Stacionariuosius kompiuterius ėmus keisti nešiojamais kompiuteriais buvo manoma, jog technologinis progresas toliau siekti tiesiog nebegali – mat nebėra kur. Vėliau, atėjus išmaniųjų telefonų populiarumo bangai, rinkai buvo pristatyti planšetiniai kompiuteriai, kurie, deja, savo funkcionalumu taip ir nesugebėjo pralenkti nešiojamųjų kompiuterių. Tačiau čia dar ne pabaiga. Kompiuterinės technikos gamintojai kaipmat suprato, kur išties yra kompiuterijos ateitis. Hibridiniai, vadinamieji „du viename“ ar „2in1“ kompiuteriai – tai planšetė ir nešiojamasis kompiuteris viename. Žinoma, mėgstantiesiems žaisti kompiuterinius žaidimus, tokių kompiuterių galingumas nėra pakankamas, o tai greičiausiai ir yra pagrindinė priežastis, dėl kurios iki šiol neišnyko stacionarieji kompiuteriai. Tačiau naudojant kompiuterį asmeniniams ar darbo reikalams, hibridinis kompiuteris gali būti puikus pasirinkimas.
Kuo išsiskiria hibridiniai kompiuteriai?
Tiems, kuriems neteko susidurti su šia technologine inovacija, gali kilti galybė klausimų, kas yra tie hibridiniai kompiuteriai. Tai tiesiog nešiojamasis kompiuteris su liečiamu ekranu, kurį greitai galima transformuoti į paprasčiausią planšetę. Kai kurie modeliai leidžia tai padaryti tiesiog verčiant ekraną, kiti reikalauja ekraną „atsegti“ nuo klaviatūros. Tokio tipo kompiuteriai įprastai yra labai lengvi ir kompaktiški, tad itin praverčia tiems, kuriems tenka dirbti keliaujant. Žinoma, šiai dienai jie yra brangesni, nei įprasti nešiojamieji kompiuteriai, tačiau žvelgiant į ateitį, tai bus tikrai nuostabus pirkinys. Hibridinio kompiuterio kaina svyruoja nuo 300 iki 3000 JAV dolerių, tad prieš išleidžiant tokią pakankamai didelę pinigų sumą derėtų gerai išanalizuoti šių kompiuterių rinką ir žinoti, ką pirkti. Todėl portalas „TechRadar“ pristato savo skaitytojams 10 jų manymu geriausių hibridinių kompiuterių modelių ir kviečia susipažinti ne tik su jų privalumais, bet ir trūkumais.
1. HP Spectre x360 – plonas, lengvas ir gražus.
Pagrindiniai privalumai: itin plonas ir stilingas, patogi naudoti klaviatūra.
Trūkumai: nėra SD kortelių skaitytuvo, ypatingai plonas kompiuterio padas.
Šis kompiuteris taip pat turi net 4 garsiakalbius, kurie užtikrina naudotoją apgaubiantį garsą. X360 modelio kompiuteris taip pat pasižymi ir puikia baterijos talpa, kuri leidžia kompiuterio ar planšetės aplinkoje naudoti jį daugiau nei 8 valandas.
2. Microsoft Surface Book i7 – senas dizainas, tačiau naujos savybės.
Pagrindiniai privalumai: puiki grafika ir itin ilgai veikianti baterija.
Trūkumai: pakankamai didelė kaina už mažos vidinės ir operatyviosios talpos kompiuterį.
Tai nėra pirmasis „Surface Book“ serijos gaminys. Tačiau pastarasis turi net 30 procentų geresnę grafiką, nei jo pirmtakas. Baterijos veikimo laikas – net 9 valandos 16 minučių. O pagrindinį trūkumą, t. y. vidinės atminties stoką, galima greitai išspręsti naudojant papildomą SSD atminties kortelę.
3. Samsung Notebook 7 Spin – universalus ir daug galintis modelis.
Pagrindiniai privalumai: puiki vertė, HDR ekranas.
Trūkumai – didokas svoris ir netobula grafika. Kalbant apie šio kompiuterio išvaizdą, jis tikrai nenusileidžia „MacBook“ kompiuteriams, tačiau yra perpus pigesnis.
Ieškantiems tobulo kainos ir kokybės santykio, šį „Notebook 7 Spin“ modelį tikrai verta apsvarstyti.
4. Microsoft Surface Book – pirmasis „Windows 10“ hibridinis kompiuteris.
Pagrindiniai privalumai: futuristinis dizainas ir siūlės tarp ekrano ir klaviatūros nebuvimas.
Trūkumai: prastas baterijos veikimo laikas, vis dar atliekami sistemos atnaujinimai.
Šis „Microsoft Surface Book“ kompiuteris buvo pristatytas dar 2015-aisiais metais ir buvo vienas pirmųjų rinkoje pasirodžiusių hibridinių kompiuterių. Šiandien, po dvejų metų, jis vis dar yra vienas iš geriausių „du viename“ modelių, kuriuos galima įsigyti. Tai vienas galingiausių ir ploniausių įrenginių, palaikančių „Windows 10“ operacinę sistemą.
5. Asus ZenBook Flip UX360 – planšetės neprimenantis hibridinis kompiuteris.
Pagrindiniai privalumai: visą dieną veikianti baterija, erdvi klaviatūra.
Trūkumai: ekrano lankstumas neigiamai veikia korpuso tvirtumą, labai daug atspindžių.
Ankstesnysis „Asus“ modelis, „ZenBook Flip UX305“ buvo kone „MacBook Air“ pigesnis prototipas. Šį kartą nuspręsta perkelti hibridinį kompiuterį į visai naują lygį ir aprūpinti jį tuo, ko dažniausiai trūksta planšetėms. Šiame kompiuteryje galima rasti visas įmanoma USB jungties (nuo USB-A iki USB-C), „micro HDMI“, „micro SD“ kortelių skaitytuvą. Ir nors tai yra vienas ploniausių įrenginių, jis pasižymi pakankamai dideliu svoriu.
6. HP Spectre x360 15
Pagrindiniai privalumai: puiki klaviatūra, įspūdingas dizainas.
Trūkumai: prastas baterijos veikimo laikas, pelės valdiklis kliūva rašant klaviatūra.
Vienas pagrindinių išskirtinumų – blizgus auksinio atspalvio paviršius atrodo išties prabangiai, o 15 colių ekranas leidžia kompiuteriu naudotis visur ir visada.
7. Dell Inspiron 13 7000 2-in-1
Pagrindiniai privalumai: puiki baterija, geros kokybės liečiamas ekranas.
Trūkumai: papildomų jungčių stoka ir prastas garsas.
Naudojant kompiuterį tik darbui – tai išties puikus pasirinkimas. 13 colių ekranas leis pakankamai laisvai naudotis tiek nešiojamu, tiek ir planšetiniu kompiuteriu.
8. Lenovo Yoga 910
Pagrindiniai privalumai: didelis ekranas ir puikūs garsiakalbiai.
Trūkumai: greitai užkaista ir turi ganėtinai prastą bateriją.
Baterija, laikanti vos 4,5 valandos, padaro išties nedaug žalos šiam hibridiniam kompiuteriui. Šio modelio kompiuteris yra vienas iš nedaugelio, kurie vis dar turi klasikinę USB jungtį, tad jis vis dar yra itin funkcionalus.
9. Lenovo Yoga 900S
Pagrindiniai privalumai: puikus baterijos veikimo laikas, nuostabus dizainas.
Trūkumai – silpnoka klaviatūra ir išties blogiausios oficialiai pateikiamos charakteristikos.
Savo kainos kategorijoje „Lenovo Yoga 900S“ vis dar yra vienas geriausių pasirinkimų.
10. HP Elite x2 1012 G1
Pagrindiniai privalumai: puikiai veikiantis pelės valdiklis, itin ryškus ekranas.
Trūkumai – prastas baterijos gyvavimo laikas.
HP, gamindami planšetes, atlieka 12 etapų streso testą. Šio modelio hibridinis kompiuteris taip pat atitinka visus reikalavimus, tad įsigijus jį tikrai nebus nusivilta.
Tikimasi, kad kompiuterių gamintojai nenustos ieškoti naujų sprendimų ir greitu metu pasiūlys dar inovatyvesnius kompiuterius. O iki tol telieka išbandyti hibridinius kompiuterius ir įvertinti jų pranašumus.