Tarptautinė interneto rinkos tyrimų bendrovė „Gemius“ kas mėnesį pateikia duomenis apie Lietuvos interneto auditoriją ir jos įpročius internete. Toliau apžvelgiami gegužės mėnesio duomenys.. Pateikiami ir analizuojami 25-ių svetainių, turinčių aukščiausius rodiklius pasirinktuose parametruose, duomenys.
Realių vartotojų skaičius svetainėse
1 pav. Daugiausiai realių vartotojų gegužės mėnesį sulaukusių svetainių TOP25. Šaltinis: „Gemius“, „gemiusAudience“ 2012 balandis–gegužė
Gegužės mėnesį realių vartotojų skaičius augo 11-koje iš 25-ių svetainių, užimančių aukščiausias pozicijas reitinge. Priešingai nei balandį augimas pastebimas ir visuose naujienų portaluose. Keturis mėnesius smukęs delfi.lt realių vartotojų skaičius, gegužę pakilo, o štai 15min.lt auditorija auga jau ketvirtą mėnesį. Teigiami pokyčiai matomi ir lrytas.lt bei balsas.lt portaluose. Gegužę pagausėjo ir svetainę alfa.lt aplankiusių žmonių skaičius, taigi alfa.lt pakilo per dvi pozicijas, įsiverždama į 6 vietą ir aplenkdama plius.lt ir one.lt.
Gismeteo.lt ir perlas.lt lankomumas lieka permainingas: gismeteo.lt kilo 9,16 %, o štai perlas.lt nukrito net 15,05 %.
Gegužė buvo sėkminga naujienų portalams, tačiau mažiau pasisekimo atnešė pramoginėms svetainėms (klubas.lt, 5braškės.lt, demotyvacijos.lt), socialiniams tinklams (one.lt, draugas.lt) ir skelbimų svetainėms (skelbiu.lt, plius.lt, skelbimai.lt) – juose apsilankė mažiau realių vartotojų nei praėjusį mėnesį.
Įvertinant ryškiausius pokyčius, didžiausias pakilimas gegužę užfiksuotas gismeteo.lt ir mokslai.lt svetainėse, tai gali būti siejama su vasariškais orais ir egzaminų sesija, o labiausiai smuktelėjo perlas.lt ir 5braskes.lt svetainių lankomumas.
Puslapių peržiūros
Išaugęs vartotojų skaičius yra ne vienintelis rodiklis, rodantis didesnį internautų susidomėjimą „gemiusAudience“ tyrime dalyvaujančiomis svetainėmis: iš 25 svetainių, pirmaujančių pagal puslapių peržiūrų skaičių, net 14 gali pasigirti teigiamais pokyčiais (tuo tarpu balandį kilo vos 5 svetainės). 15min.lt lankytojų atverčiamų puslapių daugėjo sparčiausiai, nors jų skaičius pastaruosius du mėnesius krito. Gismeteo.lt rodiklis taip pat kilo trečią mėnesį iš eilės, tačiau jis itin nepastovus ir bet kada galima tikėtis staigių pokyčių. Tendencingai auga lrytas.lt lankytojų sukuriamų puslapių peržiūrų skaičius: jau penkis mėnesius iš eilės yra stebimi teigiami pokyčiai. Gegužę daugiau puslapių atvertė ir kitų populiarių naujienų portalų (balsas.lt, delfi.lt, alfa.lt, diena.lt) lankytojai.
2 pav.Svetainių, turinčių daugiausiai puslapių peržiūrų balandžio mėnesį TOP25. Šaltinis: „Gemius“, „gemiusAudience“ 2012 balandis–gegužė
Didžiausias puslapių peržiūrų kritimas matomas one.lt svetainėje (22.96%) ir ši tendencija matoma jau daugiau nei metus. Neigiamus pokyčius matome ir kitų socialinių tinklų statistikoje (draugas.lt, pažintys.lt, ieškok.lt), tačiau jų puslapių peržiūrų skaičiaus rodiklis yra labai dinamiškas, todėl ryškesnę tendenciją įžvelgti galima nebent hotnot.lt, kurio puslapių peržiūrų pokytis jau septintą mėnesį yra neigiamas.
