Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 23 d. 17:14
DI žaidimų meškos paslauga arba lengviau asmeninių duomenų neišviliosi
Balandžio 23 d. 14:29
CPO LT ir UAB „NFQ Technologies“ kurs inovaciją viešuosiuose pirkimuose – pirmą tokią Europoje
Balandžio 23 d. 11:30
Atnaujinus ugdymo programas – spragos metodinėje medžiagoje ir skaitmeninių mokymosi aplinkų proveržis
Balandžio 23 d. 08:33
Išmanūs namai be streso: kaip technologijos padeda gyventi paprasčiau ir tvariau
Balandžio 22 d. 20:03
Asmeninis DI gydytojas, psichologas ir treneris – utopija ar ateitis?
Balandžio 22 d. 17:20
Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele
Balandžio 22 d. 14:44
DI kameros jau mato net ant kelių padėtus telefonus: kaip vairuotojams išmokti atsiplėšti nuo išmaniojo?
Balandžio 22 d. 11:14
Telefonas dingo, bet panikuoti neverta – ekspertas pataria, ką daryti
Balandžio 22 d. 08:12
Pasaulio ekonomikos forumas: talentų trūkumą Lietuvoje spręs perkvalifikavimas ir automatizacija
Balandžio 21 d. 16:54
Pažangūs sprendimai Turto banko pastatuose: sutaupyta 182 tūkst. eurų, automatizuotų sistemų sulauks dar daugiau objektų
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Misija įmanoma: karjeros IT startas – per 10 mėnesių

Publikuota: 2018-06-11 17:15
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Per artimiausius trejus metus Lietuvoje veikiančioms verslo įmonėms papildomai reikės daugiau nei 13 tūkst. informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų. Todėl talentams augti padeda jėgas suvienijusios asociacijos INFOBALT ir „Tech City Lithuania“, profesinės mokyklos bei verslo įmonės.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Per artimiausius trejus metus Lietuvoje veikiančioms verslo įmonėms papildomai reikės daugiau nei 13 tūkst. informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų. Todėl talentams augti padeda jėgas suvienijusios asociacijos INFOBALT ir „Tech City Lithuania“, profesinės mokyklos bei verslo įmonės. Birželį startavo priėmimas į nemokamą persikvalifikavimo programą, suteikiančią galimybę per mažiau nei metus tapti pradedančiuoju programuotoju ir taip pradėti naują profesinį kelią.

Misija įmanoma: karjeros IT startas – per 10 mėnesių

Atrankos komisija – ir būsimi darbdaviai

Kartu su vasara prasidėjo ir du mėnesius truksianti atranka į jau penktus metus JAVA programuotojus ir testuotojus rengiančią programą „Akademija.IT“. Šiais metais programa plečiasi – specialistams reikalingas kompetencijas bus galima įgyti ne tik Vilniuje, bet ir Kaune – abiejuose miestuose renkamos grupės, į kurias bus priimta po 25 talentus. Kandidatai, norintys prisijungti prie „Akademija.IT“ programos, turės išlaikyti bazinį programavimo žinių ir logikos testą, taip pat vyks pokalbis su atrankos komisija, kurios nariai – IRT sektoriuje veikiančių bendrovių atstovai.

Atrankos etapą sėkmingai praėję motyvuoti talentai turės galimybę programavimo įgūdžius tobulinti intensyviuose 10 mėn. trukmės kursuose. Prie jų organizavimo prisideda ir verslo įmonės – jų atstovai veda dalį mokymų, vertina testus ir praktinius darbus. Jaunieji specialistai taip pat priimami į 3 mėn. apmokamą praktiką, kuri tuo pačiu yra ir kursų dalis, ir bandomasis laikotarpis konkrečioje įmonėje.

„Šiuo metu IRT sektoriuje veikiančioms verslo įmonėms papildomai reikėtų bent ketvirtadalio darbuotojų, skaičiuojant nuo esamo jų skaičiaus. Specialistų paklausa nuolat auga ir per ateinančius trejus metus viršys 13 tūkst. Sektoriuje atsiveriančios perspektyvos nulemia, kad net iki 100 proc. programą „Akademija.IT“ baigusių specialistų tolesnės karjeros siekia pagal įgytą arba jai labai artimą kvalifikaciją“, – sako Paulius Vertelka, INFOBALT direktorius.

Naujai atrasta aistra – kodo rašymas

Vienas iš sėkmingai persikvalifikavimo programą „Akademija.IT“ baigusių absolventų – Martynas Sipavičius. Vaikinas, anksčiau savo karjerą siejęs su ekonometrija bei statistika, jau universitete susidomėjo programavimu, o paskaitos ir savarankiškas mokymasis suteikė žinių įveikti pirmąjį savo programavimo iššūkį darbe. Čia M. Sipavičius pabandė suprogramuoti įrankį, palengvinantį kasdienį jo bei kolegų darbą ir būtent programos kodo rašymas buvo tai, kas patiko labiausiai ir tai, ką jis suprato norintis daryti ateityje. Todėl prieš dvejus metus į akademiją įstojęs M. Sipavičius tikėjosi greitai įgyti žinių, būtinų darbui aukštus reikalavimus keliančiose programavimo paslaugų įmonėse

„Norint sėkmingai baigti programą, reikėjo laikytis griežtos disciplinos ir atkakliai bei nuosekliai mokytis, nepamiršti iniciatyvos. Tačiau intensyvių kursų iššūkiai nublanko prieš sukauptas žinias ir įgytus įgūdžius. Dabar pastebiu, kad programuotojo darbas yra nuolatinis tobulėjimas ir mokymasis. Tiek darbo rinkoje, tiek ir bet kurioje įmonėje reikia nuolat augti kaip programuotojui ir kaip specialistui“, – sako po praktikos karjerą kompanijoje „EIS Group Lietuva“ tęsiantis M. Sipavičius.

Programą „Akademija.IT“ organizuoja asociacija INFOBALT, „Tech City Lithuania“, Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras ir Kauno informacinių technologijų mokykla. Programos partneriai: kompanijos „EIS Group Lietuva“, „Telesoftas“, „Forbis“, „Metasite Business Solutions“, „Baltic Amadeus“ ir „Elsis PRO“.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama