Nors duomenų centrai statomi taip, kad dirbtų be pertraukų, sutrikimų vis tiek įvyksta. Dingus elektrai kartais nesuveikia atsarginis generatorius. Kartais žalos pridaro neatsargūs darbuotojai, gaisras ar gamtos stichija. Tobulėjant naudojamoms technologijoms tokių nelaimių pasitaiko vis rečiau, tačiau pasitaiko, kad duomenų centrą kelioms valandoms ar net dienoms išjungia tokios aplinkybės, jog belieka skėstelėti rankomis ir nusišypsoti.
Pateikiame septynias portalo datacenterknowledge.com istorijas apie keisčiausias duomenų centrų neveikimo priežastis:
1. Keliamosios sekundės klaida. Keliamoji sekundė – tai pasaulinio koordinuotojo laiko (UTC) korekcija, reikalinga dėl mūsų naudojamos laiko sistemos ir Žemės judėjimo neatitikimo. Kai tarp šių laikų susidaro 0,9 sekundės skirtumas, pasaulio laiką skaičiuojantys atominiai laikrodžiai yra sekundei sustabdomi arba paspartinami. Pastarąjį kartą ši korekcija įvykdyta 2012 m., kai buvo pridėta viena sekundė. Šis įvykis sutrikdė dalies duomenų centrų darbą visame pasaulyje. Laikinai sutriko populiarių tinklapių „LinkedIn“, „Reddit“, „Mozilla“, „The Pirate Bay“ darbas, dėl neveikiančios registracijos sistemos Australijoje dvejomis valandomis vėlavo avialinijų kompanijos „Qantas“ skrydžiai.
2. Voverės ataka. Nors tai gali skambėti keistai, tačiau voverės dažnai sugadina įvairius svarbius komunikacijų laidus – jos lengvai juda ir laipioja bei nesirinkdamos kremta viską, kas pasipainioja po kojomis. 2010 m. „Yahoo“ Santa Klaros (JAV) duomenų centre elektros laidus pergraužusi voverė kuriam laikui sustabdė pusės duomenų centro veiklą.
3. Kraustymasis. Duomenų ar serverių perkraustymas visuomet sudėtingas – kad teikiamos paslaugos nesutriktų, reikia kruopštaus planavimo ir greit vykdomų darbų. Tačiau kai duomenų talpinimo paslaugas teikianti bendrovė „NaviSite“ 2007 m. įsigijo mažesnį konkurentą „Alabanza“, dėl persikraustymo niekas ilgai nesuko galvos. Nupirktos bendrovės serveriai buvo sukrauti į sunkvežimius ir pervežti 420 mylių (apie 675 kilometrus) į naująją būstinę. Kol vyko persikraustymas, beveik visos „Alabanza“ serveriuose talpintos svetainės buvo neprieinamos.
4. Aštrus inkaras. Informacija tarp žemynų keliauja vandenyno dugnu nutiestais kabeliais. Jie itin patvarūs, tačiau kai kuriose situacijoje tai negelbsti. Prie pat krantų šie kabeliai yra palyginti nedideliame gylyje, tad juos kartais užkliudo ir nutraukia laivų inkarai. Nors tiesiogiai duomenų centrų veiklos tokie įvykiai nesutrikdo, dėl nutrūkusio kabelio gali laikinai dingti interneto ryšys visame regione.
5. Cigaretės nuorūka. Australijoje esantis „Perth iX“ duomenų centras turėjo bent valandai sustabdyti veiklą, kai dėl dūmų įsijungė itin jautri apsaugos sistema. Paaiškėjo, kad sistemą įjungė į samanas, kurios augo ant išorinės duomenų centro sienos, numesta smilkstanti cigaretė.
6. Sunkvežimio avarija. 2007 m. dėl dingusios elektros kelioms valandoms buvo sustabdyta duomenų centro „Rackspace“ veikla. Tai nutiko dėl nesėkmingų įvykių virtinės – elektros energijos tiekimo grandinę nutraukė į elektros transformatorinę įsirėžęs sunkvežimis, o dėl aušintuvų gedimo nepavyko įjungti atsarginių elektros generatorių. Tuo metu „Rackspace“ turėjo daugybę stambių klientų, todėl kelias valandas neveikė populiariausi tinklapiai pasaulyje.
7. Ilgapirščiai. 2007 m. du kaukėti vyrai įsilaužė ir apiplėšė Čikagoje (JAV) veikusį duomenų centrą „C I Host“. Buvo pavogta apie 20 serverių, tad juose talpinti tinklapiai tapo nebeprieinami. Įdomu tai, kad pastarasis įsilaužimas į šį duomenų centrą buvo jau ketvirtas per dvejus metus. Ilgapirščių pamėgta bendrovė dabar jau nebeveikia.