Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 8 d. 08:34
Išmaniojo telefono apsauga: kodėl ultragarsiniai pirštų antspaudų jutikliai yra geresni ir kokius privalumus jie suteikia
Lapkričio 7 d. 20:16
Kaip lietuvius susodinti į elektromobilius?
Lapkričio 7 d. 17:30
„Samsung Galaxy A16“ atkeliauja su ryškiais ekranais ir apsauga
Lapkričio 7 d. 14:37
Kokią bendrą ateitį gali turėti viešasis sektorius ir dirbtinis intelektas?
Lapkričio 7 d. 11:29
Su antrąja puse nesutariate, kur eiti vakarienės? Nuo šiol ginčuose tašką dės „Google Maps“
Lapkričio 7 d. 08:22
Mokėjimai monetomis ir banknotais artėja link išnykimo ribos. Ekspertai pateikia tris scenarijus, kaip bus toliau
Lapkričio 6 d. 20:11
Televizoriai, kurie jums suteiks išskirtinę vaizdo kokybę
Lapkričio 6 d. 17:38
KTU viešėjęs kibernetinio saugumo ekspertas Alessandro Guarino: Italijoje saugumo internete mokomi jau pradinukai
Lapkričio 6 d. 14:51
KTU mokslininkai siekia ištirti sunkiai apčiuopiamas žmonių emocijas medijose karo kontekste
Lapkričio 6 d. 11:37
Proveržis sąmoningo sapnavimo srityje: startuolis teigia, kad pirmą kartą pasaulyje sapnuose palaikomas abipusis ryšys
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Kompiuteriai, IT Dalintis | Spausdinti

Lietuvos sala „Second Life“ pasaulyje – negyvenama

Publikuota: 2010-08-01 07:09
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Balsas.lt
Inf. šaltinis: Balsas.lt

Virtualiame „Second Life“ pasaulyje prieš pustrečių metų atsiradusi pirmoji lietuviška teritorija – Lietuvos pavidalo sala – jau apleista, nebegyvenama ir turbūt daugumos interneto vartotojų visiškai pamiršta.

 Rodyti komentarus (2)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Virtualiame „Second Life“ pasaulyje prieš pustrečių metų atsiradusi pirmoji lietuviška teritorija – Lietuvos pavidalo sala – jau apleista, nebegyvenama ir turbūt daugumos interneto vartotojų visiškai pamiršta.

Pirmosios „Second Life“ įsikūrusios Lietuvos bendrovės – „Omnitel“ – iniciatyva ir lėšomis virtualiame pasaulyje įrengtas lietuviškas kampelis, pagal pirminį sumanymą turėjęs reprezentuoti ir pačią bendrovę, ir Lietuvą, pakartojo daugelio išreklamuotų internetinių projektų likimą. Paprastai jie pradedami garsiais reklaminiais maršais ir saliutais, o po metų kitų nebepastebimai nugrimzta skaitmeninėn nebūtin.

Apie apleistos „Omnitel“ lietuviškos salos „Second Life“ virtualiame pasaulyje istoriją kalbamės su „Omnitel“ Reklamos skyriaus vadove Greta Urman ir šį interneto projektą kūrusios bendrovės „Gaumina“ direktoriumi Dariumi Bagdžiūnu.

Kokie tikslai buvo keliami ruošiant šį projektą?

Greta Urman: 2007 metų pabaigoje pasaulio dienraščiuose kasdien pasirodydavo žinutės apie kompanijas ir šalis, sukūrusias savo erdves „Second Life“ virtualiame pasaulyje. Į „Second Life“ buvo persikėlę ir pirmieji lietuviai, tik čia jie neturėjo vietos, kur galėtų susirinkti ir bendrauti su lietuvių bendruomene – nei viena lietuviška kompanija ar institucija nebuvo įkūrusi savo atstovybės „Second Life“.

Mūsų tikslai buvo du: sukurti vietą, kur virtualiame pasaulyje esantys lietuviai galėtų susitikti ir bendrauti; padėti šalies įvaizdžiui, kad neliktume vieninteliai regione, neturintys atstovybės madingiausiame virtualiame pasaulyje. „Omnitel“ nuolat inovacijomis prisideda prie žinių visuomenės kūrimo, todėl 2007 m. gale pasiryžome įkurti Lietuvos atstovybę virtualiame „Second Life“ pasaulyje.

Gal galėtumėte pateikti Jūsų manymu didžiausius šio projekto pasiekimus? Ar atsipirko bendrovės investicijos į „Second Life“?

Per pirmą mėnesį saloje kasdien apsilankydavo apie 30–60 lietuvių bei panašus skaičius užsieniečių, kurie aktyviai dalyvavo Lietuvos salos socialiniame gyvenime. Pavyzdžiui, saloje buvo galima pasodinti lietuvišką ąžuolą. Mums netgi teko papildomai programuoti ir padaryti daugiau vietos medžiams – ąžuolų giraitė Lietuvos saloje sužaliavo daug greičiau, nei tikėjomės. Palyginimui: išlaidos, kurias skyrėme projektui, buvo kur kas mažesnės, nei reikia vienam salonui atidaryti, o lankomumas – kur kas didesnis.

Ar projektui kelti tikslai buvo pasiekti?

Taip, tikslai buvo pasiekti. Jau pirmą projekto paleidimo vakarą saloje ėmė rinktis lietuviai, pasipuošę tautine atributika, atsinešę trispalves. Sala tapo virtualia Lietuvos ambasada – lietuviai ėmė kasdien čia rinktis bendrauti vieni su kitais bei draugais užsieniečiais. Žinutė, kad lietuviai jau turi savo atstovybę „Second Life“ virtualiame pasaulyje apskriejo nuo šalies televizijos kanalų bei naujienų portalų iki užsienio tinklaraščių. Projektas sulaukė itin didelio palaikymo tarp Lietuvos internautų. Pavyzdžiui, tinklaraščio „Novum.lt“ komentaras (kalba netaisyta): „Visai neseniai Estija atidarė savo ambasadą internetiniame žaidime „Second Life“, apie kurį esu rašiusi anksčiau. Iškart pagalvojau, kad Lietuva ten bus turbūt tik po kelerių metų. Ir štai naujiena: „Omnitel“ jau šiandien popiet atidarys savo erdvę žaidime.“ Ir panašių komentarų buvo daug. Teigiama projekto nauda šaliai bei įmonei įvertinta tarptautiniame reklamos festivalyje „Golden Hammer 2008“. „Mes, visa vertinimo komisija, labiausiai džiaugėmės matydami, kaip klientams naudą atneša drąsūs, netradiciniai sprendimai. Geriausias pavyzdys – „Gauminos“ sukurta „Omnitel“ „Second Life“ sala – vienas pirmųjų Baltijos šalių projektų virtualiuose pasauliuose“, – sakė Mika Tuupola, „Taevas Ogilvy“ technologijų direktorius, „Golden Hammer“ Interneto kategorijos vertinimo komisijos pirmininkas. Projektui tarptautiniame reklamos festivalyje „Golden Hammer 2008“ skirtas sidabro apdovanojimas.

Kodėl „Omnitel“ apleido savo atstovybę „Second Life“? Kodėl buvo nutraukta projekto priežiūra? Technologijos nesivystė taip greitai, kaip žmonių idėjos. Didžiausia virtualaus pasaulio „Second Life“ problema buvo ta, jog nepavyko iki galo išspręsti techninių problemų – programa reikalavo daug kompiuterio resursų, veikdavo lėtai, informacija ilgai kraudavosi – todėl vieni entuziastai apsilankė čia po keletą kartų, kiti – keletą mėnesių, tačiau techninės galimybės nebuvo pakankamai išvystytos laiką čia leisti kiekvieną dieną. Dėl šios priežasties po 2007-ųjų „Second Life“ veiklos nebevykdo „Coca-Cola“, o pernai savo atstovybę uždarė „Reuters“.

Kokią matote šios virtualios salos ateitį?

Darius Bagdžiūnas: Panaudojimas gali būti įvairus. Paprasčiausia – perkelti į virtualią erdvę dalį įmonės konferencijų ir mokymų. Informacinių technologijų įmonė IBM 2009 metais paskelbė, jog perkėlę po pasaulį išsibarsčiusių padalinių konferenciją į virtualią erdvę sutaupė apie 320 tūkstančių JAV dolerių – dingo visi viešbučių, salės nuomos, transporto kaštai, o 75 % dalyvių naują metodą įvertino teigiamai.

Visi atsimename pozityvius straipsnius ir susižavėjusių gerbėjų komentarus apie „Second Life“ virtualų pasaulį. Pati virtualaus pasaulio mintis žmonėms patiko, didžiausias trukdis buvo techninės galimybės. Pasak Mark Kingdon, buvusio „Linden Lab“ vykdančiojo direktoriaus birželio mėnesį publikuoto interviu savaitraščiui „Business Week“, šiuo metu vykdomas projektas –„Second Life“ aplikacija „iPhone“ telefonams, taip pat galvojama supaprastintą virtualaus pasaulio versiją perkelti į „Facebook.com“ socialinį tinklą. Todėl gali būti, kad vieną dieną prisijungę prie savo ,,Facebook“ profilio pirmiausia užsuksite į virtualią „Omnitel“ salą.

Šiuose vaizdo siužetuose – „Gauminos“ parengtas šio projekto pristatymas ir ankstesnio gyvenimo „Omnitel“ saloje kasdienybė.




Balsas.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama