Prasidėjus rugsėjui daugelis po vasaros atostogų grįžta į darbus, o gamintojai bando pažadinti rinką pateikdami ar atnaujindami savo produktus. Rugsėjį naujienų pristatymo mėnesiu laiko ne tik „Apple“, kuri pristatė savo mobiliuosius įrenginius, bet ir „Microsoft“, suorganizavusi „AzureCon“. Tai – virtuali konferencija, dedikuota „Azure“ debesies platformai ir šios platformos tolimesnio vystymo gairių pristatymui. Tiesa, naujų mobiliųjų įrenginių pristatymui „Microsoft“ pasirinko šių metų spalio mėnesį. Šiame straipsnyje apžvelgsiu su „Azure“ platforma susijusias ir per rugsėji pristatytas naujienas bei naujas paslaugas – tai su platformos pajėgumu ir naujais virtualių serverių pasiūlymais susijusios temos, tapatybės valdymas debesyje bei kelios naujos paslaugos, į kurias verta atkreipti dėmesį.
Tad, apie viską iš eilės.
Pristatytos GS serijos virtualios mašinos
Pasitelkus jas galima labai greitai pasiekti duomenis iš „Azure“ esančių duomenų talpyklų. Pavyzdžiui, galingiausias GS5 serijos virtualus serveris gali turėti 80 000 įvedimo/skaitymo operacijų per sekundę (IOPS), o maksimalią virtualių diskų talpą galite susikonfigūruoti iki 64 TB. Beje, paleidus tokio galingumo virtualią mašiną iš Europos duomenų centrų turėsite mokėti nepilnus 10 € per valandą, o į šią kaina neįskaičiuota talpyklos paslauga.
Atnaujintos D serijos virtualios mašinos
Naujasis pasiūlymas – DV2. Tai yra tokių pačių parametrų virtualūs serveriai kaip ir D serijoje, tačiau veikia hypervizoriuose su naujais procesoriais, todėl yra iki 35 % greitesnės virtualios mašinos už savo pirmtakes. Kol kas DV2 serijos mašinos neteikiamos iš Europos duomenų centrų.
Nuo spalio 1 dienos mažinamos A8, A9, A10 ir A11 virtualių mašinų kainos
Šių konfigūracijų virtualias mašinas rekomenduojama naudoti įvairioms simuliacijoms ir modeliavimui, vaizdo perkodavimui ir panašiems, daug skaičiavimo galios reikalaujantiems uždaviniams.
„Microsoft“ artimiausiu metu pradės teikti N serijos virtualias mašinas
Na, o rugsėjo didžiuoju pristatymu virtualių resursų srityje tapo rugsėjo 29 d. „Nvidia“ pranešimas. Buvo paskelbta, kad „Microsoft“ artimiausiu metu pradės teikti N serijos virtualias mašinas, kurios bus pritaikytos profesionalios grafikos ir paspartinto skaičiavimo užduotims. „Microsoft Azure“ tapo pirmoji debesies platformos tiekėja, išnaudosianti „Nvidia Grid 2.0“ virtualizuotos grafikos technologiją, kuria bus galima naudotis naujosiose virtualiose mašinose. Taip pat, bus teikiama skaičiavimo platforma su „Nvidia Tesla K80“ grafiniais spartintuvais. Sprendimas palaikys tiek „Windows“, tiek „Linux“ operacines sistemas.
Tapatybės valdymo naujienos
Kalbant apie „Microsoft Azure“ dažnai neaplenkiu ir tapatybės debesyje temos. „Azure AD“ paslauga nuolatos gauna patobulinimų arba pristatomos naujos, su tapatybės valdymu susijusios paslaugos, funkcijos ir savybės. Taigi, šio mėnesio naujos paslaugos – „Azure Active Directory“ B2B ir B2C. Pastarosios paslaugos pagalba kuriant programėles bus galimybė išnaudoti viešosios tapatybės tiekėjus – taip vartotojus galėsite autentifikuoti naudojant „Facebook“ ar „Google“, o vėliau ir „Microsoft Account“ paskyras. Naujas funkcionalumas labiausiai įtakos programėlių kūrėjus, naudojančius arba ketinančius naudoti „Azure AD“ autentifikavimo mechanizmus paslaugoms, kurios orientuotos į galutinius vartotojus. Beje, minėti sprendimai galės išnaudoti ir šiuo metu „Azure AD“ keleto faktorių autentifikavimą, o tapatybės paslaugos galės būti pateiktos į populiariausias mobilias bei darbo vietų platformas.
Verslui skirta B2B paslauga leis lengviau atlikti tapatybės federavimą tarp skirtingų organizacijų. Tiems, kam yra tekę konfigūruoti federaciją tarp dviejų organizacijų, patvirtins, kad procedūra nėra tokia paprasta, kaip ją kartais pristato įvairi reklaminė medžiaga. Naujoji paslauga kaip tik ir spręs kylančius sunkumus. B2B paslauga palengvins prieigos suteikimą Jūsų partneriams prie „Office 365“, „Salesforce“ ar kitų „Azure AD“ palaikomų programėlių. Beje, šias funkcijas bus galima užtikrinti ir su partneriais, kurie nesinaudoja „Azure AD“ paslaugomis – tam numatytas el. pašto patikrinimo mechanizmas. Dar viena gera žinia – „Azure B2B“ paslauga teikiama visuose „Azure AD“ planuose.
Baigiant tapatybės temą noriu atkreipti dėmesį į tai, jog „Azure AD“ paslauga „įgavo naują veidą“ – sukurtas paslaugos pradinis langas (konsolė), iš kurios galite atlikti pagrindinius administravimo veiksmus, o „Azure“ SQL duomenų bazė pradėjo palaikyti „Azure Active Directory“ saugomas tapatybes. Kol kas visas šis funkcionalumas veikia bandomajame režime.
Pabaigai – dar šis tas naujo
Straipsnio pabaigai – visai neseniai buvo pristatyta „Azure IoT“ paslauga, skirta valdyti daiktų internetui. Paslauga iš principo leidžia prijungti, stebėti ir kontroliuoti milijonus daviklių ir įrenginių su skirtingomis operacinėmis sistemomis ir protokolais. Paslaugos pakete yra galimybės autentifikuoti įrenginius, valdyti prieigos teises ir kitos savybės.
Na, ir jau tradicine tapusi „Microsoft“ meilės apraiška atvirajam kodui. Šį mėnesi tai – „Azure Rights Management“, kurio servisas galės būti naudojamas „Linux“ aplinkoje. Reikia patikslinti, jog neseniai buvo paskelbtas įrankio programuotojams paketas (SDK), skirtas „Linux“ platformai, kurio pagalba nepriklausomi programuotojai turės galimybę integruoti RMS paslauga apsaugotų dokumentų valdymą į „Linux“ platformoje naudojamas programėles.