Socialiniai tinklai tapo neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalimi. Kiekvienas pažangus virtualios socialinės erdvės narys turi „Facebook“, „Twitter“ ir kitų socialinių tinklų paskyras. Beveik kiekviena išmaniojo telefono programėlė suteikia galimybę įkelti ką nors į socialinius tinklus, netgi kone kiekviena maža kavinukė kviečia „palaikinti“ jos puslapį ir pasidalinti su draugais.
Socialiniai tinklai kovoja dėl vartotojų dėmesio, juk nenaudojamas tinklas yra niekam tikęs, tiesa? Todėl naujokams šioje srityje yra labai sunku rasti vietą po saule, nes šios srities milžinai apėmė, rodos, kiekvieną mūsų gyvenimo dalį. Tačiau kiti socialiniai tinklai sugeba surasti kažką išskirtinio, kuo priverčia atkreipti į save dėmesį. Naujokus, senbuvius ir jų išskirtinumus šiandien ir aptarsime.
„Catmoji“
Internetas myli kačiukus. Tai byloja didžiuliai „YouTube“ vaizdo įrašų peržiūrų skaičiai, jei yra nufilmuotas šis mielas pūkuotas naminis gyvūnėlis. Šiuo populiarumu pasinaudojo socialinio tinklo „Catmoji“ katėms ir jų mylėtojams kūrėjai. Šis tinklalapis, dizainu primenantis „Pinterest“, leidžia kačių savininkams kelti savo augintinių nuotraukas, pažymėti nuotraukos emociją, pavyzdžiui, miela, linksma ar liūdna, komentuoti jas savo katės vardu bei naršyti po milžinišką galeriją. Nors šis socialinis tinklas ir neplanuoja konkuruoti su savo vyresniaisiais broliais, savo auditoriją jis tikrai turi ir savo paskirtį atlieka tinkamai.
„Instagram“
Šio socialinio tinklo naujoku nepavadinsi. Jau daugelis naudojasi arba bent jau girdėjo apie „Instagram“. 2010 metais sukurtas nuotraukų dalijimosi platforma sulaukė didelio pasisekimo ir dabar ja naudojasi apie 100 milijonų vartotojų. Tokį populiarumą lėmė „Instagram“ programėlės išmaniesiems telefonams, kurios leidžia padaryti mums svarbios akimirkos fotografiją ir pagražinti ją įvairiais filtrais, efektais bei pasidalinti ja kituose socialiniuose tinkluose. 2012 m. kompaniją, kuri sukūrė ir toliau tobulina „Instagram“, už 1 mlrd. JAV dolerių nusipirko „Facebook“.
„Tumblr“
Tikras interneto erdvės senbuvis, nes šis puslapis gyvuoja nuo 2007 metų. Jis leidžia vartotojams susikurti savo interneto puslapį, savotišką tinklaraštį, kur jie galėtų dalintis mintimis, paveiksliukais arba kitaip išreikšti save. Įrašams galima priskirti žymes, panašias į tas, kurias naudojame „Twitter“, ir šitaip juos grupuoti. „Tumblr“ galerijoje galima surasti labai žavių meniškų dalykų, pavyzdžiui, epizodų iš filmų su citata, vintažinių nuotraukų arba stulbinančių ateities vizijų.
Komentaruose kviečiu pasidalinti savo atrastais ir kūrybiškumą bei smalsumą skatinančiais socialiniais tinklais, po kuriuos naršant malonu praleisti laisvalaikį, jei leidžiame jį prie kompiuterio.