Lietuvos įmonės pradeda kelti didesnius tikslus jų naudojamoms informacijos technologijoms (IT) – jos turi ne tik užtikrinti sklandžią įmonės veiklą ir didinti efektyvumą, bet ir tiesiogiai daryti poveikį finansiniams rezultatams. Tai atskleidė didžiausios Baltijos šalyse IT konsultacijų ir paslaugų bendrovės „Alna Intelligence“ atlikta ekspertinė Lietuvos įmonių vadovų apklausa.
Net 73 proc. apklausoje dalyvavusių įmonių vadovų nurodė, kad jų versle naudojamos informacijos technologijos yra priemonė įmonei daugiau uždirbti. Tuo tarpu 18 proc. vis dar mano, kad IT – daug sąnaudų reikalaujanti sritis.
Pasak „Alna Intelligence“ direktoriaus Kazimiero Tonkūno, šie rezultatai rodo, kad Lietuvos įmonių vadovų požiūris į IT paskirtį ir įtaką verslui pamažu keičiasi. „Dar visai neseniai daugeliui šalies įmonių vadovų IT buvo tik įprastas darbo įrankis, kuriam įsigyti ar atnaujinti buvo skiriamas tam tikras biudžetas. Tačiau dabar įmonės aktyviau ieško efektyvių IT ūkio valdymo būdų ir IT naudoja pagrindiniams verslo tikslams siekti“, – sakė jis.
Didžioji dalis (70 proc.) apklaustų vadovų patvirtino ir tai, kad šiuo metu IT daro poveikį jų vadovaujamų įmonių finansinių rezultatų gerėjimui.
Klausiami, ar naudojasi specializuotų bendrovių teikiamomis IT paslaugomis, 60 proc. vadovų atsakė, kad perka kai kurias paslaugas, o kas trečias nurodė, kad visą IT ūkio valdymą yra patikėję IT paslaugų bendrovėms. Tokios bendrovės yra samdomos daugiausiai dėl galimybės pasinaudoti jų patirtimi ir kompetencija (26 proc.), kitos svarbios priežastys – verslo procesų optimizavimas ir nepakankami vidaus resursai (po 23 procentus). Maždaug ketvirtadaliui apklaustųjų aktualus ir sąnaudų mažinimas bei finansinių bendrovės rezultatų gerinimas.
Didžioji dalis bendrovių (35 proc.) investicijoms į IT ūkį per metus skiria nuo 100 tūkst. iki 200 tūkst. litų. Tiesa, net 7 proc. įmonių IT ūkiui per metus atseikėja net 5–10 mln. litų.
Apklausa taip pat parodė, kad įmonės daugiausiai investuoja į programinės įrangos įsigijimą ir atnaujinimą, verslo valdymo sistemų projektavimą ir diegimą. Trečioje vietoje pagal skiriamų investicijų dalį – IT ūkio priežiūra ir aptarnavimas.