Tęsiame pasiruošimą 2015-iems metams! Internetinio portalo forbes.com duomenimis, internetas 2015 metais sujungs apie 2,5 bilijonus žmonių bei daugiau kaip 15 bilijonų technologijos prietaisų. Visa tai didins žmonių mobilumą visame žemyne, kuris skatins debesų kompiuterijos plėtrą viešuosiuose ir privačiuose sektoriuose.
Debesų kompiuterijos sklaida verčia daugelį įmonių, kurių pagrindinė veikla – informacinių technologijų valdymas, atlikti tyrimus. Jų metu yra atskleidžiami naujausi faktai ir skaičiai apie debesų kompiuteriją ir jos įtaką. O tų tyrimų dėka vėliau mes galime formuoti naujausius debesų kompiuterijos faktus. Šiandien jie tokie:
1. Auganti didžiausių įmonių priklausomybė nuo „debesies“
Bloomberg.com duomenimis, „Microsoft R&D“ („Microsoft“ tyrimų ir vystymo centras) net 90 proc. savo biudžeto skiria debesų kompiuterijos produktų vystymui bei tobulinimui. Tai vienas iš svarbiausių faktorių, kurs lemia, kad „Microsoft“ ateityje savo vartotojams pasiūlys dar daugiau produktų ir prietaisų, kurie skatins tapti visiškai priklausomiems nuo debesų kompiuterijos.
2. Debesų kompiuterija – efektyvumo ir saugumo šaltinis
Didžiojoje Britanijoje tarptautinio audito ir mokesčių konsultavimo bendrovė KMPG atliko tyrimą apie debesų kompiuterijos įtaką verslui. Jo metu paaiškėjo, kad net 70 proc. šalies bendrovių teigia, jog nepaisant visų išlaidų, skirtų debesų kompiuterijos infrastruktūrai įmonės viduje, tai jiems padeda sutaupyti pinigų, kurie buvo išleidžiami IT gerinimui ir didina įmonės veiklos efektyvumą.
Be to, buvo pastebėta, kad net 99 proc. Europos įmonių, kurios naudojasi debesų kompiuterijos paslaugomis, teigia, jog vienas iš svarbiausių faktorių, lėmusių „debesies“ pasirinkimą, buvo duomenų išlaikymo, rinkimo, archyvavimo bei saugumo garantas.
3. Nuolatinis vartotojų ir pajamų augimas
Pasak informacinių technologijų plėtros bendrovės „Tricostar“, 2014 metų pradžioje atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad Europos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės, pasinaudojusios debesų kompiuterijos paslaugomis, per vienerius metus savo pajamas padidino 40 proc. Šis skaičius bendrovei „Tricostar“ leido paskelbti kitą stulbinamą faktą: 2016 metais į „debesį“ pereis daugiau nei 340 mln. žmonių.
4. Debesų kompiuterija kuria naujas darbo vietas
Didžiojoje Britanijoje veikiančios informacinių technologijų paslaugų įmonės „Amshire Solutions Limited“ duomenimis, visiškas įmonių perėjimas prie debesų kompiuterijos Europoje gali sukurti 400 000 naujų įmonių. O per artimiausius penkerius metus, naujos įmonės gali lemti 1 mln. naujų darbo vietų sukūrimą. Taip pat 50 proc. JAV įmonių savo metiniuose planuose yra numatę 2015 metais didinti biudžetą būtent debesų kompiuterijos plėtrai, kuris leis sukurti dar daugiau naujų darbo vietų IT produktų kūrimo ir pardavimo sektoriuose.
5. Pagalba norint sutaupyti
Viename iš Jungtinių Amerikos Valstijų portalų usnews.com buvo viešai skelbta, kad šalies federalinė vyriausybė sutaupė apie 5,5 mlrd. dolerių per metus vien dėl to, jog nusprendė pereiti prie debesų kompiuterijos paslaugų. JAV vyriausybė šį skaičių oficialiai patvirtino, paskelbę, kad debesų kompiuterijos dėka buvo sutaupyta pinigų, kurie bus panaudoti švietimui ar socialinio draudimo gerinimui visoje šalyje.
Kai kurie šių faktų džiugina, o kai kurie – verčia stebėtis, bet aš siūlyčiau tvirčiau įsikibti savo kėdžių ar sofų, nes 2015-ieji dar net neprasidėjo! Gali būti, kad jau sekančiais metais iš šių penkių faktų juoksimės, o stebėsimės naujais, šiandien sunkiai įsivaizduojamais faktais. Bendra debesų kompiuterijos tendencija, su kuria daugelis tyrimų bendrovių sutinka, yra ta, kad debesų kompiuterijos potencialas – neišmatuojamai didelis, todėl norint išvengti bereikalingų išlaidų IT sričiai, pravartu akylai sekti „debesų“ naujoves. Šiame straipsnyje pateikti penki faktai – puiki pradžia nuolatiniam domėjimuisi „debesimi“.