Didžiausia pasaulyje verslo programinės įrangos gamintoja SAP, pernai gruodį atidariusi savo padalinį Vilniuje, ketina užsikariauti Lietuvos rinką net nepaisydama neigiamų makroekonomikos prognozių. Apie tai išskirtiniame interviu „Elektronika.lt“ pasakojo Vilniuje viešėję aukščiausi SAP Skandinavijos ir Baltijos šalių regiono vadovai Henrik Rasmussen ir Niels Theilmann Moller.
„Kiekvieną kartą, kai ateiname į kurią nors naują šalį, žiūrime daugiau ne į šalies makroekonominius rodiklius, bet į mūsų pasirengimą aptarnauti šalies įmones bei organizacijas bei pastarųjų poreikį mūsų sprendimams“, – sako H. Rasmussen. Jo teigimu, jei SAP mato strategines perspektyvas įsitvirtinti konkrečiose šalyse, jų pusmečio, metų ar net poros metų makroekonominiai rodikliai tokiam sprendimui įtakos neturi.
„Žiūrime daugiau ne į šalies makroekonominius rodiklius, bet į mūsų pasirengimą aptarnauti šalies įmones bei organizacijas bei pastarųjų poreikį mūsų sprendimams“, – sako Henrik Rasmussen. |
---|
„Kita vertus, Lietuva, Latvija ir Estija yra tapusios lygiavertėmis Europos Sąjungos narėmis, o tai reiškia, kad kuo toliau, tuo labiau stiprės konkurencija tarp vietinių ir kitų ES šalių įmonių, – komentuoja N. T. Moller. – Svarbi konkurencingumo prielaida – būti gerai organizuotam, naudotis geriausiais savo verslo valdymo sprendimais. Mes ir ketiname pasitarnauti kompanijoms, ieškančioms geriausių IT sprendimų savo verslui“.
SAP vadovai neatskleidžia, kiek ketina investuoti Lietuvoje, ir motyvuoja tuo, kad daugiausia veikia per partnerius – vietines IT bendroves, siūlančias ir diegiančias SAP sprendimus. „Taip, mes nemažai investuojame į partnerių tinklą ir jo plėtrą“, – sako H. Rasmussen. Kompanija prisipažįsta, kad yra numačiusi pradinį veiklos Lietuvoje etapą, kurio metu pelno gauti neplanuoja, tačiau, pasak H. Rasmussen, „uždirbsime vėliau, nuolat augindami savo verslą ant jau esamų klientų bazės ir papildydami ją naujais klientais“.
Lietuva – įdomiausia
Pokalbyje dalyvavęs SAP Baltics vadovas Carl Langhorn pabrėžė, kad Lietuvos rinka SAP kompanijai yra įdomiausia iš visų Baltijos valstybių. „Lietuva mums regisi perspektyviausia – dėl jūsų pramonės, gamybos, mažmeninės prekybos ir viešojo sektoriaus dydžio ir poreikių investuoti į IT. Tai daro Lietuvą itin patrauklią mums, nors panaši situacija – ir Latvijoje bei Estijoje.“
Pasak C. Langhorn, SAP Lietuvoje jau turi aštuonis darbuotojus – tai „kritinė masė“, pakankama verslui šalyje vykdyti, o ateityje komandą ketinama dar plėsti. Kaip greitai ir kokio dydžio plėtra vyks – priklausys nuo rinkos vystymosi.
„Mūsų reputacija – kad esame reikalingi tik didelėms kompanijoms. Taip, nuo to ir prasidėjo SAP verslas, tačiau paskutiniu metu labai didelę dalį mūsų pajamų sudaro ir pajamos iš smulkaus bei vidutinio verslo, kuriam turime parengę atitinkamus produktus, – sako H. Rasmussen. – Paskutinius porą metų labiausiai orientuojamės į porą sektorių, kuriuose norėtume būti dar stipresni. Tai finansų sektorius (daugiausia bankai) ir viešasis sektorius.“
SAP yra programinės įrangos verslui gamintoja, turinti per 46 tūkst. klientų (įmonių ir organizacijų), veikiančių daugiau nei 120 šalių. Kompanija įkurta 1972 m. kaip „Systems Applications and Products in Data Processing“ (Duomenų apdorojimo sistemos, programos ir produktai). SAP pagrindinė būstinė yra Valdorfe (Vokietija), o akcijos kotiruojamos keliose biržose, įskaitant Frankfurto ir Niujorko vertybinių popierių biržas.