„Intel“ plėtotojų forumo atidarymo renginyje bendrovės valdybos pirmininkas Kraigas Barettas dėkojo sprendimų ir technologijų kūrėjams už pastaruosius 40 metų aktyviai plėtojamų inovacijų raidą, atvėrusią neįsivaizduotas skaitmeninių pramogų ir darbo produktyvumo didinimo galimybes. Jo teigimu, technologijų plėtotojų indėlis į žmonijos raidą neįkainojamas. K. Barettas pakvietė konferencijos dalyvius technologijomis aprūpinti milijardus žmonių šalyse, prisijungiančiose prie laisvosios rinkos sistemos.
„Technologijos – tai įrankis, padedantis įveikti kai kuriuos visam pasauliui aktualius iššūkius sveikatos apsaugos, švietimo, ekonomikos vystymo ir aplinkosaugos srityse. Šių sferų problemos aktualios visoms tautoms ir individams, tad kviečiu dalyvauti jas sprendžiant, tapti sprendimo dalimi“, – sakė K. Barretas, kuris taip pat yra ir Jungtinių Tautų organizacijos globojamos iniciatyvos, siekiančios aprūpinti technologijomis besivystančias šalis, vadovas.
K. Barrettas taip pat paskelbė, kad „Intel“ 100 tūkstančių JAV dolerių vertais prizais apdovanos keturias novatoriškiausias idėjas, siekiančias pritaikyti technologijas neįgyvendintų poreikių švietime, sveikatos priežiūroje, ekonomikos plėtroje bei aplinkos apsaugoje tenkinimui. Vertinant idėjas bus atsižvelgiama į jų nuoseklumą bei sprendimo novatoriškumą. Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti tinklalapyje www.intelchallenge.com.
„Intel“ valdybos pirmininkas taip pat pabrėžė, kaip technologijos atkreipia dėmesį į realaus pasaulio iššūkius.
Švietimas – pamatas inovacijoms
Pasak K. Barretto, švietimas – tai pamatas inovacijoms. 85 procentai 15–24 metų jaunimo gyvena besivystančiose šalyse. Jo teigimu, daugelis iš trisdešimties jo kasmet lankomų šalių investuoja kapitalą į technologijas tam, kad sukurtų naujus, geresnius mokymosi modelius.
Neseniai Carnegie-Mellon universitete žmogaus ir kompiuterio sąveikos filosofijos daktaro laipsnį apsigynęs Johnnis Lee iliustravo, kaip technologijos gali būti naudojamos švietimo metodams tobulinti. J. Lee panaudojo naują dviejų egzistuojančių technologijų – interaktyvios klasės baltosios lentos ir „Nintendo Wii“ nuotolinio valdymo – metodą ir sukūrė sprendimą, kuris funkcionalumu nenusileidžia skaitmeninei baltajai lentai, tačiau yra žymiai pigesnis. Kadangi „Wiimote“ (žaidimų kompiuterio „Wii“ nuotolinio valdymo pultas) seka infraraudonos šviesos šaltinius, jis gali sekti ir skaitmeninius rašiklius, turinčius infraraudoną šviesos diodą smaigalyje.
J. Lee pademonstravo, kaip sukurti nebrangią interaktyvią baltą lentą, naudojant nuotolinį valdymo pultelį ir projekcinį ar LCD ekraną. Skaitmeninė lenta galėtų sekti iki keturių skaitmeninių rašiklių signalų. J. Lee baltosios lentos programinės įrangos kodas nuo gruodžio buvo atsisiųstas daugiau kaip 600 tūkstančių kartų ir įkvėpė kitus plėtotojus sukurti savas nuotolinio valdymo pulto naujoves. Daugiau informacijos rasite tinklalapyje www.johnnylee.net.
Ekonomikos plėtra
K. Barrettas pabrėžė, kaip technologijos galėtų pasitarnauti ir ekonomikos plėtrai. Jo teigimu, daugelis organizacijų naudoja technologijas, kad suteiktų pradedantiesiems verslininkams prieigą prie ekspertizės, išteklių bei fondų.
Pirmosios pasaulinės mažų asmeninių paskolų sistemos Kiva.org vadovas Mattas Flannery papasakojo, kas jį įkvėpė kurti svetainę, įgalinančią asmenis skolinti besivystančios šalies verslininkams. Daugiau kaip 54 tūkstančiai verslininkų 42 besivystančiose šalyse iš Kiva gavo 300 tūkstančių paskolų. Išsamesnės informacijos galima rasti tinklalapyje www.kiva.org.
„Intel“ valdybos pirmininkas K. Barrettas ir pirmosios mažų paskolų svetainės Kiva.org kūrėjas Matas Flannery aptaria technologijų įtaką ekonomikos plėtrai. |
---|
Sveikatos priežiūra
K. Barrettas teigė, kad technologijos gali lemti sveikatos priežiūros sistemos raidą brandžiose ir besivystančios ekonomikos šalyse.
Dr. Miguelis Angarita, praktikuojantis radiologas ir Kolumbijos technologijų kompanijos „Groove Media and Technologies“ mobilumo, sveikatos bei studijų vadovas, scenoje kartu su K. Barrettu iliustravo, kaip technologijos galėtų išspręsti spragas pacientų aptarnavime. Jis pademonstravo, kaip mobilusis telefonas su integruota kamera ir specialia programine įranga galėtų nuskaityti brūkšninį kodą ant asmens sveikatos tapatybės kortelės. Mobilusis telefonas ateityje greitai ir tiksliai pateiks esminę medicinos istorijos informaciją pirminės priežiūros gydytojams visame pasaulyje ir taip padės išvengti klaidų skiriant gydymą. Išsamesnės informacijos rasite tinklalapyje www.gmt.com.co.
„Intel“ valdybos pirmininkas K. Barrettas kartu su dr. Migueliu Angarita pademonstravo, kaip mobiliuoju telefonu su integruota kamera ir specialia programine įranga galima nuskaityti asmens sveikatos tapatybės kortelės brūkšninį kodą ir susipažinti su svarbia asmens gydymo istorija. |
---|
Energijos taupymas
K. Barrettas taip pat pateikė pavyzdį, kaip technologijos gali prisidėti prie aplinkos apsaugos. Jo teigimu, technologijos sektorius išskiria 2 procentus pasaulinės anglies dvideginio emisijos. Tačiau kūrybiškai panaudojant technologijas, likusius 98 procentus anglies dvideginio išskyrimo galima ženkliai sumažinti. Pavyzdžiui, siuntų gabenimo kompanija „UPS“ naudoja GPS technologiją ir ypatingą logistikos planavimo programinę įrangą, kuri prekes pristatantiems vežėjams kelionių atstumus sutrumpina net 4,8 milijonų kilometrų kiekvieną mėnesį.
„Intel“ valdybos pirmininkas teigia, kad technologijų sektorius išskiria 2 proc. pasaulinės anglies dvideginio emisijos, tačiau kūrybiškai panaudojant technologijas galima ženkliai sumažinti likusius 98 proc. anglies dvideginio išskyrimo. |
---|
„Intel“ Mokslo talento paieškos programoje šiais metais trečią vietą pelnęs Brianas McCarthy pasakojo, kas jį įkvėpė ieškoti naujų, geresnių plastikinių medžiagų, tinkamų pigesnėms saulės baterijų rūšims. B. McCarthy ir K. Barrettas taip pat aptarė, kaip mokyklos galėtų ateityje įtraukti daugiau jaunimo siekiant panašių mokslinių tikslų.