Internetu žmonių tapatybes vagiantys nusikaltėliai privalo būti kūrybingi. Geriausi iš jų spąstus sugeba paspęsti ten, kur net išprusęs naujųjų technologijų vartotojas nė neįtartų jų esant. Vagišių tikslas – pasisavinti žmonių duomenis ir su jais nedelsiant įvykdyti keletą finansinių operacijų. Didėjantis technologijų kiekis mūsų gyvenime elektroninės erdvės nusikaltėliams suteikia daugiau progų nugvelbti asmeninę informaciją.
Socialiniai tinklai
Kokią informaciją palikti ir kokią ištrinti iš socialinių tinklų anketų? Atrodo, kad populiariųjų puslapių kūrėjai apie jus nori žinoti viską: gimimo datą, gyvenamąją vietą, darbovietę, politines pažiūras. Kuo daugiau informacijos lankytojas įves, tuo daugiau jums bus pasiūlyta ryšių. Be to, kuo daugiau žinos apie savo vartotojus, tuo socialiniai tinklai daugiau uždirbs iš reklamos. Tačiau asmenine informacija gali pasinaudoti ir nusikaltėliai. Kuo jos daugiau, tuo lengviau ir jiems.
Ko nereikėtų sakyti socialiniuose tinkluose? Kai kurie finansinių institucijų puslapiai turi priminimo klausimą. Jis reikalingas tam, kad pamiršus nuolatinį slaptažodį vartotojas vis tiek galėtų prisijungti prie savo sąskaitos. Pavyzdžiui, ten galima palikti klausimą apie šuns vardą, savo krikšto vardą, mėgstamiausią šalį ir t. t. Prisiminkite, kad tų dalykų negalima kartoti savo socialinio tinklo profilyje, „ant sienos“ ar kur kitur, nes tai gali palengvinti darbą sukčiams.
Nesaugūs puslapiai
Perkant internetu prekę ar paslaugą taip pat reikia įvesti dalį asmeninės informacijos. Ji iš jūsų kompiuterio internetu pasiekia reikalingą bendrovę. Nusikaltėlių taikiniu dažnai tampa įmonės, turinčios didelį kiekį klientų duomenų, tačiau vagys gali taikytis į jūsų duomenis siuntimo iš jūsų kompiuterio metu.
Kaip apsisaugoti nuo galimos vagystės? Patikrinkite svetainės, kurioje vedate savo asmeninius duomenis, adresą. Jeigu ji prasideda http://www, jūsų duomenims gresia pavojus. Viską pakeičia viena raidė „S“. Jeigu svetainės lango adresas, kuriame reikia įvesti duomenis, prasideda httpS://www, saugumo kanalas užtikrintas.
Ir dar vienas patarimas – jeigu naudojatės išmaniuoju telefonu jungtis prie el. pašto, el. bankininkystės, tai jį parduodami ar nešdami taisyti būtinai ištrinkite visus duomenis.