Vidutinis vieno vartotojo peržiūrimų puslapių skaičius
Kaip ir praėjusiais mėnesiais pagal puslapių peržiūras aukščiausiose reitingo pozicijose atsiduria daugiausia naujienų portalai, skelbimų svetainės, socialiniai tinklai ir svetainės apie sportą. Dauguma šių svetainių patenka ir į reitingo viršūnę pagal vienam vartotojui tenkantį puslapių peržiūrų skaičių. Taigi, šios svetainės gali pasigirti ne tik dideliu jas aplankančių interneto vartotojo skaičiumi, bet ir aktyviu internautų naršymu svetainėje. Tokie skaičiai įrodo, kad turinio tobulinimas ir lankytojų lojalumo skatinimas yra puikūs įrankiai svetainės sėkmingam augimui.
3 pav. Didžiausią puslapių peržiūrų vienam vartotojui rodiklį turinčių svetainių gegužės TOP25. Šaltinis: „Gemius“, „gemiusAudience“ 2012 balandis–gegužė
Lietuvos interneto vartotojų skaičius
Gegužę 1,54 % krito Lietuvos interneto vartotojų skaičius, kas leidžia dar optimistiškiau pažvelgti į svetainių lankomumo rodiklius: mažėjant internautų, populiariausių svetainių lankomumas kyla, o tai patvirtina, kad jų pastangos pritraukti vartotojus neša realią naudą.
4 pav. Lietuvos interneto vartotojų skaičius. Šaltinis: „Gemius“, „gemiusAudience“ 2012 balandis–gegužė
Receptų svetainių lankomumo dinamika
Apžvelgus visų „gemiusAudience” tyrime dalyvaujančių svetainių pokyčius balandžio- gegužės mėnesiais, ryškėja, kad ženkliai sumažėjo daugumos receptų svetainių puslapių peržiūros (gaspadine.lt –21,76 %, mamosreceptai.lt -16,92 %, visireceptai.lt -22,62 %, spice.lt -6,06 %). Tokia tendencija gali būti siejama su gerėjančiais vasariškais orais, nes tokie pat lankomumo pokyčiai matomi kasmet. Be to, akivaizdu, kaip sparčiai šis rodiklis auga artėjant žiemai ir piką pasiekia gruodį, o vėliau tendencingai krenta iki rudens. Ši statistika puikiai atspindi kaip žmonių kasdienis gyvenimas įtakoja naršymo internete įpročius.
5 pav. Receptų svetainių puslapių peržiūrų pokyčiai. Šaltinis: „Gemius“, „gemiusAudience“ 2011 birželis – 2012 gegužė
Mobilių interneto svetainių lankomumas gegužės mėnesį
Gegužė buvo sėkminga ir mobiliosioms naujienų portalų svetainių versijoms. Lyderiaujančių m.delfi.lt, m.lrytas.lt ir m.15min.lt svetainių lankomumas toliau auga. Didžiausiu tempu lankytojų daugėjo m.delfi.lt svetainėje – kilimas sudarė net 81,04 %. Toks spartus augimas gali būti paaiškintas tuo, kad į mobilią svetainės versiją lankytojai buvo kviečiami prisijungti pasinaudojant QR kodu, kuris buvo plačiai reklamuotas viešumoje. Taip pat reikia paminėti, kad gegužė buvo pirmasis pilnas mėnuo, kuomet buvo matuojama atnaujinta m.delfi.lt svetainės versija, kuri taip pat buvo plačiai reklamuojama.
6 pav. Mobilių svetainių gegužės mėnesio statistika („cookie“ skaičius). Šaltinis: „Gemius“, „gemiusTraffic“ 2012 balandis–gegužė
m.delfi.lt sėkmė įrodo, kad naujausių technologinių galimybių naudojimas ir aktyvi reklama svetainei gali atnešti realią naudą. Be to, akivaizdu, kad lietuviai yra itin imlūs inovacijoms ir išnaudoja išmaniųjų telefonų teikiamas galimybes.
Teigiamos tendencijos matomos ir žvelgiant apibendrintai į mobilių svetainių versijų lankomumo statistiką: gegužę kilo 13 iš 23 tyrime dalyvaujančių svetainių rodikliai. Tai dar kartą įrodo, kad internetas mobiliuose įrenginiuose vis labiau klesti ir kad jų potencialas juose kol kas pilnai neišnaudotas.