Nors per pirmuosius šešis 2006 metų mėnesius didelių epidemijų kaip ir nebūta, tačiau pasirodė ypatingai daug naujų kenksmingų kodų. Tokia situacija susidarė dėl naujos grėsmių kūrimo tendencijos, kurios pagrindinė priežastis yra finansinės paskatos. Nusikaltėliai elektroninėje erdvėje stengiasi slaptai instaliuoti savo kūrinius sistemose, taip, kad nesukeltų nei vartotojų, nei IT saugumo kompanijų įtarimo. Taip yra dėl naujos strategijos paleisti kuo daugiau kenksmingų kodų kasdien, be visa to, tokie kodai, kaip šnipinėjimo programos, botai ir „keylogger“ trojanai, yra ir geriausia priemonė finansų susigrąžinimui.
Visgi, tarp visų pasirodžiusių naujų grėsmių kai kurie pasižymėjo ne tiek savo plitimo ar banko detalių išgavimo galimybėmis, bet daugiau išskirtinumu. Taigi remdamasi tam tikromis mažiau daugiau intriguojančiomis savybėmis, „Panda Software“ sudarė per 2006 metų pirmą pusmetį pasirodžiusių grėsmių sąrašą:
Seksualiausias
Be jokios abejonės, šis apdovanojimas atitenka „Tearec.A“ kirminui, geriau žinomam kaip „Kamasutra“. Šis kirminas plinta per el. pašto žinutes su intymiu tekstu kaip „Sex“ ar „Sex videos“. Tačiau, vietoj to, kad rodytų filmus ar nepadorius paveikslėlius, jis kiekvieno mėnesio trečią dieną perrašo visus kuriuos tik randa užkrėstame kompiuteryje failus su tam tikrais plėtiniais.
Tiksliausiai veikiantis
Tai yra tiesa, kad dauguma „Bagle“ variantų gali išjungti jų užkrėstame kompiuteryje veikiančias saugumo priemones, tačiau „Bagle.IB“ gali dar daugiau – jis nutraukia 525 įvairius procesus. Niekas paneigti jo tikslumo, tačiau kita problema – kompiuterių būsena po to, kai juos palieka šis nepageidaujamas lankytojas.
Didžiausias šizofrenikas
Šis titulas pelnytai atitenka „Biwili.A“. Šis kenksmingas kodas gali užkrėsti tiek „Windows“, tiek „Linux“ platformas. Tik štai ko niekas nežino: ar šis kirmino pasirodymas yra dėl neapsisprendusio jo kūrėjo, neišsirenkančio, kurią platformą užkrėsti, ar dėl piktų kėslų padaryti kuo didesnę žalą.
Baisiausias
„BlackAngel.B“ parodo tikro siaubo filmo stiliaus paveiksliuką su žinute ispanų kalba: „En el 1er día te espantas, en el 2º te desesperas, en el 3º buscas ayuda y en el 4º mueres.“ (Pirmą dieną tu būsi išgąsdintas, antrą dieną būsi įbaugintas, trečią dieną ieškosi pagalbos, o ketvirtą – mirsi). Bet kas iš tikrųjų gali mirti, tai kompiuteris, kadangi šis kirminas ištrina pagrindinius „Windows Registry“ kodus.
Aistringiausias
Šioje kategorijoje reikia būtinai paminėti šnipinėjimo programą „PornMagPass“, kuris, nors ir žada nemokamas prisijungimo prie pornografinių puslapių detales, iš tiesų paleidžia kenksmingas programas į sistemą.
Sportiškiausias
Du kenksmingi kodai koją į koją varžosi dėl šio apdovanojimo. Pirmasis yra „Sixem.A“, kuris tariamai siūlė FIFA Pasaulio taurės 2006 Vokietijoje nuotraukas, o antrasis – „Bagle.GZ“, kuris naudojasi el. pašto žinutėmis, kuriose užsimenama apie Žiemos žaidynes Turine.
Sudėtingiausias
Ši „garbė“ atitenka „Detnat.A“ virusui, kuris savo kodo paslėpimui ir susekimo apsunkinimui naudojo polimorfinį šifrą. Laimei, kūrėjo pastangos nuėjo veltui, kadangi ir niekam tikusi antivirusinė programa gali jį aptikti ir pašalinti.
Novatoriškiausias
Nebijant suklysti, galima drąsiai šioje kategorijoje nominuoti „Leap.A“, „Inqtana.A“ ir „Oomp.A“, kurie buvo pirmieji kenksmingi kodai, sukurti MAC OS X užkrėtimui.
Gamtos mylėtojas
Niekam nekyla abejonių dėl baltosios pelėdos grožio, tačiau erzinantis „Hoots.A“ įprotis siuntinėti šio paukščio paveiksliukus į kiekvieną tinklo spausdintuvą yra netinkamas būdas parodyti savo meilę gamtai.
Lanksčiausias
Šioje kategorijoje laimėjo „Cxover.A“ – kenksmingas kodas, kuris gali iš kompiuterio persikelti į PDA (delninį kompiuterį), jei šie yra sujungti.
Darbščiausias
Šiuo atveju, garbė atitenka ne kenksmingui kodui „PGPCoder.D“, bet jo kūrėjui, kuris išnagrinėjo RSA mechanizmą (asimetrinis kodavimas), vietoj to, kad būtų panaudojęs simetrinį kodavimą kaip senesnėse versijose.
Gudriausias
Šis titulas atitenka „Clickbot.A“, kuris automatiškai paspaudžia ant skelbimų, apmokestinamų nuo kiekvieno paspaudimo (pay-per-click), taip uždirbdamas (nors ir sukčiaudamas) papildomų pajamų.
Nors kai kurios aprašytos grėsmės gali atrodyti intriguojančios, tačiau visada geriau apie jas sužinoti iš kitų ir pačiam nepatirti nemalonumų. Dėl to „Panda Software“ visada pataria naudoti pilnai atsinaujinantį antivirusinį sprendimą. Ir būtų geriau, kad jis turėtų tokias proaktyvias technologijas, kaip „TruPrevent“, nes tokiu būdu Jūsų kompiuteris bus apsaugotas tiek nuo žinomų, tiek nuo dar neidentifikuotų grėsmių.
Kad padėtų kuo daugiau vartotojų patikrinti ir dezinfekuoti savo sistemas, „Panda Software“ siūlo nemokamą tiesioginį antivirusinį sprendimą „Panda ActiveScan“, kuris dabar aptinka ir šnipinėjimo programas. Administratoriai, kurie norėtų įtraukti „ActiveScan“ į savo puslapius, gali nemokamai gauti HTML kodą.
Daugiau informacijos apie šias ir kitas internetines grėsmes rasite „Panda Software“ enciklopedijoje.