Elektronika.lt
 2025 m. sausio 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (1)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
Sausio 7 d. 17:50
Namų interneto ateitis: ko tikėtis?
Sausio 7 d. 14:41
„Garmin“ pristato du naujus produktus – HRM 200 širdies ritmo matuoklį ir „Instinct 3“ laikrodžių seriją
Sausio 7 d. 11:30
Įdomiausi metų išradimai: į delną telpantis gydytojas ir santuokos registracija internetu
Sausio 7 d. 08:48
Priklausomi nuo kompiuterinių žaidimų vaikai – alfa kartos realybė
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Paskirstytoji kompiuterija – dar viena svarbi naujovė kuriant „debesies“ sprendimus

Publikuota: 2015-08-18 20:03
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Jonas Bunevičius
Aut. teisės: ©Tinklaraštis „įDebesis“
Inf. šaltinis: Tinklaraštis „įDebesis“

Daiktų internetas IoT (angl. Internet of Things) kol kas gali būti ne visiems suprantamas terminas. Tačiau nuolatos dinamiškai besikeičiantis visuomenės požiūris į duomenų saugojimą ir jų mainus bei tobulėjančias paslaugų prieigos galimybes palaipsniui tampa svarbiais aspektais, kurie leidžia kurti visiškai naują daiktų interneto IoT sprendimų rinką. Būtent IoT turėtų tapti tuo aspektu, kuris kaip reikiant pakeis visų požiūrį į globalios komunikacijos galimybes.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Paskirstytoji kompiuterija – dar viena svarbi naujovė kuriant „debesies“ sprendimusDaiktų internetas IoT (angl. Internet of Things) kol kas gali būti ne visiems suprantamas terminas. Tačiau nuolatos dinamiškai besikeičiantis visuomenės požiūris į duomenų saugojimą ir jų mainus bei tobulėjančias paslaugų prieigos galimybes palaipsniui tampa svarbiais aspektais, kurie leidžia kurti visiškai naują daiktų interneto IoT sprendimų rinką. Būtent IoT turėtų tapti tuo aspektu, kuris kaip reikiant pakeis visų požiūrį į globalios komunikacijos galimybes.

Kai kuriems skaitytojams gali kilti klausimas: „O kas yra paskirstytoji kompiuterija (angl. fog computing) ir kuo ji susijusi su daiktų interneto IoT sprendimais?“ Teisingiausia tai būtų galima suprasti kaip sekantį globalaus internetinio tinklo plėtros etapą. Jeigu XX a. pabaigoje visuomenė turėjo tikslą į bendrą tinklą apjungti tik kompiuterius, šiuo metu poreikiai yra pasikeitę. Būtent IoT idėja neapsiriboja vien kompiuteriais ar išmaniais telefonais ir dinamiškai kintantį globalų tinklą palaipsniui nori papildyti įvairiausiais virtualiais objektais, aplinkos analizės jutikliais ir davikliais bei, galiausiai, žmogaus stebėsenos sprendimais.

Kitaip tariant, daiktų internetas IoT turėtų užtikrinti komunikaciją tarp žmonių, daiktų, duomenų ir įvairių procesų. Pavyzdžiui, „Cisco“ prognozuoja, kad jau 2020 metais prie globalaus interneto tinklo bus prijungta daugiau nei 50 mlrd. įvairių išmaniųjų objektų, kurie ne tik analizuos aplinką, tačiau, žinoma, taip pat teiks ir dalinsis šia surinkta informacija ne tik su kitomis sistemos, bet ir su žmonėmis.

Savaime suprantama, kad didėjant prie globalaus tinklo prijungtų įrenginių skaičiui auga ir sukuriamas duomenų srautas. Netgi šiuo metu naudojami įvairūs sensoriai sukuria 2 eksabaitų duomenų srautą, kuris populiarėjant IoT sprendimams padidės šimtus, o gal net ir tūkstančius kartų. Atsižvelgus į tai, kad tinklinių sujungimo linijų pralaidumas yra ribotas, laikui bėgant duomenų perdavimas galėtų tapti pakankamai problematiškas, o galbūt net ir nekokybiškas. Vis dėlto įvairių sričių inžinieriai, kurie užsiima debesų kompiuterijos pagrindu paremtos daiktų interneto rinkos plėtojimu, tokius pavojus numatė iš karto, o visa to sprendimas yra ne kas kita, bet paskirstytoji kompiuterija.

Paskirstytoji debesų kompiuterija kartais dar gali būti vadinama „kraštų“ (angl. edge) kompiuterija, tačiau naudojamas pavadinimas šio techninio sprendimo realizacijos esmės tikrai nekeičia. Paskirstytoje debesų kompiuterijoje yra atsisakoma centralizuoto modelio ir kur kas daugiau funkcijų patikima galiniams išmaniesiems tinklo įrenginiams, kurie patys tampa atsakingais už savo surinktų duomenų apdorojimą. Būtent tik juos apdorojus surinkta informacija pasidalijama su nutolusiais debesų kompiuterijos serveriais, kurie tampa atsakingais už tolimesnę priimtų duomenų distribuciją. Ir nors toks modelis gali atrodyti dar pakankamai naujas, jo panaudojimas tampa vis aktualesnis plečiantis daiktų interneto IoT rinkai.

Taigi paskirstytoji kompiuterija pastebimai praplečia „debesies“ taikymo galimybes, kadangi toks modelis leidžia eliminuoti dabartinius debesų kompiuterijos trūkumus. Kalbant tiksliau, paskirstytoji kompiuterija pritaiko „debesį“ realių paslaugų teikimui, užtikrina racionalesnius bei spartesnius duomenų mainus, ir, kas svarbiausia, leidžia kurti geografiškai plačiai paskirstytus, tačiau efektyviai veikiančius techninius sprendimus.

Toks debesų kompiuterijos realizacijos būdas tampa tiesiog būtinas, kai kalba pakrypsta apie išmaniuosius sprendimus – nesvarbu, ar tai bus kelias, automobilis, ar miestas. Kadangi duomenų apdorojimas gali vykti lokaliai, tai taip pat leidžia pastebimai sumažinti vėlinimą. Tuo metu centralizuotos komunikacijos atveju dėl daugybės tam tikrame „debesies“ sprendime dalyvaujančių jutiklių skaičiaus jis galėtų tapti kritiniu. Kalbant trumpiau, didžiausias paskirstytos debesų kompiuterijos privalumas – mažas vėlinimas, mobilumas ir visiškas geografinio atstumo problematikos eliminavimas.

Iliustruoti paskirstytosios kompiuterijos privalumus patogu pasitelkiant sankryžas reguliuojančius šviesoforus. Nors šiuo metu miestuose naudojama vis daugiau išmaniųjų šviesoforų, jų galimybės dar neprilygsta toms, kurias mums jau artimiausiu metu pasiūlys IoT. Pavyzdžiui, jeigu dabar vienas netinkamai sureguliuotas išmanusis šviesoforas gali įvesti sumaištį daugumoje miestų gatvių, daiktų interneto principus taikančioms sistemoms tas tikrai nėra būdinga.

Dėl paskirstytojo modelio IoT šviesoforai geba patys priimti sprendimus. T.y. esant įprastam eismo srautui šviesoforams nėra būtinybės komunikuoti su centriniu mazgu. Vis dėlto įvairiausių renginių metu šviesoforas realiu laiku gali pranešti centriniam debesų kompiuterijos mazgui apie įvykusius eismo pakitimus. Tuo tarpu šis centrinis mazgas, surinkęs informaciją iš kitų šviesoforų, priims tinkamiausią sprendimą, kaip turi būti perreguliuotas eismas sankryžose. Būtent tokios situacijos ir paskirstytosios debesų kompiuterijos modelis palaipsniui leidžia apmokyti nutolusius mazgus, todėl neracionalaus duomenų perdavimo ateityje pasitaikys vis mažiau ir mažiau.

Taigi, turėtų tapti aišku, kad dabartiniai debesų kompiuterijos modeliai kuriant „debesies“ pagrindu pagrįstus daiktų interneto IoT sprendimus tikrai nebus tinkami. Tačiau tai nereiškia, kad tai, kas naudojama dabar, laikui bėgant taps nepritaikoma. Taip tikrai nebus, nes paskirstytoji kompiuterija ir IoT yra tik dar vienas „debesies“ funkcinių galimybių plėtros etapas, kuris siekia sukurti papildomą pridėtinę vertę visam informacinių technologijų ir kompiuterijos rinkos segmentui.


įDebesis



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama