Na štai, prasideda... Žiniasklaida nelabai tiki pasaulio pabaiga, todėl gana drąsiai pateikia kitų metų prognozes. Bus įdomu pasižiūrėti, ar jos išsipildys.
Žurnalas „Forbes“ pateikia prognozių 2013 metams dešimtuką:
1. Nustosime stebėtis, kas „išeina“ į debesį, nes viskas galų gale nusistovės ir pamatysime, kas veikia debesyje, o kas – ne.
2. Debesis ir mobilieji įrenginiai taps vienu neatskiriamu dariniu, nes visos mobilios programėlės veiks iš debesies.
3. Nustosime jaudintis dėl debesies paslaugų sutarčių, kurios dabar yra keičiamos. Ieškoma visiems vartotojams optimalių sutarčių variantų, o debesies verslo milžinai nuolat bylinėjasi su vartotojais ir šalimis teismuose.
4. Pradėsime aiškiau suvokti debesies paslaugų kainas ir jas apskaičiuoti.
5. Programas debesyje kurs kūrėjai, o ne vadovai.
6. Pradėsime labiau rūpintis duomenų atsarginėmis kopijomis ir ieškosime būdų, kur saugiai laikyti duomenis įvairių gamtos katastrofų metu (naujas terminas – „Disaster recovery (DR) storage“).
7. Nustosime lyginti debesies paslaugas su paprasčiausiomis prekėmis, nors jos ir lengvai prieinamos visiems.
8. Nustosime lyginti debesies paslaugas su „Amazon Web Services“ (AWS), kuri dabar užima apie 70 proc. pasaulinės debesies paslaugų rinkos. „Google“ ir „Microsoft“ bei kitų pasaulinių kompanijų ketinimai atsiriekti debesies paslaugų rinkos dalį, iki 2013 metų pabaigos gali sumažinti AWS populiarumą.
9. Suvoksime, kad virtualizacija nebūtinai yra debesis ir nustosime maišyti šiuos terminus.
10. Pasikeis mąstymas apie debesies sprendimų kūrimą programavimo lygmenyje. Programuotojai supras, kad programavimo kalbos ar platformos pasirinkimas nėra svarbus.
Prognozių bus ir daugiau, nes debesies verslas kitais metais bus itin aktyvus, juolab, kad prie jo prisijungia ir valstybinės struktūros.
Štai australai berods rado sprendimą, kaip valstybinės institucijos pereiti į debesį. „Macquarie Telecom“ sostinėje Kanberoje statys specialų duomenų centrą-bunkerį, kuris bus skirtas tik vienam klientui – Australijos valdžiai. Tiksliau, visoms valdžios institucijoms, norinčioms laikyti padidinto saugumo lygio reikalaujančius duomenis ir teikti paslaugas. Tokiu būdu išsprendžiamas galvosūkis dėl valstybinės svarbos duomenų laikymo užsienio teritorijose arba užsienio kompanijoms priklausančiuose duomenų centruose, kuriuos bet kada gali iššniukštinėti tos šalies teisėsauga, ieškodama realių arba tariamų „nusikaltimų“.
Karjeros naujienos. „Google“ palieka dar vienas svarbus žmogus ir iškeliauja į... „Dropbox“. Tai programavimo kalbos „Python“ kūrėjas Guido Van Rossum. Jis savo socialiniuose tinkluose pareiškė, kad po 7 metų palieka „Google“. Dabar „Python“ kūrėjas dirbs „Dropbox“. Kalbant apie „Dropbox“, tai ne visos naujienos iš jų fronto. Neseniai tyrimų kompanijos „Nasuni“ atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad vienas iš penkių darbuotojų darbinius dokumentus talpina „Dropbox“, net jei bendrovės konfidencialumo politika ir duomenų apsaugos taisyklės tai draudžia. Apklausa parodė, kad dokumentų saugojimo paslauga „Dropbox“ populiari ir tarp aukščiausio lygio kompanijos vadovų.
Metų pabaiga, o trys didieji milžinai pradėjo mažinti kainas. Pirmoji 24–27 proc. kainas sumažino „Amazon“. Tą pačią dieną apie beveik 30 proc. kainų sumažėjimą paskelbė ir „Google“. Po savaitės „Microsoft“ irgi pareiškė, kad nuo gruodžio 12 dienos 28 proc. mažinamos „Windows Azure Storage“ kainos. Beje, šiemet tai jau antras kainos mažinimo raundas. Peršasi išvada, kad kitais metais kainos gali dar mažėti. Sprendžiant apie „Google“ ir „Microsoft“ planus apkarpyti „Amazon“ rinkos dalį, tai gali būti ir nemaži sumažėjimai, dėl kurių geriau bus tik galutiniam klientui. Kainų karas klientams visuomet būna naudingas...
Kaip visada debesų versle gausu įvairių pranešimų apie perkamas kompanijas, gautas investicijas ir paleistas naujas funkcijas. Tai juk darosi savotiška rutina! O rutina reiškia, kad rinka yra normali, vystosi ne taip chaotiškai ir impulsyviai. Viskas tik į naudą.