Sausis eina į pabaigą, tad šventės jau pasibaigė ir prasideda rimtas darbas bei nauji rūpesčiai. Debesies rinka toliau kunkuliuoja, o vartotojų įsitikinimai ją „vėsina“. Saugumas – tai viena iš tų sričių, kuriai dar pernai buvo pranašauta itin daug dėmesio.
Sausį saugumo tema buvo labai aktuali ir čia pasireiškė JAV valstybinės organizacijos bei mokslininkai. Pradėkime nuo to, kad ta organizacija, kuri sukūrė internetą vis dar gyva ir neblogai gyvuoja. Bet jos tikslai nė kiek nepasikeitė – kaip padaryti, kad atominio karo arba kibernetinės atakos metu, svarbūs duomenys būtų apsaugoti ir nepatektų priešui į rankas. DARPA pristatė naują projektą MRC – „Mission-oriented Resilient Cloud“. Išvertus į lietuvių kalbą gautume – Koviniams veiksmams pritaikytą tvirtąjį debesį. MRC tikslas – apsaugoti kompiuterius nuo įsilaužimų, o taip pat ir padaromos žalos. Labai įdomus projektas, skirtas kol kas tik eksperimentams ir karinei pramonei.
Jei jau prakalbome apie karinę pramonę, tai būtinai turime paminėti, kad JAV Gynybos ministerija drastiškai mažins savo valdomų duomenų centrų skaičių, nes dalį savo resursų perkels į debesį. Viena iš priežasčių yra taupymas, kita – vykstantys įvairūs bandomieji projektai, kuriais tikrinamas debesies kompiuterijos saugumas ir galimybė technologiją pritaikyti Gynybos ministerijos reikmėms. Prieš tai minėtas MRC ir dar vienas CRASH projektas gali būti tie „bandomieji projektai“.
Palikime valdžią ramybėje ir grįžkime prie verslo poreikių. Šį kartą prie labai žemiškų dalykų – užmarštin grimztančios technologijos, kuriai dar papildomų šansų pagyventi turėtų suteikti debesis. Faksas jau baigia savo dienas. Verslui faksas buvo reikalingas gauti ir siųsti dokumentų kopijas. Dabar tai daroma jas skenuojant ir siunčiant el. paštu. Pasirodo, kad yra bendrovių, kurios kuria faksų siuntimo paslaugas debesyse. Išsiųsti gana paprasta, bet kaip su gavimu? Dabar ir siųsti, ir gauti faksus galima naudojantis debesies paslaugomis. Kaip patogu! Tik ar tai reikalinga?
Technologijų naujienos. „Amazon S3“ paslaugų paketas pasipildė nauja naudinga paslauga – „Amazon Elastic Transcoder“. Tai yra debesų kompiuterija paremtas įrankis, kuris leidžia bet kokį vaizdo failą išsaugoti tam tikru formatu. Vaizdo konvertavimas visada buvo kaip viena iš paslaugų, kurias teikė operatoriai ir fotostudijos, tačiau dabar viską vartotojas gali pasidaryti pats. Aišku, ne už dyką, tačiau kaina irgi labai maža.
Pirkinių skyrelyje šiandien naujienos gana kuklios – „Amazon“ nusipirko kompaniją „IVONA“, kuri pagamino programinę įrangą. Ši įranga leidžia skaityti tekstą balsu, naudojant „Kindle“ planšetinius kompiuterius. Ši bendrovė jau ilgą laiką bendrauja su „Amazon“, tad jos įsigijimas buvo gana natūralus – kompanija jau ir taip dirbo išskirtinai su „Amazon“ užsakymais. Šiuo metu teksto atpažinimo ir skaitymo programinė įranga sugeba skaityti 17 kalbų, gali kalbėti 44 skirtingais balsais.
Tiesa, metų pradžioje dar visi skaičiuoja praėjusių metų ir paskutiniojo ketvirčio uždarbius. Nusprendėme tų milijardų apyvartų neskaičiuoti ir negadinti Lietuvos verslininkų nervų. 21 mlrd. JAV dolerių apyvarta ir 97 mln. JAV dolerių pelnas – nėra labai džiuginančios naujienos „Amazon“ vadovybei.