Praėjusiais metais nemažai įmonių ir valstybinių organizacijų persikėlė į debesis, toliau populiarėjo socialiniai tinklai, išmaniųjų telefonų parduota daugiau nei asmeninių kompiuterių. Tačiau kas turėtų vykti debesų kompiuterijos rinkoje per artimiausius kelis metus.
Hibridinės debesų kompiuterijos rinkos augimas
Pasak „Saugatuck“ apklausos, 2016 metais maždaug pusė visų įmonių IT išlaidų bus skirta hibridinių debesų sprendimams, kuomet šiuo metu skiriama apie 40 proc. visų kompanijos IT skirtų lėšų. Viešųjų debesų naudojimas išaugs iki 39 proc., o privačių debesų naudojimas sumažės net iki 11 proc.! Šis posūkis yra puikiai suprantamas. Tiems, kam sudėtinga išsirinkti iš dviejų variantų – privačių ar viešųjų debesų kompiuterijos sprendimų, gali pasirinkti ir „viduriuką“ – hibridinį debesį.
Socialinių tinklų bei debesų technologijų integracija
„Chrome OS“, „Facebook Home“ – tai tik keli iš daugelio pavyzdžių, įrodančių, jog socialiniai tinklai bei debesų technologijos kuo toliau, tuo labiau bus integruojamos į mūsų kompiuterius, išmaniuosius telefonus bei kitus įrenginius. Juk kiekvienas verslininkas stengiasi savo paslaugas padaryti prieinamas visur, o savo paslaugų integracija į mobiliuosius įrenginius leidžia tai padaryti. Juolab, kad išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai itin sparčiai populiarėja, todėl debesų sprendimai bei socialiniai tinklai vis dažniau integruojami į šiuos įrenginius.
Debesys populiarės Europoje ir Azijoje, ne tik JAV
Debesų kompiuterija itin sparčiai išpopuliarėjo Šiaurės Amerikoje, tačiau Europa, Azija bei kiti žemynai šią technologiją diegiasi ne taip greitai. Problema yra tame, jog kai kurios šalys dažnai net turi įstatymus, neleidžiančius talpinti duomenų kitų šalių ribose. Tiesa, po truputį viskas juda pirmyn – besivystančiose rinkose debesų kompiuterija populiarėja itin sparčiai, nes tai yra pigus bei tuo pačiu patogus IT sprendimas. Europoje prie debesų kompiuterijos pereinama dėl saugumo. Jau greitai debesų kompiuterija taps dar viena svarbia verslo dalimi.
Saugumas atliks vis didesnį vaidmenį
Vos tik atsiradus debesų technologijoms, juose nebuvo talpinama svarbi informacija, jos buvo nedaug, o verslas net nežinojo kas ta debesų kompiuterija. Bet įmonės vis dažniau naudoja debesų kompiuterijos sprendimus, žmonės vis dažniau talpina privačią bei svarbią informaciją, todėl atitinkamai kyla ir debesų kompiuterijos paslaugų saugumo lygis. Tiesa, saugumo lygis vis dar nėra pakankamai aukštas (pastaruoju metu itin padažnėjo programišių atakų), tačiau per artimiausius kelis metus situacija turėtų stipriai pagerėti.
Debesys taps ekologiškais
Šiuo metu pasaulyje dažnai kalbama apie ekologiją, klimato atšilimą, todėl nemažai bendrovių jau pradėjo eiti ekologijos link – pradėtas naudoti biokuras, mažinamos elektros sąnaudos ir t. t.
Debesų kompiuterijos paslaugų teikėjai taip pat stengiasi padaryti savo paslaugas kuo ekologiškesnes. Nors šiuo metu tai kartais gali reikšti didesnes kainas, tačiau ateityje ekologiškumas neturėtų daryti įtakos kainai, o žemė bus mažiau teršiama, nei dabar.
Debesų kompiuterijai dar tik keli metai, todėl tobulėti dar tikrai yra kur. Kaip jūs manote, kokį vaidmenį mūsų gyvenimuose atliks debesų kompiuterija po 5 metų ir kaip viskas šioje rinkoje keisis?