Verslo įmonės ir valstybinės institucijos vis aktyviau žengia į „debesis“, tačiau vis dar sklando nemažai mitų apie debesų kompiuteriją. Pateikiame keturis mitus, kurie įvardinami tarp populiariausių 2013-aisiais.
Nebaugina „atsinešk savo įrenginį“ koncepcija?
O turėtų! Jei žavitės „atsinešk savo įrenginį“ (BYOD) koncepcija, tai reikėtų sunerimti. Apklausos duomenimis, 82 proc. įmonių teigia, kad jų darbuotojai asmeniniais įrenginiais – išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais – naudojasi darbiniu el. paštu ir kitomis taikomosiomis programomis (angl. applications).
Darbuotojai patenkinti, kad gali naudotis įrenginiais, prie kurių jie įpratę, o įmonės sutaupo išlaidas techninei įrangai. Tačiau tokios koncepcijos palaikymas organizacijoje gali būti brangus. Būtent debesų kompiuterija suteikia galimybę darbuotojams su asmeniniais įrenginiais naudotis darbiniu el. paštu ir kitomis taikomosiomis programomis , o IT specialistams nereikia rūpintis specialia infrastruktūra BYOD koncepcijos palaikymui.
„Debesis“ yra panacėja
Debesų kompiuterija yra puikus sprendimas, jei jūsų verslui būdingas sezoniškumas ar papildomų IT resursų prisireikia, kuomet įgyvendinamas didelis projektas. Tačiau, jei norima padidinti darbo našumą ar saugumo lygį – debesų kompiuterija yra tik vienas iš daugelio žingsnių, sprendžiant šiuos klausimus.
Duomenų centrai kenkia aplinkai
Debesų kompiuterijos paslaugų teikėjų tikslas kuo didesnis efektyvumas, todėl jų duomenų centrai yra ekologiški ir didesnio efektyvumo, nei daugumos įmonių nuosavi duomenų centrai. Atlikti tyrimai rodo, kad įmonės duomenų centrai sunaudoja du kartus daugiau energijos, nei reikia atlikti realiam darbui.
Debesų kompiuterija sumažins darbo vietų skaičių
Priešingai, tyrimo duomenimis, 2015 metais pasaulyje debesų kompiuterija sukurs daugiau nei 13 mln. naujų darbo vietų. Debesų kompiuterija yra bene sparčiausiai besivystanti ir dinamiška IT sritis, todėl IT specialistams prireiks gilinti savo žinias.