Pasaulinio IT inovacijų taikymo lyderio „Intel“ paskelbto tyrimo duomenimis, didžiausias dviejų trečdalių Europos bendrovių IT padalinių vadovų rūpestis yra verslo uždavinių ir technologijoms keliamų tikslų derinimas.
Devyniose Europos šalyse atlikta apklausa parodė, kad net 68 proc. apklaustųjų didžiausias iššūkis yra suderinti vadovų keliamus uždavinius su technologijoms keliamais tikslais. 62 proc. nurodė, kad jiems sunku įrodyti vadovams naujų technologijų vertingumą ir naudą įmonėms, o 57 proc. nepajėgia išaiškinti technologijų naudingumo ne techniniams darbuotojams.
Net 85 proc. respondentų neturėjo tikslių duomenų apie jų bendrovių IT srities Bendrus nuosavybės kaštus (Total Cost of Ownership). Aštriausia ši problema Jungtinėje Karalystėje, kur net 96 proc. apklaustųjų negalėjo apskaičiuoti sumų, kurias jų įmonės investuoja efektyviam IT valdymui. Tyrimo išvadose apibendrinama, jog Europos verslo sektorius nepakankamai vertina investicijų į IT vertę verslui.
Didžiausia IT spraga bendrovėse, tyrimo duomenimis, yra kompiuterinių tinklų saugumas. Daug rūpesčių kelia ir tinkamas vartotojų poreikių tenkinimas, biudžeto apribojimai bei įtempti santykiai su aukščiausiais įmonių vadovais.
Trys ketvirtadaliai (74 proc.) apklaustųjų teigia daugiausiai dėmesio skiriantys įmonės saugumui. Du trečdaliai (66 proc.) didžiausia grėsme tinklų saugumui įvardija kompiuterių vartotojus. Net 77 procentai apklaustųjų išreiškė savo nusivylimą, bandant įrodyti vartotojams kompiuterinės saugos svarbą.
Dešimtadalis apklaustųjų teigė patiriantys vis daugiau rūpesčių kontroliuojant įmonės valdomas informacijos technologijas. Vardindami sudėtingiausius uždavinius savo darbe, 53 proc. respondentų minėjo keleto IT sistemų integravimą, o lygiai pusė – techninės ir programinės įrangos galimybių derinimą.
„Kasdieniame savo darbe didindami IT vertę Europos bendrovėms susidūrėme su keletu sunkumų, kurie atskleidžiami šiame tyrime. Esminiai klausimai, kuriuos padedame spręsti savo klientams, yra saugumas, IT ir verslo tikslų suderinamumas bei efektyvus IT valdymas, – sakė IT paslaugų bendrovės „Atos Origin“ viceprezidentė Mariana Hiulet (Marianne Hewlett). – Bendradarbiaujame su „Intel“ kurdami jų verslo kompiuterių platformą, palengvinančią šių svarbiausių verslui uždavinių sprendimą.“
„Intel“ Skaitmeninio biuro ir profesionalių platformų rinkodaros vadovas EMEA (Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos) regione Deividas Rodžeris (David Rogers) teigė, jog didžiausi šių dienų iššūkiai yra IT valdymas bei galimi nuostoliai sutrikus informacijos sistemoms įmonėse.
„Tinkamiausias ginklas kovai su grėsmėmis yra tinkamas vartotojų švietimas, tačiau „Intel“, savo ruožtu, taip pat yra įsipareigojusi vystyti naujas technologijas, tarp kurių – naujoji saugumo ir valdymo sunkumus verslo kompiuteriuose mažinanti platforma „vPRO“, – teigė G.Rodžeris.
Balandį pristatyta platforma „vPRO“ leis užtikrinti stalinių verslo kompiuterių įrangos patikimumą, saugumą bei dideles nuotolinio administravimo galimybes.
„Intel vPro“ kompiuteriuose bus diegiami dvigubo branduolio „Intel Core“ architektūros procesoriai. Platformoje bus panaudota antrosios kartos „Intel“ Aktyvaus Valdymo“ („Intel Active Management“ – „Intel AMT“) technologija, o duomenų saugumą užtikrins dviejų branduolių procesoriuose įdiegta „Intel Virtualizacijos Technologija“ („Intel Virtualization Technology“ – „Intel VT“).
Šių metų pabaigoje „Intel“ ketina pristatyti naują stalinių kompiuterių platformą, leisiančią padės išspręsti efektyvaus IT valdymo ir produktyvumo, esant ribotam biudžetui, klausimus.
2006 metų balandį ir gegužę „Intel“ užsakymu atlikto tyrimo metu nepriklausoma tyrimų bendrovė „Coleman Parkes“ apklausė 900 specialistų, vadovaujančių IT padaliniams bendrovėse, turinčiose 500 ir daugiau darbuotojų. Apklausoje dalyvavo po 100 respondentų iš Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Rusijos, Lenkijos, Čekijos ir Švedijos.