Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
Lapkričio 21 d. 16:45
5 tendencijos 2025-iesiems: žmonės ieško pusiausvyros tarp technologijų ir realybės, vis labiau vertina autentiškumą
Lapkričio 21 d. 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Virusais užkrėsta kas ketvirta piratinė „Windows“ kopija

Publikuota: 2011-10-19 15:03
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Microsoft Lietuva

Stebėjimai rodo, kad dauguma piratinės produkcijos į Lietuvą atkeliauja iš kaimyninės Rusijos, priklausančios vienoms aktyviausiai programinę įrangą falsifikuojančių šalių. „Microsoft Lietuva“ pristato vartotojams neseniai atlikto tyrimo rezultatus, parodančius, kokią žalą gali patirti piratinėmis „Windows“ kopijomis besinaudojantys vartotojai.

 Rodyti komentarus (12)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Stebėjimai rodo, kad dauguma piratinės produkcijos į Lietuvą atkeliauja iš kaimyninės Rusijos, priklausančios vienoms aktyviausiai programinę įrangą falsifikuojančių šalių. „Microsoft Lietuva“ pristato vartotojams neseniai atlikto tyrimo rezultatus, parodančius, kokią žalą gali patirti piratinėmis „Windows“ kopijomis besinaudojantys vartotojai.

„Microsoft“ užsakymu neseniai Rusijoje buvo atliktas tyrimas kiek saugios vartotojams yra „Windows“ operacinių sistemų kopijos, kurias neteisėtais būdais galima įsigyti turguje arba parsisiųsti per failų apsikeitimo svetaines. Tyrimo metu informacijos saugumo bendrovė „Group IB“ išanalizavo 177 operacinių sistemų „Windows XP“, „Windows Vista“ ir „Windows 7“ nelegalias kopijas. Iš jų 135 falsifikuotos „Windows“ kopijos buvo parsisiųstos iš tinklapio RuTracker.org (buv. torrents.ru) arba kitų piratinių failų saugyklų. Dar 42 operacinių sistemų kopijos buvo įsigytos iš turgaus prekeivių DVD arba CD laikmenose. Skenuojant kiekvieną operacinės sistemos kopiją buvo tikrinamas jos autentiškumas. Po to tiriamos programos buvo diegiamos kompiuteriuose ir vertinama jų veikimo kokybė.

Virusais užkrėsta kas ketvirta piratinė „Windows“ kopija

Beveik trečdalis nelegaliai parsisiųstų „Windows“ kopijų išvis neveikia

Ekspertizė parodė, kad net 94 proc. visų piratiniu būdu sukurtų „Windows“ kopijų turėjo operacinės sistemos aktyvavimo „apėjimo“ programėles. Pasak saugumo specialistų, tai sumažina programinės įrangos veikimo patikimumą. Be to, dar 7 proc. atvejų buvo papildomai įdiegta programinė įranga, skirta šnipinėti ir pasisavinti vartotojo asmeninę informaciją: dokumentus, slaptažodžius, prisijungimo ir identifikavimo kodus.

96 proc. operacinių sistemų, kurias buvo galima parsisiųsti iš apsikeitimo failais tinklapių, buvo pakeistas originalus programinės įrangos kodas. Tai reiškia, kad šiose programinės įrangos kopijose gali būti potencialiai žalingų vartotojams programų. Virusai ir „trojanai“ buvo aptikti 6 proc. piratinių operacinių sistemų. Dauguma jų taip pat skirti sekti vartotojo veiksmus internete ir pasisavinti asmens duomenis. Ekspertus nustebino tai, kad net 29 proc. nelegalių „Windows“ kopijų, parsisiųstų internetu, išvis neveikė.

Nusikaltėlių masalu tampa elektroninės bankininkystės vartotojai

Įvertindama aukščiau pateiktus faktus, „Microsoft Lietuva“ siekia informuoti vartotojus apie naudojimosi nelegaliomis „Windows“ kopijomis pavojus. Įsidiegiant falsifikuotą operacinę sistemą gyventojams keletą kartų padidėja rizika tapti kenkėjiškų programų aukomis. Kaip teigia „Microsoft“ generalinis direktorius Baltijos šalims Mindaugas Glodas, piratine produkcija besinaudojantys vartotojai praktiškai savo noru suteikia asmeninę informaciją tretiesiems asmenims. Tyrimas parodė, kad kas ketvirta (25 %) programinės įrangos kopija buvo „papildyta“ žalingomis programomis, o 12,5 % visų DVD ir CD laikmenų turėjo programėles, kuriomis naudojamasi norint pasisavinti kompiuteryje esančią informaciją.

Vartotojai taip pat turėtų atkreipti dėmesį, kad dalis turguose įsigytų CD ir DVD laikmenų turėjo ne galutines, o bandomąsias („beta“) operacinių sistemų versijas. „Jaučiame pareigą perspėti vartotojus apie juos tykančius pavojus, – sakė M. Glodas. – Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį žmogų, kuris nesinaudotų kompiuteriu. Dar labiau naudojimąsi išmaniaisiais įrenginiais skatina elektroninės bankininkystės populiarėjimas, tad žmonės vis dažniau tampa nusikalstamo pasaulio masalu.“ Jam pritaria R. Šimulevičius, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo 2-osios valdybos Intelektinės nuosavybės skyriaus vadovas. Jo teigimu, nusikalstama veikla sparčiai persikelia į elektroninę erdvę, todėl vartotojai turi būti itin akylūs ir rimčiau rūpintis savo asmeniniu ir finansiniu saugumu.

Virusais užkrėsta kas ketvirta piratinė „Windows“ kopija

Pasak R. Šimulevičiaus, vienas iš itin populiarių nusikalstamos veikos modelių yra falsifikuotos programinės produkcijos gamyba ir platinimas savo kontroliuojamais „mažmeninės prekybos“ kanalais. Susigundę neva „nemokama“‘ programine įranga vartotojai net nesusimąsto, kad rizikuoja prarasti visus sąskaitose turimus pinigus ir tapti kitų nusikaltimų aukomis.

Gyventojai raginami atidžiai rinktis programinę įrangą

„Microsoft Lietuva“ ragina gyventojus būti itin atidiems, kai programinė įranga įsigyjama iš nepatikimų šaltinių. Pasak saugos specialistų, piratine operacine sistema itin pavojinga naudotis tais atvejais, kai ji buvo įdiegta į kompiuterį iki įdiegiant antivirusines ir kitas saugos programas. Iš anksto įterptų virusų ir kitų kenkėjiškų programų saugumo programos gali ir neaptikti.

Atliktos analizės pagrindu bendrovės „Group IB“ ekspertai nustatė keletą pagrindinių pavojų, kylančių naudojantis piratine produkcija: 1) kenkėjiška programinė įranga, „įskiepyta“ į DVD ar CD laikmeną; 2) kenkėjiškos programos, įterptos į aktyvavimo priemones; 3) operacinės sistemos „praturtinimas“ kodu, kurio saugos ir antivirusinės programos neatpažįsta kaip žalingo. Esant bent vienam iš paminėtų atvejų, vartotojas patiria realų pavojų netekti savo informacijos ir vėliau nukentėti finansiškai.

Ypatingą dėmesį tyrėjai atkreipia į aplinkybę, kad išankstinis antivirusinis nelegalių programų skenavimas dar nereiškia, jog nepageidaujamo pobūdžio programų nebus aptikta vėliau. Todėl falsifikuotos programinės įrangos naudojimas visada susijęs su gana aukšta rizika vartotojams. „Reguliari programinės įrangos ekspertizė, ar įranga atitinka licencijavimo sąlygas, leidžia vartotojams laiku aptikti pavojus vartotojų informacijos saugumui, – teigė bendrovės „Group IB“ vadovas Igoris Sačkovas. – Piratavimas sukelia didžiulę finansinę žalą ne tik programinės įrangos kūrėjams, bet ir vartotojams. 60 proc. visų incidentų, kuriuos tyrė mūsų kompanijos ekspertai, kilo būtent dėl naudojimosi piratine programine įranga.“


Microsoft



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama