Elektronika.lt
 2025 m. sausio 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (2)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
Sausio 7 d. 17:50
Namų interneto ateitis: ko tikėtis?
Sausio 7 d. 14:41
„Garmin“ pristato du naujus produktus – HRM 200 širdies ritmo matuoklį ir „Instinct 3“ laikrodžių seriją
Sausio 7 d. 11:30
Įdomiausi metų išradimai: į delną telpantis gydytojas ir santuokos registracija internetu
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Kaip sumažinti BYOD išlaidas?

Publikuota: 2014-11-26 17:19
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©BDC institutas
Inf. šaltinis: BDC institutas

Asmeninių išmaniųjų telefonų ir kompiuterių naudojimas darbe (angl. „bring your own device“, BYOD) jau tapo įprasta verslo praktika. Rinkos tyrimų bendrovė „Gartner“ prognozuoja, kad 2017 metais pusė darbdavių reikalaus darbuotojų, kad jie darbą atliktų su nuosavais išmaniaisiais įrenginiais. Tačiau nėra vieningos nuomonės, ar tokia praktika sutaupo tiek verslo lėšų, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Asmeninių išmaniųjų telefonų ir kompiuterių naudojimas darbe (angl. „bring your own device“, BYOD) jau tapo įprasta verslo praktika. Rinkos tyrimų bendrovė „Gartner“ prognozuoja, kad 2017 metais pusė darbdavių reikalaus darbuotojų, kad jie darbą atliktų su nuosavais išmaniaisiais įrenginiais. Tačiau nėra vieningos nuomonės, ar tokia praktika sutaupo tiek verslo lėšų, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

2012 metais „Aberdeen Group“ atliktas tyrimas parodė, kad bendrovė su 1 tūkst. mobiliųjų prietaisų išleidžia iki 170 tūkst. JAV dolerių (apie 136 tūkst. Eur) per metus daugiau nei bendrovė, kurioje mobilieji telefonai nėra bendrovės nuosavybė. Kita vertus, bendrovės „VMware“ ir „Intel“ pranešė apie sutaupytus pinigus, kai pradėjo taikyti BYOD praktiką, rašoma svetainėje cio.com.

Pastebima, kad išlaidos BYOD priklauso nuo to, kaip bendrovės padengia darbuotojų mobiliojo ryšio ir interneto sąskaitas. Pirmieji žingsniai taupymo kryptimi jau daug kur žengiami. Darbuotojų telekomunikacijų išlaidoms skiriama mažiau pinigų, paprastinamas dokumentų tvarkymas.

Kaip sumažinti BYOD išlaidas?

Nenumatytos išlaidos

Daugelis prie BYOD praktikos perėjusių įmonių susiduria su netikėtai išaugusiomis dokumentų tvarkymo išlaidomis. „DataHive Consulting“ konsultantas Hyounas Parkas teigia, kad vienos sąskaitos sutvarkymas gali kainuoti nuo 15 iki 20 JAV dolerių (12–16 Eur).

„Tai išlaidų „juodoji skylė“. Taip nutinka dėl to, kad BYOD išlaidas turi prižiūrėti iškart keli bendrovės padaliniai: IT, žmogiškųjų išteklių ir finansų. Visos jų sugaištos valandos susideda į bendras išlaidas“, – sako H. Parkas.

Tačiau bendrovės ar organizacijos randa būdų, kaip šiuos skaičius sumažinti. Geru pavyzdžiu tapo Delavero valstija (JAV). Valstijos tarnautojai, kurie pasirenka darbus atlikti su savo išmaniaisiais prietaisais (šiuo metu jų yra apie 600), gali gauti iki 40 JAV dolerių (apie 32 Eur) per mėnesį savo sąskaitoms padengti. Tam, kad gautų išmokas, jie turi užpildyti specialią formą.

„Tas pats darbuotojas negali užpildyti kompensacijos formos dažniau nei kartą per tris mėnesius. Dauguma darbuotojų tai daro dar rečiau – tik kartą per metus. Taip gerokai sumažinamos išlaidos dokumentams tvarkyti“, – pasakoja Delavero valstijos tarnybos IT skyriuje vadovaujančias pareigas užimantis Billas Hickoxas.

Svarbu – taupyti darbuotojų laiką

Įvairių hobio ir sporto prekių parduotuvė „Brunswick“ darbuotojų telekomunikacijų sąskaitų kompensacijas tvarko dar paprasčiau. Priklausomai nuo pareigų kiekvienas BYOD naudojantis įmonės darbuotojas gali gauti 25 arba 50 JAV dolerių (20–40 Eur) kompensaciją. Darbuotojų, kurių išlaidos patvirtinamos vadovų, duomenys yra suvedami į specialią duomenų bazę. Kas ketvirtį ši duomenų bazė yra patikrinama ir užsiregistravę darbuotojai gauna kompensaciją. Tokių žmonių bendrovėje yra apie 1,4 tūkst.

Bendrovės ryšių ir telekomunikacijų vadovas Mike‘as Tegtmeyeris skaičiuoja, kad tokios praktikos įvedimas leido išlaidas darbuotojų telekomunikacijoms sumažinti nuo 140 tūkst. JAV dolerių per mėnesį iki 80 tūkst. JAV dolerių (112 tūkst. – 64 tūkst. Eur) per mėnesį (įskaičiuojant ir sugaištą darbuotojų laiką).

„Kas metų ketvirtį sugaištu maždaug pusvalandį, kad patikrinčiau, kas turi gauti kompensaciją ir išsiųsčiau atitinkamus nurodymus finansų padaliniui. Žmogus, kuris anksčiau užsiimdavo vien šia veikla, dabar atlieka kitus darbus, tad ir tai įskaičiuojame į sutaupytas lėšas“, – sako M. Tegtmeyeris.

Centralizuotas BYOD

IT bendrovė „Intel“ pasirinko kitokį, tačiau ne mažiau efektyvų būdą BYOD kaštams suvaldyti. Svarbiausias į produktyvumą orientuotos bendrovės tikslas buvo apsaugoti darbuotojus nuo dokumentų tvarkymo, kuris nekuria pridėtinės naudos ir užima laiką. Pasirinkdami BYOD planą „Intel“ darbuotojai yra prijungiami prie bendros įmonės sutarties su telekomunikacijų bendrove. Tuomet visos jų sąskaitos už telekomunikacijas yra apmokamos „Intel“. Padalinių vadovai prižiūri, kad sąskaitos nebūtų nepagrįstai išpūstos.

„Stengiamės vengti papildomo biurokratizmo, nes tai nepatogu ir brangu. Reikalaudami iš darbuotojų kas mėnesį pildyti ataskaitas nesijaustume didinantys jų produktyvumą, greičiau atvirkščiai“, – sako „Intel“ IT padalinio vadovė Lisa Spelman.

Pasirinkdama tokį būdą „Intel“ išsaugojo stiprias pozicijas derybose su telekomunikacijų paslaugų teikėjais – didelė įmonė gali derėtis dėl gerokai palankesnių tarifų nei privatus asmuo. Dėl to „Intel“ už telekomunikacijų paslaugas sumoka mažiau nei tokiu atveju, jei visi jos darbuotojai turėtų atskiras sutartis, o į „Intel“ kreiptųsi dėl jų kompensavimo.

Kitos taupymo gudrybės

Bene paprasčiausias būdas įmonei sutaupyti BYOD skirtų lėšų – sumažinti pinigų skaičių, kuris išmokamas kiekvienam darbuotojui. Prieš kelis metus vieno BYOD naudojančio darbuotojo telekomunikacijų sąskaitoms vidutiniškai būdavo skiriama iki 80 JAV dolerių (64 Eur) per mėnesį. Šiuo metu vidutinė suma svyruoja apie 40 JAV dolerių (32 Eur).

„Kai įmonės pradėjo naudoti BYOD praktiką, jos norėjo atsikratyti pareigos pirkti ir prižiūrėti įrangą, o darbuotojų sąskaitoms apmokėti skirdavo tiek pinigų, kiek jie paprašydavo. Tačiau po kelių metų daug kas pastebėjo, kad telekomunikacijų sąskaitos su įmonės įranga būdavo pastebimai mažesnės. Dėl to įmonės privalo mažinti kompensuojamą išlaidų dalį bent jau tam, kad BYOD įmonėje atsipirktų“, – atkreipia dėmesį konsultantas H. Parkas.

Įmonės dabar gali naudotis įvairiomis trečiųjų šalių paslaugomis, kurios padeda efektyviau išmokėti darbuotojams kompensacijas už telekomunikacijų paslaugas, tikrinti, kokia sąskaitos dalis tenka asmeniniams, o kokia – darbo reikalams tvarkyti. Tačiau iššūkiai nesibaigia net ir galutinai sutvarkius kompensacijų tvarką ir visus privalomus BYOD saugumo reikalavimus.

„Kai pradėjome siūlyti BYOD programą, darbuotojai iš pradžių buvo labai patenkinti. Tačiau greit jie suprato, kiek daug užduočių jie gali atlikti su savo išmaniaisiais telefonais ir pradėjo prašyti suteikti prieigą prie vis daugiau ir vis įvairesnių aplikacijų“, – sako L. Spelman iš „Intel“.


BDC institutas



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama