Kitais metais Kalėdų senelis tikrai naudosis dar daugiau debesies įrankių, kad suspėtų priimti visus norus dovanoms, o jo aplankyti vaikai savo džiaugsmo įrodymus – nuotraukas ir dovanų dėžių atidarymų vaizdo įrašus – taip pat demonstruos debesyse. Tokios mūsų šventinės prognozės 2013 metams. Kuo gi esame blogesni už kitus, nes prognozėmis dalinasi visi, kas tik netingi.
Imkime kad ir „ZDNet“ specialistų prognozes, kurios numato nemažai įdomių dalykų. Pavyzdžiui, kad kitais metais dar palengvės duomenų centrų ir serverių valdymas, nes bus daug dėmesio skiriama resursų valdymo programinei įrangai. 2013 metais daugės ir mobiliųjų darbo vietų skaičius, o galbūt bus pradėta net savotiška mada. Juk išmaniųjų telefonų gamintojai padarys viską, kad išmaniaisiais telefonais naudotųsi kuo daugiau žmonių, o jiems talkins vietinės telekomunikacijų bendrovės ir jų dukterinės įmonės. Pranašaujama, kad 2013 metai bus hibridinio debesies metai, kai didžioji dalis sprendimų laviruos tarp viešo debesies ir privataus debesies resursų panaudojimo verslui. Pateikiami ir kiti įdomūs pamąstymai, kurių pranašystėmis dar nebūtų galima įvardinti.
Bet kuriuo atveju, akivaizdu, kad ir kitais metais bus perkamos įmonės, kurios turėtų suteikti didiesiems paslaugų teikėjams privalumų tam tikruose verslo srityse.
Tai parodo ir įmonių „alkis“ prieš pat naujus metus. „Dropbox“ nusipirko net dvi sprendimų kompanijas – „Audiogalaxy“ ir „Snapjoy“. „Audiogalaxy“ dirba su muzikos saugojimo internete sprendimais, o „Snapjoy“ – su nuotraukų organizavimo įrankiais. Pasaulio žiniasklaida pastarąjį pirkinį aiškiai susieja su neseniai įvykusiu „Instagram“ taisyklių pasikeitimu, kuris susilaukė daug atgarsių visame pasaulyje. Atrodo, „Dropbox“ nori pareikšti apie savo pasiruošimą konkuruoti su „Instagram“. Kitais metais jiems beliks nusipirkti dar ir video laikymo sprendimų kompaniją, tad galės stoti į kovą ir su „YouTube“.
„Google“ vaidina Kalėdų senelį mokslininkams ir prieš pat šventes paskelbė dovanojusi 6 moksliniams projektams 100 milijonų kompiuterinio skaičiavimo (computing) valandų. Tai „Exacycle for Visiting Faculty“ programos dalis, kurios vienas iš tikslų yra padėti rimtiems moksliniams eksperimentams sutrumpinti kompiuteriniams skaičiavimams skirtą laiką. Pavyzdžiui, vieno meteorologinio teleskopo duomenų simuliacijai prireikdavo 3 mėnesių (apdorojami 5 milijonai vaizdų), o padedant „Google“ šios simuliacijos laikas sutrumpėjo iki kelių dienų. Deja, tai nieko naujo mokslo pasaulyje, nes jau 2010 metais „Windows Azure“ pasiūlė nemokamą pagalbą mokslininkams, o jiems įkandin pasekė ir „Amazon“ su savo programa. Kas gražiau kalba, to ir klausome labiau...
Labai įdomi apžvalga pasirodė žurnale „CRN“. Leidinys pristato 10 didžiausių debesies tarnybų sutrikimų 2012 metais. 10 vieta – „Tumblr“, kurią, kaip spėjama, kelioms valandoms „nulaužė“ programišiai. 9 vietoje – „GoDaddy“ „lūžimas“ 6 valandoms, po kurio ši milžinė pranešė, kad atsisako debesies paslaugų teikimo smulkioms ir vidutinėms įmonėms. 4,3 ir 2 vietos priklauso „Microsoft“ sprendimų sutrikimams, na, o pirmoje vietoje, akivaizdu, kad „Amazon“. Visos šios paslaugos buvo sutrikusios kelioms valandoms, tačiau žadėtas 99,9 % veikimo laikas (uptime) išliko nepaliestas, nes per metus tos kelios valandos nesudarė 0,1 proc. veikimo laiko.
Beje, ar žinote, kas yra didžiausias „Amazon Web Services“ paslaugos klientas? Tai „Netflix“ video nuomos teikėjas (deja, jis populiarus JAV, o tokiose mažose šalyse kaip Lietuva savo paslaugų neteikia...). „Netflix“ pranešė, kad 2013 metais 100 proc. talpinamų failų bus perkelti į „Amazon Web Services“ serverius. Šiuo metu ten yra laikoma 95 proc. informacijos – įvairių filmų ir televizijos programų. Tokias paslaugas Lietuvoje teikia TEO su savo paslauga GALA Interaktyvioji, taip pat ir kitos skaitmeninės televizijos paslaugas teikiančios įmonės.
Susitiksime jau kitais metais ir pasižiūrėsime, kaip pasaulinės debesies paslaugų milžinės atšventė ir kibo į darbus su nauja jėga.