Daugeliui akivaizdu, jog nuolatinės technologinės pažangos kontekste plėtojant modernų verslą įmonėje sukauptos žinios ir įgyta patirtis yra vienas svarbiausių kompanijos konkurencingumo kriterijų. IT specialistai pastebi, kad vis dar pasitaiko atvejų, kai dėl nepakankamo įmonės intelektinio turto rizikos vertinimo bendrovės patiria materialią ir nematerialią žalą.
Išorės atakų grėsmė reali
Tarptautinės informacinių technologijų kompanijos „DPA Lietuva“ vadovas Laurynas Truncė pastebi tendencijas, kad Lietuvai sparčiai žengiant technologijų keliu incidentų interneto erdvėje skaičius augs. Kompanijos vadovo žodžius patvirtina ir Lietuvos Respublikos nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinio (CERT-LT) duomenys. Praėjusiais metais CERT-LT ištyrė 21,8 tūkst. pranešimų apie incidentus elektroninėje erdvėje, o tai yra du kartus daugiau nei 2010 metais. IT specialistai pabrėžia, jog ir šie metai informacijos saugumo srityje nebus lengvi.
„Tikrai neatmetu galimybės, kad finansiškai motyvuotų įsilaužimų ir komercinio šnipinėjimo atvejų šiais metais padaugės. Tokias tendencijas įžvelgiu tiek analizuodamas užsienio IT saugumo sprendimų bendrovių ataskaitas, tiek žvelgdamas į Lietuvoje užfiksuotų saugumo incidentų kiekį“, – teigia įmonės vadovas. IT specialistas įsitikinęs, jog šiais metais kompanijos ir organizacijos turi sutelkti visą dėmesį į tai, kaip maksimaliai apsaugoti svarbią informaciją
Būtinas IT veiklos tęstinumo planas
„DPA Lietuva“ vadovas Laurynas Truncė pabrėžia, kad apsaugojus informaciją nuo išorės grėsmių labai svarbus ir kitas žingsnis – IT veiklos tęstinumo planavimas. Pagrindinis šios veiklos tikslas – įvertinti įmonių pasirengimą tęsti veiklą duomenų praradimo, kritinių sistemų gedimo bei kitais informacinių technologijų veiklą nutraukiančių nelaimių atvejais. IT veiklos tęstinumo planavimas yra būtinas daugeliui įmonių, o ypač toms, kurios negali sau leisti prarasti sukauptos svarbios ir slaptos informacijos bei toms, kurių informacinių sistemų gedimai ir trikdžiai prilygsta plėtojamo verslo sustabdymui.
„Jei bendrovė nebus pasiruošusi galimiems nesklandumams ir neturės aiškaus plano, kaip toje situacijoje elgtis, ji gali patirti didelių nuostolių. IT veiklos tęstinumo planavimas parodo silpniausias įmonės informacinių technologijų vietas ir itin tiksliai nurodo kelius, kaip po informacinių sistemų gedimų be didesnių nuostolių tęsti įmonės veiklą“, – teigia L. Truncė.
Siekiant padėti įmonėms apsaugoti turimą informaciją, tarptautinė informacinių technologijų kompanija „DPA Lietuva“ jau trečią kartą kartu su viena didžiausių advokatų kontorų Lietuvoje šiandien ves mokymus „Komercinių paslapčių apsauga“.