausys nuo šalies, kurioje telefonas parduodamas ir nuo telefono ekrano taškų tankio.

Europos ekonominės erdvės valstybės buvo sudalintos į tris lygius, kurių aukščiausiame yra Jungtinė Karalystė, Švedija, Vokietija, Norvegija ir Nyderlandai. Šioms valstybėms bus taikomi didžiausi mokesčiai: už įrenginius, kurių ekranuose taškų tankis yra didesnis nei 500 ppi, teks primokėti 40 JAV dolerių, jeigu ppi rodiklis yra tarp 400 ir 500, tai mokestis bus 20 dolerių, o jeigu mažesnis – 10 dolerių. Tuo tarpu žemiausiame lygyje atsidūrusios valstybės (jų sąrašo „The Verge“ nepateikia) mažiausias licencinis mokestis bus 2,5 dolerio. Išaiškinimo, dėl ko taškų tankis ekrane yra vienas iš licencinius mokesčius lemiančių veiksnių, nėra, tačiau tikėtina, kad šiuo rodikliu pasinaudota kaip bendru įrenginio kokybės bei kainos rodikliu: kuo didesnis taškų tankis, tuo brangiau telefonas kainuoja (pavyzdžiui, „Samsung Galaxy S9“ taškų tankis colyje yra 570).

Planšetėms bus taikoma visiškai kitokia licencijavimo kainodaros sistema – visose valstybėse ji bus vienoda, maksimalus licencijos mokestis bus 20 dolerių. Taip pat negalima atmesti tikimybės, kad kai kurie didesnieji gamintojai išsiderės palankesnes sąlygas, tačiau su naująja apmokestinimo struktūra artimai susipažinę asmenys sakė, jog tikimybė, kad gaunamos nuolaidos bus reikšmingo dydžio, yra menka.

Gamintojai, kurie į savo telefonus nediegs „Chrome“ naršyklės, gali ne tik atsimušti į licencinio mokesčio sieną – jie taip pat gali prarasti ir dalį pajamų, gaunamų už naršyklės naudojimą – tokią iniciatyvą, skatinančią gamintojus suteikti pirmenybę jų paslaugoms, „Google“ naudoja jau ganėtinai ilgą laiką. Pasitraukus iš šios skatinimo programos gamintojai, kurie savo įrenginiuose neįdiegia „Chrome“ naršyklės ir jos piktogramos neįsega itin gerai matomoje pradinio darbastalio vietoje, negaus dalies „Google“ pajamų, gaunamų už interneto paieškas.

Europos Komisijos reikalavimai, pateikti „Google“ po antimonopolinio tyrimo ir 4,34 mlrd. eurų dydžio baudos skyrimo, nenumato privalomo licencinio mokesčio reikalavimo, tačiau numato, kad „Google“ suskaidytų savo tradicinį programėlių rinkinį. Teismas išaiškino, kad „Google“, komplektuodami „Chrome“ naršyklę kartu su „Android“ operacine sistema, slopina inovacijas ir užkerta galimybes įrenginių gamintojams pasirašyti geresnes sutartis dėl kitų naršyklių ir paieškos paslaugų išankstinio diegimo.

Nepaisant rekordinio baudos dydžio, numatoma, jog reikalavimas išskaidyti programų paketą „Google“ paveiks labiau nei pati bauda. Tuo tarpu Europos Komisija programų paketo išskaidymą vertina kaip konkurencijos skatinimo būdą, kuriuo galima būtų ilgainiui sumažinti kainas vartotojams ir pateikti jiems daugiau galimybių rinktis. „Chrome“ ir paieškos langelis yra vienos svarbiausių priemonių, generuojančių „Google“ pelnus. Buvo priimtas sprendimas šias programėles pašalinus iš paketo jų praradimą kompensuoti kiekvieno įrenginio apmokestinimu, jeigu gamintojai savo klientams vis dar norės pateikti telefonus su kitų „Google“ programėlių rinkiniu.

Jeigu gamintojai šį paketą į savo įrenginius diegti norės, jie turės susimokėti licencinius mokesčius ir sudaryti atskirą susitarimą dėl „Chrome“ ir paieškos diegimo siekiant dalį šių mokesčių kompensuotis.

Tikimasi, kad didžioji dauguma gamintojų pasirinks ir toliau vienokiu ar kitokiu pavidalu bendradarbiauti su „Google“, nes būtent per „Google Play Store“ yra platinama didesnioji dalis „Android“ operacinei sistemai skirtų programėlių. Tad jeigu gamintojai norės į savo įrenginius iš anksto įdiegti „Facebook“, „Instagram“, „Snapchat“ ir kitas populiariausias interneto paslaugas, pats paprasčiausias būdas tą padaryti bus susimokant „Google“. Europos Komisijos sprendimo kritikai vertino jį kaip dar vieną mokestį, kuris bus perkeltas ant vartotojų pečių – panašu, kad naujasis licencijavimo mokestis jų nuogąstavimus patvirtina.

Viena iš esminių priežasčių, dėl kurių „Android“ pradėjo dominuoti pasaulinėje rinkoje – tai leidimas sistemą į įrenginius diegti nemokamai. Taip „Android“ įgijo milžinišką pranašumą prieš alternatyvias operacines sistemas, kurių diegimas gamintojams kainavo (pvz., „Microsoft Windows Phone“). O tikimybė, kad licencinis mokestis už „Google“ programėles pavirs aukštesnėmis įrenginio kainomis galutiniam vartotojui, yra labai didelė.


15min.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama