Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 24 d. 11:39
Lietuvos ekranų tendencijos
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
Lapkričio 21 d. 16:45
5 tendencijos 2025-iesiems: žmonės ieško pusiausvyros tarp technologijų ir realybės, vis labiau vertina autentiškumą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

7 būdai, kaip debesų kompiuterija padeda smulkiajam verslui

Publikuota: 2013-09-20 20:26
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Marius Kuitniauskas
Aut. teisės: ©Tinklaraštis „įDebesis“
Inf. šaltinis: Tinklaraštis „įDebesis“

Užsienyje apie debesų kompiuteriją kalbama nuolat. Reikia kalbėti ir Lietuvoje, nes mūsų verslas beveik niekuo nesiskiria nuo verslų JAV, Australijoje ar Didžiojoje Britanijoje. Ten taip pat yra vadovai, pavaduotojai, buhalteriai ir projektų vadovai. Jie dirba tam tikrą laiką, su savomis komandomis, ieško kuo efektyvesnių sprendimų ir kas dieną patiria stresą.

 Rodyti komentarus (1)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

7 būdai, kaip debesų kompiuterija padeda smulkiajam versluiUžsienyje apie debesų kompiuteriją kalbama nuolat. Reikia kalbėti ir Lietuvoje, nes mūsų verslas beveik niekuo nesiskiria nuo verslų JAV, Australijoje ar Didžiojoje Britanijoje. Ten taip pat yra vadovai, pavaduotojai, buhalteriai ir projektų vadovai. Jie dirba tam tikrą laiką, su savomis komandomis, ieško kuo efektyvesnių sprendimų ir kas dieną patiria stresą. Visi verslai naudoja internetą ir el. paštą, dažnai samdo vidinius IT specialistus arba naudojasi išorinių įmonių paslaugomis. Reiškia, ir išlaidos IT ūkiui yra tos pačios (gal tik ne tokios pačios...). Tiesiog, nebeverta vardinti panašumų, nes smulkus verslas ir Afrikoje – smulkus verslas.

Smulkus verslas remiantis įvairiais apibrėžimais yra iki 10 arba iki 20 žmonių. Kai kur minima ir iki 50 žmonių, tačiau tai jau didelėse šalyse. Mums labiausiai priimtinas skaičius yra iki 10: direktorius, direktoriaus pavaduotojas (arba antras savininkas), žmona-valytoja, biuro administratorė, vyr. buhalterė, 3 projektų vadovai-vadybininkai, tikroji valytoja ir vairuotojas. Kaip jiems gali padėti debesų kompiuterija?

Pinigų taupymas. Pagal mūsų pasirinktą smulkios įmonės struktūrą, įmonėje su IT dirba 8,5 žmonės. Kodėl aštuoni su puse? Todėl, kad vairuotojas nebūtinai turi savo darbo vietą, nors technologijomis jis naudojasi gana dažnai – išmanusis telefonas, GPS navigacija, gal net planšetinis kompiuteris. Abi valytojos darbo vietos neturi.

Įmonei reikalingi bent 8 kompiuteriai su programine įranga. Kai kuriems darbuotojams reikalingi dar ir planšetiniai kompiuteriai. Kompiuteris – nėra brangus malonumas. Paprastas stacionarus kompiuteris kainuoja apie 1000 litų (su paprastu monitoriumi, klaviatūra bei pele). Visa bėda yra legali programinė įranga, kuri kainuoja gana nemažai. Jei už legalius „Windows 8“ reikia mokėti 300 litų, tai legalus „Microsoft Office Home“ (minimalus variantas) paketas kainuos 700 litų. Štai čia jau ir prasideda bėdos.

1000 litų kainuoja vien tik pagrindinė programinė įranga. O jei reikia dar keleto mokamų programų buhalterijai tvarkyti ar kitiems dalykams – vien tik milžiniškos išlaidos. „Debesis“ čia padeda labai taupyti. Ypač ten, kur apsisprendžiama dirbti su „Linux OS“. Nemokama operacinė, viskas veikia panašiai, kaip „Windows“, pagrindinės programos „debesyje“. Duomenis į „debesį“ perkelti nėra sunku.

Kiek gi sutaupoma? IDC tyrimas atskleidė, kad iki 54 proc. galima sutaupyti, renkantis debesų kompiuterijos paslaugas. Skaičiuojame – nuo kiekvienos darbo vietos sutaupoma po 540 litų, o kai jų yra 8, tai visus 4320 litų.

Padidintas darbo našumas. Debesų kompiuterijos technologijos yra kuriamos ne žaidimams žaisti, o dirbti greitai, patogiai ir našiai. „Debesies“ įrankiai yra tai, ko reikia darbuotojui – el. paštas, projektų valdymas, CRM, skaičiuoklė, teksto redaktorius, grafikos redaktorius, pokalbiai su kolegomis. Darbe nereikia peržiūrinėti „Youtube“ filmukų, žaisti su asmeninėmis nuotraukomis ir plepėti „Skype“ ar „Facebook“. Viskas pritaikyta darbui, o ne pramogoms. Tai didelė nauda – įmonei. Aišku, visiškai blokuoti socialinių tinklų nereikėtų, tačiau debesų kompiuterijos sprendimai reiškia, kad dirbama bus efektyviau.

Prie darbo našumo itin prisideda ir duomenų archyvavimas ir saugojimas. Paprastai, prireikus kokio nors dokumento ar sąskaitos, buhalterė „knisa“ senus segtuvus kokį pusvalandį ar dar ilgiau, tada administratorė skenuoja sąskaitą, daro kopijas, tada pateikia projektų vadovui. Jis kartu su kitais dokumentais pateikia vadovui, kuris turės svarbų susitikimą, o jo metu gal visų tų dokumentų ir nereikės...

Situacija tokia kasdieniška, belieka tik suskaičiuoti, kiek laiko visi 4 darbuotojai praleido dėl vienos sąskaitos. O juk su „debesies“ sprendimais paprasčiau – susitikimo metu direktorius įveda į paiešką sąskaitos duomenis ir iš karto ją mato savo ekrane.

Darbuotojų ligos ir sergantys vaikai – kainuoja. Pasigavo 3 vadybininkai kokį virusą. Sėdi varvančiomis nosimis namie ir... nosį varvina. Kodėl jie, bevarvindami nosis, negali sutvarkyti keleto reikalų? Kad ir atrašyti el. laiškus, persiųsti kam reikia, paruošti komercinį pasiūlymą ir t. t.? Su „debesies“ technologijomis tai paprasta – namų kompiuteris tik turi būti su internetu ir viskas – dalis darbų padaryta net ir nesikeliant iš lovos. Liga jau toks dalykas – netinka čia labai juokauti. Apmaudžiausia, kai suserga vaikas ar artimas šeimos narys, kurį reikia prižiūrėti ir sveikam sėdėti namie. Tada debesų kompiuterijos sprendimai irgi gali puikiai padėti. Tai labai efektyvu, nors ir nelabai moralu prašyti padirbėti, esant tokioms aplinkybėms.

Saugumas. Teko girdėti apie pakvaišusius dėl saugumo įmonių vadovus – mūsų el. paštą skaito konkurentai, kopijuoja komercinius pasiūlymus ir prezentacijas – turbūt nusamdė gerą rusų programišių.

Reikia investuoti į tinklų apsaugos programas, SSL sertifikatus ir šifravimo infrastruktūrą, griežtai draudžiama duomenis USB atmintinėse neštis namo... Žodžiu, vos ne paranojinė situacija dėl duomenų saugumo.

Staiga, pranešimas – įsilaužė vagis, pavogė 5 kompiuterius ir pardavė juos. Viskas – po investicijų į saugumą. Gal geriau visus duomenis laikyti „debesyje“, ir į saugumą labai neinvestuoti – tegul investuoja paslaugos teikėjai?

Aišku, kad JAV saugumo agentūra gali paskaityti, bet įdomu, kam jai žinoti tokias komercines paslaptis, kokias paprastai slepia mažos įmonės?..

Kultūriniai skirtumai. Tai ypač išryškėja, kai dirbama su užsienio kompanijomis. Ten dirba įvairių tikėjimų, įsitikinimų, tautybių darbuotojai. Pas mus taip pat – vienas žemaitis, kitas rusas ar lenkas, o lietuviui tenka vertėjo vaidmuo, nors jis sunkiai kartais supranta, ką kalba ir mąsto tiek vienas, tiek kitas jo kolega. Dirbdami visi trys „debesyje“, kuriame teksto redaktorius atrodo vienodai, nors visos komandos ir skirtingomis kalbomis, jie darbą padarys vienodai gerai. Svarbu tik išmokti efektyviai pasinaudoti debesų kompiuterijos teikiamomis galimybėmis.

Mokėti reikia tik tiek, kiek naudojiesi. Labai paprastas pavyzdys. Maža įmonė dirba su gana dideliu užsakymu, kuriam reikia daug duomenų laikyti, suvesti ir apdoroti. Asmeniniai kompiuteriai tam netinkami – reikalingas spartus serveris. Galima jį nusipirkti už 10 000 eurų, bet projektui pasibaigus, kur jį reikės dėti? Juk geriau yra tiems 6 mėnesiams užsisakyti serverio paslaugą ir naudotis juo reikiamą laikotarpį, užuot nusipirkus ir paskui bandyti išnaudoti ar parduoti. Mokėti „debesyje“ reikia tik tiek, kiek naudojiesi. Nauda didelė, ypač, tiems, kurie vykdo laikinus projektus.

Taip pat tai galioja ir paslaugų teikėjams. Jei atsiranda kitas – laisvai pereini ir viskas – nereikia mokėti nieko papildomai. Programinės įrangos licencijos dažnai yra metinės, tad patiriama nuostolių, jei nusprendžiama atsisakyti likus, tarkim, 4 mėnesiams iki naudojimo pabaigos.

IT administratorius. Yra tokia mistinė specialybė – adminas. Tai labai sunkiai surandamas žmogus, kuris neaišku, kada dirba, o kada ne. Jo darbas – prižiūrėti IT ūkį, bet kompiuteriai genda, puola virusai, puslapiai lūžta ir t. t. IT administratorius viską tvarko lyg katinas – kur nori ir kada nori... O alga jo – didelė, išmanusis telefonas – pats naujausias. Be to, jis jau 11-tas darbuotojas, tad taip galima ir smulkaus verslo vardą pamiršti. Kam priimti savą adminą, jei galima viską tvarkytis patiems arba samdyti išorinę IT įmonę? Pavyzdžiui, sukurti el. pašto adresą naujam darbuotojui gali ir biuro administratorė, jei dirba su „debesies“ sprendimais.

Galimybės „debesį“ tvarkyti pagal savo poreikius. Dažnas debesų kompiuterijos paslaugų teikėjų turi visiems programuotojams prieinamą API. Tai reiškia, kad jūsų nusamdytas programuotojas gali sukurti būtent jums reikalingus papildymus ar programėles, kurios veikia „debesyje“ taip, kaip jūs to pageidaujate. Tai kur kas paprasčiau ir pigiau, nei kurti savo kompiuterinę programą.

Pagal smulkaus verslo veiklą, gali būti ir dar daugiau būdų, kaip debesų kompiuterija padeda sutaupyti ir dirbti efektyviau. Verta pasvarstyti, ar tikrai to reikia. Tik nebijokite žmonių reakcijos – ji visada bus neigiama, nes reakcija visada yra tokia, kai reikia keisti įpročius, ypač, neefektyvius, bet patogius.


įDebesis



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama