Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 4 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 4 d. 20:23
„Hyundai“ pristato „Initium“ – naujos kartos vandenilio kuro visureigį
Lapkričio 4 d. 17:23
KTU mokslininkas apie DI ir automatizacijos paradoksą: pakeisdamos žmogų, jos kuria naujas darbo vietas
Lapkričio 4 d. 14:55
Rizikos zona ar galimybės verslui? Kokios grėsmės tyko naudojančių dirbtinį intelektą
Lapkričio 4 d. 11:33
„NanoAvionics“ palydovas nufotografavo Lietuvą iš kosmoso – skriejo aukščiau nei Tarptautinė kosminė stotis
Lapkričio 4 d. 08:23
„Volvo Trucks“ pristato naujos kartos saugumo sistemas pėstiesiems ir dviratininkams apsaugoti
Lapkričio 3 d. 17:23
Žaliasis vandenilis pramonėje: Lietuvos ir Vokietijos mokslininkai siūlo aplinkai nekenksmingą technologiją
Lapkričio 3 d. 11:29
Patarė, kaip išsirinkti EV įkrovimo stotelę: efektyvumą garantuoja tinkama elektromobilio ir įkroviklio kombinacija
Lapkričio 2 d. 17:35
Lietuvos ateities transportas: nuo skraidančių automobilių iki 240 km/h lekiančių traukinių
Lapkričio 2 d. 11:19
„Adobe“ vieną iš savo programų padarė nemokama
Lapkričio 1 d. 17:43
Tikroji energetinė laisvė – globaliai konkurencingos kainos
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Interneto svetainei būtini namai

Publikuota: 2006-08-29 07:17
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Elvinas Piliponis
Aut. teisės: el. paštas ©Lietuvos Rytas, UAB
Inf. šaltinis: el. paštas Kompiuterija – PC World

HTML dokumentai ir iliustracijos interneto svetaine tampa tik tada, kai juos gali skaityti ne tik autorius, bet ir kiti internautai, apsilankę viešoje tarnybinėje stotyje. Kur įkurdinti svetainę? Kokį varda jai parinkti? Kaip įkelti tinklalapio failus į serverį? – į šiuos ir kitus klausimus, su kuriais susidursite, nusprendę suręsti savo internetinius „namus“, atsakys šis straipsnis.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

HTML dokumentai ir iliustracijos interneto svetaine tampa tik tada, kai juos gali skaityti ne tik autorius, bet ir kiti internautai, apsilankę viešoje tarnybinėje stotyje.

Kur įkurdinti svetainę?

Svetainę galite įkurdinti nuosavoje arba nuomojamoje tarnybinėje stotyje. Jei turite kompiuterį, galintį veikti visą parą, taip pat naudojatės nuolatiniu didelės spartos ryšiu ir išoriniu IP adresu, tarnybinę stotį puikiausiai įrengsite ir patys. Turėdami nuosavą WWW tarnybą, galėsite patikrinti, ar svetainė gerai parengta. Netinkamai susietus svetainės dokumentus ar neveikiančias nuorodas geriau sutvarkykite patys, nelaukdami svetainės lankytojų pastabų.

Jei norite asmeninės WWW tarnybos, į kompiuterį įdiekite „Internet Information Server“ (pateikiama drauge su „Windows“ sistemomis) ar „Apache HTTP Server“ tarnybinę programą (ji tinka visoms populiariausioms operacinėms sistemoms). Jei planuojate kurti dinaminę svetainę PHP programavimo kalba, galite iš karto rinktis „Apache“, „MySQL“ ir PHP rinkinius: „EasyPHP“, „PHPDevServer“.

Nemažai Lietuvos internautų naudojasi kintamus adresus suteikiančių interneto tarnybų paslaugomis. Jei interneto paslaugų teikėjas nedraudžia (sudaryta sutartis ar (ir) ribojama paslauga), turint kintamą adresą galima įrengti nuosavą tarnybinę stotį. Dinaminių DNS vardų paslaugas teikiančios bendrovės jūsų pasirinktą nekintamą vardinį interneto adresą susies su kiekvieną kartą pasikeitusiu IP adresu. Šias paslaugas siūlo www.dyndns.com, www.dynuip.com, www.no-ip.com, www.mtgsy.net.

Paprastai nemokamai suteikiamas tik trečiojo lygmens domeno vardas, priklausantis vienam iš bendrovės domenų (.dyndns.com, .homelinux.net, .dynuip.com ir pan.). Už nuosavą domeną ar papildomas paslaugas reikia mokėti.

Nesvarbu, kokią operacinę sistemą ar tarnybines programas pasirinksite, žinokite, kad tarnybinės stoties saugumu vis tiek teks rūpintis. Jei planuojate naudoti „Windows“ ir „Internet Information Server“, visas spragas būtina ypač atidžiai užlopyti.

Jei nenorite patys diegti ir administruoti tarnybinės stoties, galite naudotis tuo užsiimančių bendrovių paslaugomis, tačiau prieš tai nepamirškite pasidomėti nemokamų paslaugų ribojimais. Paprastai nemokamai įkurdintose svetainėse rodomi bendrovės reklaminiai skydeliai, taip pat ribojamas duomenų srautas ar tarnybinėje stotyje laikomos informacijos kiekis.

Jei pageidaujate papildomų paslaugų („Perl“, PHP ar duomenų bazių suderinamumo) ar savo svetainėje nenorite matyti reklamų, pasirenkite už tai mokėti papildomai. Šių paslaugų kaina svyruoja nuo keleto iki keliasdešimt litų per mėnesį. Siūlome apsilankyti „Kompiuterijos“ diskusijų forume, kurio dalyviai yra surinkę nemažai informacijos apie šias paslaugas.

Svetainė atpažįstama pagal vardą

Kitas svarbus žingsnis – svetainės vardo pasirinkimas. Svetainės vardas turėtų būti lengvai įsimenamas ir trumpas. Nemokamai greičiausiai jums pavyks užregistruoti tik trečiojo lygmens domeno vardą (pvz., vardas.dnsalias.com), o antrojo lygmens reikės pirkti. Tiesa, nepamirškite, kad nemokamai gautas vardas jums nepriklauso, tad jo galite labai greitai netekti. Pavyzdžiui, staiga išpopuliarėjus jūsų svetainei, vardą suteikusi bendrovė gali sumanyti jį parduoti kitam internautui, pasiūliusiam daugiau pinigų.

Dėl .lt domeno kreipkitės į „DomReg“, o norėdami įsigyti .com, .net, .biz ir panašius domenus, interneto paieškos sistemos laukelyje parašykite „register domain name“ – atversite didelį tuo užsiimančių bendrovių sąrašą. Jei norite, svetainei galite suteikti ne vieną, o keletą adresų, kuriais bus pasiekiama jūsų svetainė.

Svetainės adresą ir pačią interneto svetainę gali prižiūrėti skirtingos tarnybinės stotys – viskas priklauso nuo jūsų pasirinkimo ir bendrovių teikiamų paslaugų. Žinoma, užsisakius visas paslaugas vienoje bendrovėje, svetainę administruoti kur kas paprasčiau.

Kaip įkelti svetainę?

Dokumentus į tarnybinę stotį galima įkelti įvairiais būdais ir priemonėmis. Atsižvelgiant į tarnybinę stotį, tai galima padaryti FTP, HTTP, SFTP ar kokiu nors kitu tinklo protokolu, kuriuo iš kompiuterio į tarnybinę stotį bus įkelta informacija.

Vienas populiariausių ir patogiausių būdų – naudoti FTP ar analogišką rinkmenų perdavimo protokolą, svetainę taip pat galima įkelti pasitelkus atskiras FTP programas ar vidines HTML rengyklių funkcijas, paprastai vadinamas „Web Publishing“, „Site Management“ ir pan. Deja, NVU rengyklės svetainių valdymo funkcijos kol kas dar labai netobulos, tad jei svetainei kurti pasirinkote šią programą, verčiau naudokite papildomą FTP kliento programą. Neretai rinkmenų tvarkyklės, tokios kaip „Total Commander“, „Servant Salamander“, „Far Manager“, „Krusader“, taip pat turi savą FTP kliento paprogramę.

„Windows“ FTP kliento programos

„Linux“ FTP kliento programos

  • gFTP – nemokama programinė įranga, įtraukta beveik į visus bendrojo pobūdžio „Linux“ rinkinius.
  • IglooFTP pro – komercinė programa.

Prisijungimo duomenis nurodykite pasirinktos programos prisijungimo nuostatų lange. Šią informaciją (tarnybinės stoties adresą, vartotojo vardą ir slaptažodį) jums turi pateikti svetainių įkurdinimu užsiimanti bendrovė.

Jei jūsų kompiuteris apsaugotas interneto užkarda (firewall), norėdami sėkmingai dirbti rinkitės pasyvųjį režimą (passive mode).

Kai kurios tarnybinės stotys riboja vienalaikių prisijungimų skaičių, todėl vienu metu patartina siųsti tik vieną rinkmeną ar riboti ryšių skaičių (do one transfer at a time, limit number of concurrent connections nuostatos).

FTP protokolu perduodami nešifruoti duomenys, todėl kartais vietoj FTP pasirenkami SFTP, SCP ar kiti saugūs rinkmenų perdavimo protokolai.

Dauguma FTP programų yra suderinamos ir su duomenis šifruojančiais rinkmenų protokolais.

Daugelis įkurdinimo paslaugų teikėjų svetainei administruoti siūlo interneto sąsają. Puikus to pavyzdys – „CPanel“ sistema, leidžianti administruoti visas vartotojui leistinas svetainės nuostatas: el. paštą, vartotojus, svetainės rinkmenas, statistiką ir t. t.

Paslaugos teikėjas jums skirs jungimosi prie administravimo sistemos adresą (jį reikės nurodyti interneto naršyklėje), vartotojo vardą bei slaptažodį.

Įkėlę rinkmenas į tarnybinę stotį, patikrinkite, ar jos pasiekiamos. Kartais į „Unix“ tipo tarnybinę stotį įkeltas rinkmenas gali perskaityti tik jas įkėlęs vartotojas, tad pirmiausia patikrinkite prieigos prie rinkmenų bei katalogų teises. Rinkmenoms turi būti nustatytos rw-r–r– (644), o katalogams – rwxr-xr-x (755) kreipties teisės: savininkui leidžiama jas skaityti ir rašyti, o kitiems – tik skaityti. Be to, katalogams būtinai turi būti suteikta vykdymo teisė, antraip nebus leidžiama jo atversti.

Taip pat nepamirškite, kad šiose tarnybinėse stotyse skiriamos didžiosios ir mažosios raidės, todėl visus katalogus, rinkmenas ir jų nuorodas HTML dokumentuose patartina rašyti mažosiomis.

Bendrovės, nemokamai teikiančios svetainių įkurdinimo paslaugas (galima užsisakyti papildomų paslaugų):

  • FreeWebs – 40 MB vietos svetainei ir 500 MB duomenų per mėnesį. Suteikiamas http://www.freewebs.com/vartotojo_vardas svetainės vardas. Turint savo domeno vardą, svetainei jį galima priskirti nemokamai.
  • „GeoCities“ – 15 MB vietos svetainei ir 3 GB duomenų per mėnesį. Suteikiamas http://www.geocities.com/Jūsų-Yahoo!-ID svetainės vardas. Rodomos Yahoo reklamos.
  • „100Free“ – 20 MB vietos svetainei ir neribotas duomenų srautas per mėnesį. Suteikiamas http://vartotojo_vardas.100free.com svetainės vardas.
  • „Fateback“ – 60 MB vietos svetainei ir neribotas duomenų srautas per mėnesį. Suteikiamas http://norimas_vardas.fateback.com svetainės adresas. Turint savo domeno vardą, svetainei jį galima priskirti nemokamai.




Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama