„Ultrabook“ kompiuterių vizija labai paprasta – kompiuteris, kai man jo reikia, ir planšetinis kompiuteris, kai man jos norisi. Svarbiausia, kuriant „Ultrabook“ serijos kompiuterius, buvo rasti kompromisą, atsižvelgiant į kliento poreikius: kad jis visada būtų patogus, lengvai valdomas, lengvas ir gražus, bet tuo pačiu visą tai pasiekti nemažinant jo našumo.
Galima sakyti, kad tokio tipo įrenginys skirtas ne tik atlikti kasdienius darbus, bet ir mėgautis tai darant bei sukelti pavydą draugams, kolegoms ar verslo partneriams.
Visi kompiuteriai, norintys gauti „Ultrabook“ vardą turi atitikti griežtus kriterijus ne vienoje srityje. Toliau apžvelgsime detaliau kiekvieną iš kriterijų.
Procesorius
Visi „Ultrabook“ kompiuteriai privalo turėti antros, trečios arba ketvirtos kartos „Intel“ procesorius. Jais atliekamos operacijos vyks sklandžiau ir greičiau. Kompiuteris „apginkluotas“ šiais procesoriais, lyginant su žemesnės klasės procesoriais, pagreitėja net iki 3 kartų. Dažnas vartotojas skeptiškai į juos žiūri, tačiau išbandžius, abejingų nelieka – atliekamų darbų skaičius išauga, resursams reiklios programos veikia daug greičiau ir sklandžiau, o ir dėl patiriamo malonumo dirbant su efektyviu kompiuteriu susidaro didžiulis įspūdis, po kurio prie senojo kompiuterio grįžti nebesinori.
Dizainas
Stilingas, lengvas ir kompaktiškas – šie apibūdinimai neatsiejami nuo „Ultrabook“ kompiuterio apibrėžimo. Kad kompiuteris gautų „Ultrabook“ vardą, jam taip pat reikia atitikti tam tikrus išmatavimų reikalavimus: jo storis, jeigu kompiuterio įstrižainė iki 13 colių, turi būti ne didesnis nei 18 milimetrų, o jeigu kompiuterio įstrižainė yra didesnė – 21 milimetro. Tai yra vidutiniškai 2 kartus plonesni kompiuteriai, palyginus su žemesnės klasės to paties galingumo kompiuteriais.
Kaune veikiančios „Varlės“ parduotuvės direktorius teigia: „Ultrabook“ kompiuterį pirma turi paimti į rankas ir pasižiūrėti kaip jis veikia, kad nebenorėtum jo paleisti iš rankų.“ Kompiuterį galima parinkti pagal kiekvieno vartotojo individualius poreikius – yra modelių, kurie gali veikti ir kaip planšetinis kompiuteris – jo klaviatūrą galima nuimti, o ekranas yra jautrus prisilietimui.
Baterija
Baterijoms keliami labai aukšti reikalavimai. Joms yra atliekami „MobileMark“ testai, kurių metu tikrinama, ar baterija gali atlaikyti bent 5 valandas be jokio įkrovimo. Rekomendacijos šiam parametrui yra dar aukštesnės – baterija be įkrovimo turi išbūti netgi 8 valandas. Tai yra daroma siekiant šiuos kompiuterius padaryti kuo mobilesnius ir kad kelionėje nereiktų ieškoti, kur kas porą valandų būtų galima pasikrauti kompiuterį.
Galingumas
„Ultrabook“ kompiuteris iš „hibernate“ režimo turi „pakilti“ per mažiau nei 7 sekundes. Lyginant su ankstesniais kompiuteriais, kurie taip pat naudodavo pasenusias operacines sistemas kaip „Windows XP“, skirtumas daugiau nei akivaizdus – jiems iš „hibernate“ režimo „pakilti“ prireikdavo iki minutės. Šių dienų kompiuteriai, tačiau žemesnės klasės, sugeba pakilti greičiau, tačiau tai vistiek trunka 10 sekundžių, ar net ilgiau.
Operacinė sistema
Visi šiuo metu gaminami „Ultrabook“ kompiuteriai privalo turėti naujausią „Microsoft Windows 8“ operacinę sistemą. Ji labiausiai pritaikyta prie šios technologijos kompiuterių. Išimtis yra „Apple“ kompiuteriai, jie turi savo „Mac OS“ sistemą.
Saugumo sistemos
„Ultrabook“ kompiuteriuose yra diegiama naujausia saugos sistema „Intel Anti-Theft technology“, kuri padės apsaugoti jūsų kompiuterį nuo vagystės. Jeigu galvojate, kad kompiuterio jums niekada nepavogs ir šios apsaugos yra visiškai nereikalingos, statistika pateikia visiškai priešingus duomenis, vien JAV oro uostuose per dieną yra pavogiami per 2 000 kompiuterių. Šios apsaugos sistemos dėka galėsite visiškai jaustis saugiai dėl savo turimų duomenų. Pranešus apie kompiuterio vagystę, visa sistema bus automatiškai užblokuota ir be unikalaus jūsų sugalvoto kodo niekas duomenų nepasieks. Viskas, ką piktadarys matys, tai tik juodas ekranas su užrašu prašančiu kodo. Taip pat ši technologija leis susekti kompiuterio buvimo vietą, vos tik vagis prisijungs prie interneto.
Ekranas
Liečiami ekranai išmaniuosiuose telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose jau seniai nieko nebestebina. Tačiau liečiamas ekranas nešiojamuose kompiuteriuose vis dar yra naujiena. Visi antrosios kartos ultrabook‘ai taip pat turi liečiamus ekranus. Paprastenis valdymas, greitesnis darbas, greitas funkcijų pasirinkimas – dėl šių argumentų „Ultrabook“ kompiuteriuose yra įmontuoti liečiami ekranai.
Patarimai renkantis „Ultrabook“ kompiuterį
Apsisprendimas, kurį „Ultrabook“ kompiuterį pasirinksite, visiškai priklauso nuo jūsų pačių poreikių ir naudojimo paskirties. Jeigu jūsų darbas arba laisvalaikis yra aktyvesnis ir jūs turite daug judėti iš vienos vietos į kitą – tuomet jums reikėtų, kad jis būtų mobilesnis: mažesni kompiuterio išmatavimai, mažesnis svoris, didsenė baterijos gyvavimo trukmė.
Jeigu jums kompiuteris yra reikalingas darbui su galingesnėmis programomis, tuomet reikėtų rinkti „Ultrabook“ kompiuterį su galingesniu procesoriumi ir didesniu ekranu. Visų „Ultrabook“ kompiuterių specifikacijos yra panašios dėl jiems keliamų aukštų reikalavimų, tačiau gamintojai ieško savitų nišų, kuriose prisitaiko prie specifinių kiekvieno kliento poreikių – todėl surasti „Ultrabook“ kompiuterį, pritaikytą visiškai pagal savo poreikius, nors ir nelengva, bet tikrai įmanoma.