Savo kompiuteryje dažniausiai laikome daugybę svarbios ar sentimentalios informacijos, todėl pravartu ją laikyti keliose skirtingose vietose. Tam dažniausiai pasitelkiamos virtualios duomenų saugyklos, tačiau jei norite turėti ir fizinę jų kopiją, teks įsigyti išorinį kietąjį diską (HDD). Visgi, tokia užduotis yra kur kas sunkesnė, nei gali pasirodyti iš pradžių – tam, kad priimtumėte teisingą sprendimą, teks apsvarstyti kelis svarbius aspektus.
1. Talpa. Šiuo atveju viskas labai paprasta – kuo daugiau informacijos turite, tuo didesnio disko Jums reikės. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kokią informaciją jame laikysite: laiškams ar kitiems tekstiniams dokumentams užteks ir mažesnės talpos, tačiau jei ketinate saugoti muziką, vaizdo įrašus ar kitus daugiau vietos užimančius failus, atitinkamai bus reikalingi kur kas talpesni kietieji diskai.
2. Greitis. Nors tai nėra esminis pasirinkimo kriterijus, visgi, jei pakankamai dažnai teks kelti didesnės apimties informaciją, tikrai norėsis tai padaryti kaip įmanoma greičiau. HDD greitį galima įvertinti atsižvelgiant į jungties tipą – USB 3.0 ar kiti naujesni modeliai bus kur kas efektyvesni nei, pavyzdžiui, USB 2.0, tačiau svarbu įsitikinti, kad jį galėsite pritaikyti prie savo turimo kompiuterio. Tad jeigu nesinori pernelyg daug gilintis į šį aspektą, rekomenduojama tiesiog tarpusavyje palyginti kelių skirtingų įrenginių efektyvumą.
3. Kompaktiškumas. Tiems, kurie ketina išorinį kietąjį diską naudoti tik namuose ar darbe, ši savybė nėra tokia aktuali, tačiau jei planuojate jį pasiimti su savimi keliaudami į kitą vietą, turėtumėte atsižvelgti į šio prietaiso svorį ir dizainą. Kietieji diskai gali sverti kelis šimtus gramų ar net kelis kilogramus, tad nesunku nuspėti, kuris iš jų būtų patogesnis Jūsų kelionėms. Gausų įvairių dydžių išorinių kietųjų diskų (HDD) pasirinkimą rasite Pigu.lt internetinėje parduotuvėje.
4. Saugumas. Kai kurie kietieji diskai veikia tiesiog kaip Jūsų duomenų laikmenos, tačiau galima atrasti ir daugiau funkcijų siūlančių variantų – tokie įrenginiai dažniausiai kainuoja šiek tiek daugiau, tačiau suteikia informacijai papildomą apsaugą. Ne mažiau svarbu kietąjį diską apsaugoti išoriškai – tuomet galima rinktis tvirtesnį, smūgiams atsparų korpusą ar įsigyti HDD tinkamą dėklą, kuris ypač pravers ketinantiems jį pasiimti kartu su savimi.
5. Pritaikymo galimybės. Dar kartą sugrįžkime prie jungties tipo ir kietųjų diskų suderinamumo – būtent nuo šių aspektų priklauso, ar iš tikrųjų galėsite išnaudoti visas šio prietaiso galimybes ir saugiai laikyti visą reikalingą informaciją. Tad turėtumėte atsižvelgti į savo kompiuterio modelį ir atidžiau susipažinti su pasirinkto HDD galimybėmis. Neapsigaukite – kai kurie USB 3.0 jungtį turintys kietieji diskai gali būti suderinami su USB 2.0, tad net ir turėdami senesnį kompiuterį, galėsite surasti jam tinkamą pakankamai spartų kietąjį diską.
Renkantis šį įrenginį, svarbu atsižvelgti ir į kainą, kuri priklauso nuo visų aukščiau išvardintų veiksnių. Tad jeigu Jus domina paprastesni, minimalios talpos išoriniai kietieji diskai, juos galėsite įsigyti itin pigiai, tačiau už papildomas galimybes atitinkamai teks sumokėti šiek tiek daugiau, todėl galima teigti, kad pasirinkimas iš esmės priklausys nuo to, kokiems tikslams ketinate naudoti kietąjį diską.