Bitkoinai jau ne vienerius nuolat pasirodo naujienų portalų antraštėse ir yra vienas iš dažniausia ieškomų raktažodžių paieškos sistemose, o pastaru metu šis procesas dar labiau suaktyvėjo. Tačiau, galbūt, kai kurie internautai dar nesupranta kam aplamai reikalinga kriptovaliuta. Ji suteikia daug galimybių tiek greito uždarbio ieškotojams, tiek investuotojams, be to tinka mažiau rizikuoti linkusiems vartotojams, kurie nežino, kas yra bitkoinai ir kam jie reikalingi.
Lėšų saugojimas – geriausias atsakymas į klausimą, kam reikalingas bitkoinas. Jei analizuosime kriptovaliutos kursą dolerio atžvilgiu diagramoje ilguoju periodu pastebėsime didelį augimą: gegužės 3 d. BTC kaina viršijo 9 tūkstančius JAV dolerių. Visos tendencijos rodo, kad kriptografinės valiutos poreikis turi potencialo augti labai greitai, o po kelių metų gali tapti rimtu žaidėju tarptautinių mokėjimų rinkoje. Kur geriau saugoti bitkoinus klausimas yra dviprasmiškas ir čia ypač svarbu tinkamai pasirinkti patikimą ir gerai žinomą paslaugų teikėją. Dar geriau, nei tiesiog laikyti elektroninėje piniginėje kriptovaliutą yra investuoti į bitkoinų kasimą, nes tuomet jų kiekis didėja.
Atsižvelgiant į bitkoinų kiekio apribojimą sistemoje (21 mln.), dėl elektroninių pinigų paklausos didėjimo jų vertė, tikėtinai, išaugs. Kitas dalykas yra tas, kad jūsų kompiuterio saugumo reikalavimai gerokai padidėja, nes visi pervedimai sistemoje negali būti anuliuoti. Tiesą sakant, pradinis apribojimas ir padengia bitkoinus – tikimybė, kad jūsų indėliai ilgainiui nuvertės iš esmės nėra didelė, todėl verta jau dabar pagalvoti apie tai, kaip saugoti kriptovaliutą.
Kita paskirtis – atlikti tarptautinius mokėjimus. Savarankiškų ir nuotolinių darbuotojų aplinkoje atsiskaitymas bitkoinais jau tapo įprastas, nes tai pigu, patikima ir sąlyginai anonimiška. Bitkoino veikimo principas pagrįstas decentralizavimu ir galingu šifravimu. Tai yra labai paprastas procesas: net tie, kurie nesupranta kas yra elektroniniai pinigai jais pasinaudoti gali išmokti per keletą minučių. Asmeniškai prieš keletą dienų teko pirkti Rusijoje, o bankas už pervedimą paprašė 22 €. Nuėjau į savo BTC krepšelį ir apmokėjau už 0,70 € komisinius.
Mokėkite už paslaugas bitkoinais. Šiuo metu naudojant BTC galima atsipirkti „Dell“, „Microsoft“ ir „Amazon“, jau nekalbant apie tūkstančius mažesnių parduotuvių visame pasaulyje. Europos Sąjungos šalyse, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, taip pat Tolimuosiuose Rytuose jais jau galima lengvai sumokėti už maistą, drabužius, automobilius ir netgi nekilnojamą turtą – bitkoinas pasaulyje yra labai paklausus. Net Lietuvoje pirmąja kriptovaliutą jau priima nemažai pardavėjų.
Žaiskite azartinius lošimus, dalyvaukite sporto lažybose, naudoti prekybai vertybinių popierių biržose, net jei jų tiesiog nėra šalyje. Čia viską riboja tik įvairių projektų kūrėjų vaizduotė ir kriptovaliutos galimybės. Galų gale, kas yra bitkoinas paprastais žodžiais? Gebėjimas išleisti pinigus pakankamai anonimiškai ir greitai.
Bikoinų trūkumai
Kriptovaliutos turi ir trūkumų, kurios būtina žinoti. Jei virusas ištrins Jūsų bitkoinų piniginės failą (tai taikoma sąskaitoms, kurios yra vietiniame įrenginyje) arba įsilaužėliai galės susekti slaptažodį – jūsų pinigai gali būti prarasti negrįžtamai. Čia taip pat turėtų būti priskirta ir gana daug užimamos vietos: transakcijų blokas užima daugiau nei 130 GB. Tai yra kriptovaliutos struktūros pasekmė. Saugi sinchronizacija (duomenų bazės atnaujinimas) taip pat užtruks šiek tiek laiko, o tai turės įtakos operacijos patogumui.
Jei nusprendėte investuoti pinigus į BTC, turite susitaikyti su tuo, jos dėl paklausos trūkumo jo kaina gali kristi. Kriptografinės valiutos kainą daugiausia nulemia kapitalizacija ir paklausa. Pastaruoju metu bitkoino kaina stabilizuojasi, nes į rinką ateina stambus žaidėjai, o silpni investuotojai po nesėkmingų bandymų praturtėti iš jos pasitraukia.
Kitas trūkumas yra tai, kad praradus kriptovaliutą dėl slaptažodžio vagystės ar sukčiavimo susigrąžinti lėšas bus sudėtinga. Niekas neturi pakankamai galimybių ir įgaliojimų atlikti atvirkštinę bitkoino transakcijos operaciją.