Artėja vienos iš džiaugsmingiausių švenčių metuose, todėl norime pateikti keletą minčių, kaip „debesis“ gali padėti verslui ir šeimoms ruoštis šventėms. Kalėdos ir Naujieji Metai pasirinkti dėl to, kad šventinis „pamišimas“ čia būna didžiausias. Aišku, daug kas gali būti pritaikyta ir įmonės korporatyviniam vakarėliui ar vestuvėms.
„Debesis“ yra tam, kad padėtų žmonėms efektyviai spręsti jų problemas tiek po vieną, tiek komandoje. Net asmenines šventes organizuojantys žmonės dalinasi darbais, tad „debesis“ gali būti naudojamas ir šeimoje, ne tik didelėje kompanijoje.
Pasidomėkime, kaip „debesis gali padėti organizuojant Kalėdas ir Naujuosius metus. Pirmiausiai reiktų išskaidyti šių švenčių paruošiamuosius darbus ir pasižiūrėti, kas iš tikrųjų „suvalgo“ daugiausiai laiko.
Dovanų pirkimas
Dovanų pirkimas – pats didžiausias galvosūkis. Pirmiausiai reiktų nuspręsti, ką pirkti. Lietuvoje viskas labai paprasta – kojinės, megztiniai ir visoks šlamštas iš „grupinių“, kuris „Aliexpress.com“ parduotuvėje kainuoja kelis kartus pigiau. Jei norėtųsi padovanoti tai, kas iš tikrųjų yra madinga, reikėtų „debesies“ pagalbos. Tektų pasinaudoti „Didžiųjų duomenų“ sprendimais – suvesti pastarųjų metų dovanų pirkimo statistiką, žmonių nuomones apie dovanas iš socialinių tinklų, nuotraukas ir t. t. Tada viską sugrupuoti ir surūšiuoti pagal dovanų tipus ir pamatytume, ką labiausiai perka europiečiai, o ką – amerikiečiai. Pagal tai būtų galima nesunkiai nuspręsti, ko reikia mūsų artimiesiems. Tiesa, „didžiųjų duomenų“ sprendimai kol kas dar brangūs, tad jų teks palaukti iki kitų metų.
Dovanų sąrašas
Taigi, jau nusprendėme, ką dovanosime. Dabar reikia susidaryti dovanų sąrašą. Čia puikiai pravers bet kuris „viešojo debesies“ (Public cloud) sprendimas. Kalbėkime žmonių kalba – atsidarykite „debesies“ „Excelį“, kurį galite pasidalinti su savo komandos nariais, ten susirašykite visų artimųjų, kuriems šiais metais reikia dovanoti dovanas vardus, adresus ir socialinius ryšius (darbuotojai, pažįstami, konkurentai, vaikai ir pan.). Tada šalia jų parašykite dovanų kainų grupes – kiek kuriam pinigų galite skirti. Paprašykite kolegų ar šeimos narių peržvelgti sąrašą ir jį papildyti – būtinai būsite pamiršę brolio žmonos mamą, arba kokios nedidelės įmonės vadovą, kurio dar net nesate matę, nors telefonu bendrauti buvo visai malonu ir dovanos įmonės vardu jis kaip ir nusipelno...
Sąrašas – labai naudingas dalykas. Jį galima panaudoti kitais metais ir būti tikriems, kad tam pačiam žmogui tos pačios dovanos nepadovanosite. Taip pat išvengsite ir nesusipratimų, jei dovanų pirkimu užsiima ne vienas, o keli žmonės. Patikėkite, kalbame iš patirties, kai tas pačias dovanas vienu metu perka ir vyras, ir žmona... Sąrašas dar labai naudingas ir tam, kad pasižymėtumėte, kuriems žmonėms kada įteiksite numatytas dovanas. Vieni išeina atostogų prieš gruodžio 20 dieną, o kiti – pluša tarp švenčių ir labai džiaugtųsi dovanų sulaukę jau po Kalėdų, bet prieš Naujuosius metus. Taip pat reiktų numatyti ir įteikimo būdą – paštu ar gyvai.
Dovanų įteikimas gyvai – kaip renginys
Dovanų įteikimas paprastai vyksta chaotiškai – pagriebiami maišai ir važiuojama taksi per miestą sustojant prie vienų partnerių biuro, paskui – prie kitų ir t. t. Galų gale dovanų pritrūksta, jos yra sumaišomos ir išeina toks balaganas, kad nebesinori nė tų Kalėdų. Su „debesies“ sprendimais tokių nesusipratimų nebūtų. Pristatei dovaną su numeriuku 17, išsitraukei išmanųjį telefoną ir iš karto pažymėjai – dovana pristatyta. Neradai adresato? Nieko tokio, dovaną nr. 29 padedi į šoną ir važiuoji toliau. Taip būtų sutaupyta daug nervų ir laiko. Dovanų įteikimas „į rankas“ yra kaip renginys – jis turi būti sustyguotas idealiai, ypač, kai dovanas dalina net keli įmonės darbuotojai. Asmeninėje erdvėje viskas vyksta kiek paprasčiau, tačiau reikia suplanuoti susitikimo vietas ir laikus su tais žmonėmis, kuriuos norite pasveikinti.
Teko girdėti, kad tokiam reikalui yra skirtos programėlės ir įrankiai. Gal vertėtų į juos investuoti keliasdešimt eurų?
Atvirukai
Atvirukas – savotiška dovana. Arba priedas prie dovanos. Dabar įprasta siųsti atvirukus el. paštu. Kai kurie jų pasiekia tik „Spam“ dėžutę, tad niekada nesužinosime, kas mus sveikina. Bet popierinių atvirukų mada vis dar neblėsta. Galima nusipirkti gražių atvirukų iš parduotuvės. Galima užsisakyti dizainerio paslaugas, ir prieš pora mėnesių atsispausdinti juos spaustuvėje. Tai gana brangu. Ką daryti, kai reikia vos 10 atvirukų? Ar į tiek verta investuoti kelis šimtus eurų? Tikrai ne. Lieka tik patiems pasidaryti ir atsispausdinti. Atvirukus patiems galima pasidaryti naudojantis „debesies“ įrankiais. Vienas iš geriausių nemokamų įrankių yra Canva.com, taip pat galima su PicMonkey.com ir keliais kitais „debesies“ grafikos redaktoriais. Spausdinti reiktų skaitmeninėje spaustuvėje, kuri paprastai keletą atvirukų atspausdins per keletą valandų.
Kalėdinio vakarėlio organizavimas
Kalėdiniam vakarėliui reikia kavos, torto, patalpų, eglutės, muzikantų, indų, kavos,... Pala, kavos jau minėjome? Ech, kokia kankynė viską atsiminti. Kita vertus su „debesimi“ nieko atsiminti nereikia. Renginio organizavimui reikia pasidaryti tame pačiame „Google Spreadsheets“ arba „Excel Online“ dokumentą, bendrinti jį su visais atsakingais asmenimis ir taip organizuoti vakarėlį. Paprastas dokumentas turi būti skirtas ir vakarėlio scenarijui – 18:00 – pradžia. Kalba direktorius. Visus pasveikina, palinki gražių švenčių. 18.15 – direktorius išdalina dovanas... ir t. t. Naudotis „debesiu“ – saugiau, nes niekas nepamatys to, ko neturėtų. Net ir šeimoje, kurioje yra vaikų nuo 6 metų, nes tada jie jau gali ir patys perskaityti – „Le-go“... Gausiu Lego! Bet kodėl ne iš Kalėdų Senelio, o iš tėvų?..
Renginys susijęs su išlaidomis, todėl šalia renginio rekvizitų reikia surašyti ir išlaidas gėrimams, dovanoms ir kitoms priemonėms. Visa tai turi būti pateikta ir buhalterijai, kad ši žinotų, kaip viską apiforminti ir iš ko pareikalauti sąskaitų bei čekių.
Renginio svečius surašyti irgi reikia. Žodžiu, reikalingi keli sąrašai, kuriuos turi matyti tik atsakingi asmenys. „Debesies“ technologijos tam tinka kuo puikiausiai.
Nuotraukos ir video
Iš esmės, šis darbas jau yra atliekamas po švenčių. Kažkas iš kolektyvo turi surinkti iš visų darbuotojų darytas nuotraukas vakarėlio metu (visi dabar su fotografuojančiais išmaniaisiais), jas patalpinti į vieną segtuvą, atrinkti, surūšiuoti pagal laiką ir suteikti prieigą darbuotojams. Tam puikiausiai tinka „Dropbox“, „OneDrive“, „Google Drive“ ar kuri kita daugiau gigabaitų suteikianti grafinės medžiagos tvarkyklė. Ja pasirūpinti galima ir iš anksto, nes paskui gali nebūti tam laiko. Niekam nebeįdomios Kalėdinio vakarėlio akimirkos, kurias įmonės vadovybė prisimena po gero pusmečio...
„Debesis“ tikrai padeda organizuoti šventes. Reikia tik labiau juo pasitikėti ir problemų sumažės. Žmogaus smegenys – vis dar „kiečiau“ už „debesį“, tačiau per šventes jos turėtų ilsėtis, o „debesis“ – dirbti.