Kadaise „Microsoft“ „Xbox“ konsoles atnaujindavo kas keletą metų, bet dabar situacija atrodo kiek labiau komplikuota – vos per kelis metus kompanija išleido net tris konsoles, kurios atrodo beveik identiškai ir kurių pavadinimus skiria vos viena raidė. Kaip žinoti ką rinktis: „Xbox One“, „One S“ ar „One X“? Būtent į šį klausimą šiandien pabandysime atsakyti kartu su el. parduotuvės Pigu.lt ekspertais.
Pagrindiniai skirtumai – charakteristikose
Savaime aišku, „Xbox One“ yra seniausia ir mažiausiai galinga konsolė tarp šių trijų. Nors ji turi tokį patį procesorių, kaip ir „Xbox One S“, jos vaizdo plokštė yra kiek silpnesnė. Taip pat ši konsolė turi mažiausiai vidinės atminties ir lėčiausią Wi-Fi plokštę. Dėl mažesnės galios, „Xbox One“ nepalaiko ir 4K raiškos, bet tuo pačiu ši konsolė kainuoja mažiausiai.
Tuo tarpu „One S“ sveria mažiausiai ir yra šiek tiek galingesnė – nors turi tą patį procesorių ir tuos pačius 8 GB RAM, šios konsolės vaizdo plokštė yra kiek galingesnė, taip pat galite rinktis modelius su 1 TB ar 2 TB talpos kietuoju disku. Ji nepalaiko 4K raiškos žaidimų, bet bent jau galėsite mėgautis 4K raiškos vaizdo įrašais ar filmais, kas jau yra neblogai.
Na, o „Xbox One X“ yra kiek didesnė, sunkesnė ir pati brangiausia konsolė iš šių trijų. Tačiau tuo pačiu ji yra ir pati galingiausia, todėl jeigu norite pačių įspūdingiausių žaidimų, rekomenduojame rinktis būtent „Xbox One X“. Šis įrenginys turi galingiausią procesorių, pastebimai patobulėjusią vaizdo plokštę, net 12 GB RAM vietoje 8 GB ir 1 TB vidinės atminties. Dėl šių priežasčių „One X“ galima ne tik žiūrėti 4K raiškos vaizdo įrašus ar filmus, bet ir mėgautis 4K žaidimais. Taip, „One X“ kainuoja šiek tiek daugiau, bet ši konsolė turėtų jums tarnauti ilgiausiai.
Kiek jums rūpi dydis ir dizainas?
2016-aisiais išleista „Xbox One S“ konsolė yra mažesnė, tačiau galingesnė „Xbox One“ versija. Iš viso „Microsoft“ pavyko sumažinti korpusą net 40-čia procentų, taip pat „One S“ turi integruotą maitinimo bloką, tuo tarpu įprasto „One“ blokas yra išorėje – panašius maitinimo blokus turi ir nešiojami kompiuteriai.
Kompanija šiek tiek patobulino ir konsolės dizainą – liečiamas „One“ mygtukas pakeistas fiziniu mygtuku, todėl netyčinio konsolės išjungimo atvejai bus daug retesni. Pirmoji „One“ versija buvo kritikuota ir už tai, kad ją galima buvo pastatyti tik horizontaliai. Todėl „One S“ galima statyti ir vertikaliai – nedidelis, bet malonus privalumas. Jeigu turite „Windows 10“ kompiuterį bei kartais žaidžiate žaidimus ir juo, galėsite naudoti „One S“ valdymo pultelį, nes jis palaiko „Bluetooth“ bevielį ryšį.
Taigi, koks turėtų būti jūsų pasirinkimas?
Jeigu neturite jokios „Xbox“ konsolės arba naudojate televizorių, kurio maksimali raiška yra Full HD (1080p) ir jūs tiesiog norite nebrangios žaidimų konsolės, kuria naudodamiesi galėtumėte žaisti „Xbox“ žaidimus, įprastas „Xbox One“ yra tikrai logiškas pasirinkimas. Beje, jeigu jau turite „Xbox One“, nerekomenduojame naujintis į „Xbox One S“ ir vienintelis logiškas pasirinkimas tokiu atveju būtų rinktis „Xbox One X“. Nebent neturite 4K televizoriaus – tokiu atveju vis tiek geriausias pasirinkimas yra įprastas „Xbox One“.
Na, o jeigu turite 4K televizorių ir norite aukščiausios klasės žaidimų, „One X“ gali būti puikus pasirinkimas. Taip, ši konsolė kainuoja kiek brangiau, bet ji tarnaus tikrai ilgai. Na, o „One S“ verta rinktis tuo atveju, jeigu žaidimams neskiriate pirmenybės ir savo konsolę daugiausiai naudosite vaizdo įrašams, filmams žiūrėti.