Visai neseniai rašėme apie dvi svarbiausias „debesies“ rinkos kompanijas – „Amazon“ ir „Microsoft“. Ir nors abiejų bendrovių kelias į dabartinį debesų kompiuterijos elitą buvo pakankamai skirtingas, joms svarbiausia, kad statistiškai jos šiuo momentu dalinasi didžiausią „debesies“ rinkos kąsnį. Kita vertus, tyrimo bendrovės „Synergy“ atliktas tyrimas rodo, kad šį dvejetuką, o ypatingai „Microsoft“, su 7 % dabar turimos pasaulinės „debesies“ rinkos, sparčiai vejasi dar viena gerai žinoma programinės ir techninės įrangos prekybos kompanija IBM.
Nors ta pati statistika teigia, kad bene didžiausią prieaugį vertinant tik savo plėtojamus debesų kompiuterijos sprendimus 2014 metais pasiekė „Microsoft“, „Google“ ir „Amazon“, paskutiniai jau 2015 metais atlikti IBM sandoriai bei duomenų centrų plėtra rodo, kad šios korporacijos ambicijos debesų kompiuterijos rinkoje šiais metais yra labai didelės. Ir šiuo atveju jau kalbame ne apie skaičius, o apie praktinius IBM korporacijos žingsnius, kurie aktyviai aptarinėjami užsienio žiniasklaidoje.
Naujo duomenų centro atidarymas Didžiojoje Britanijoje
Bene pagrindinis aspektas, kuris įrodo, kad siekiant pritraukti daugiau klientų IBM yra pasiryžusi investuoti į savo tinklo infrastruktūrą – naujo duomenų centro Didžiojoje Britanijoje atidarymas. Kaip teigia pati korporacija, šis, Lesterio mieste, „City of Leicester“ kolegijoje atidarytas naujas duomenų centras labiausiai bus orientuotas į „debesies“ technologijas ir darbą su dideliais duomenų kiekiais, tačiau dėl strategiškai tinkamos vietos bus naudojamas ir kuriant naujus sprendimus bei užtikrinant esamų priežiūrą bei palaikymą.
„eBay“ nusprendė bendradarbiauti plėtojant el. komerciją
Ypatingai svarbų susitarimą IBM šį mėnesį taip pat pasiekė su „eBay Enterprise“ padaliniu, kuris specializuojasi kuriant, plėtojant ir palaikant elektroninių parduotuvių tinklalapius. Būtent „eBay Enterprise“ pasirinko IBM korporaciją kaip partnerį, kuris nuo šiol bus atsakingas už „Magento Hosting Partner“ ekosistemos hibridinio „debesies“ platformos plėtrą bei vystymą. Šiame sandoryje taip pat pabrėžiama, kad viena iš pagrindinių IBM, kaip debesų kompiuterijos paslaugų tiekėjo, pasirinkimo priežasčių yra aukšto verslo lygmens standartus atitinkanti ir gerai išvystyta „debesies“ infrastruktūra, kuri patraukli ne tik kainos, bet ir kokybės, saugumo bei spartos atžvilgiais.
IBM hibridinio „debesies“ sprendimus pasirinko ir „Shop Direct“
Lietuvoje galbūt mažiau žinomas Didžiosios Britanijos mažmeninės elektroninės prekybos internetu tinklas „Shop Direct“ šį mėnesį taip pat apsisprendė naudotis IBM korporacijos hibridinio „debesies“ teikiamais sprendimais. Svarbiausia šiuo atveju yra tai, kad šis sandoris sudarytas net dešimčiai metų. Kitaip sakant, „Shop Direct“ sutiko, kad IBM jiems padėtų plėtoti ir vystyti reikiamą hibridinį debesų kompiuterijos modelį, kuris ateityje užtikrintų tiek efektyvesnę elektroninės prekybos platformą, tiek verslo mobilumo paslaugas, padedančias apsaugoti ir valdyti darbuotojų mobiliuosius įrenginius.
Be to, čia reikia paminėti ir tai, kad „Shop Direct“ jau naudojasi ir „Amazon“ teikiamomis „debesies“ paslaugomis, tačiau jos netenkina visapusių bendrovės poreikių dėl santykinai žemo patikimumo. Kol kas yra žinoma tik tiek, kad kompanija pasiryžusi lygiagrečiai naudotis tiek IBM, tiek „Amazon“ paslaugomis, tačiau kas konkrečiai iš „Amazon“ rankų bus perleista į IBM – kol kas nėra žinoma.
„Opera Software“ naudosis Singapūro „debesies“ duomenų centro paslaugomis
Galiausiai šį korporacijos IBM sėkmingą kelią debesų kompiuterijos rinkoje 2015 metais galima užbaigti pasiektu susitarimu su interneto naršyklę „Opera“ plėtojančia bendrove „Opera Software“. Būtent „Opera Software“ Singapūre nuo šiol naudosis IBM debesų kompiuterijos duomenų centru, kurio paslaugų prireikė pastebėjus sparčiai augantį mobiliųjų technologijų paslaugų poreikį Azijos žemyno rinkoje. „Opera Software“ Singapūro IBM duomenų centre plėtos savo „Opera Max“ ir „Opera Rocket Optimizer“ debesų kompiuterijos sprendimus, kurie padeda papildomai apdoroti vaizdo įrašų turinio duomenų srautą, jį pritaikant perdavimui mobiliųjų operatorių tinklais į galinius klientų įrenginius.